Casino Gods New Casino Преглед

Age Limit
Casino Gods
Casino Gods is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score7.7
Добрите
+ Pay N Play казино
+ Целосна лиценца во Шведска
+ +1500 игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (6)
Јужна Африка
Канада
Нов Зеланд
Обединето Кралство
Финска
Шведска
ИгриИгри (16)
ЛиценциЛиценци (3)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (1)
Trustly
СофтверСофтвер (5)

Casino Gods

Casino Gods е онлајн казино игра која го комбинира прекрасниот свет на грчката митологија со различни онлајн казино игри. Во вашата потрага по профитабилни бонуси и добивки на џекпот, ќе се сретнете со Пегаз, Просперос и други митски ликови. Casino Gods е безбеден облог за гејмерите, бидејќи е лиценциран и од Управата за коцкање на Малта и од Комисијата за коцкање на ОК. Додека играте, борете се како гладијатор, но не заборавајте да ги држите боговите на ваша страна додека го започнувате своето патување до земјата на победниците.

Зошто да играте во Casino Gods?

Casino Gods е еден од најочекуваните титули за 2022 година. Играчите од сите нивоа на вештини ќе го ценат ова казино, врз основа на фактите претставени во овој преглед на Casino Gods. Има извонреден избор на висококвалитетни наслови за игри, возбудлива графика со грчка тема и висококвалитетни безбедносни мерки на претпазливост, вклучително и двојната лиценца на страницата за Малта и ОК.

About

Casino Gods, кој започна во 2019 година, има за цел да ви овозможи прекрасно искуство со коцкање преку Интернет. Библиотеката, таа може да се пофали, содржи божество од игри и поволности од рацете на боговите. Сето ова е содржано во безбедна средина за игри.

Постојат неколку причини да се приклучите на ова казино за инстант играње, со кое владее божеството Просперос. Тоа е извонредна локација за игри, со фантастичен асортиман на игри и бонуси што му се спротивставуваат на Олимп. Придружете се на пантеонот на боговите и доживејте божествено искуство.

Games

Од видео слотови до казино игри во живо, Casino Gods има над 1.300 наслови на казино игри за инстант играње. Над 100 од 1.300 наслови на игри на Casino Gods се живописни, шарени слотови, вклучувајќи над 70 извонредни наслови на видео слотови. Популарните игри како Jumanji, во кои се борите низ обрасната џунгла и древната египетска книга на мртвите може да се најдат меѓу грчките богови и легендарните животни. Покрај тоа, има 30 класични машини за овошје.

Джакпот

Во Casino Gods, легендарните прогресивни џекпот се повеќе од легенда. Неколку од најпознатите прогресивци може да се најдат во делот „Слотови и џекпот“. Мега Мула сега има здружен џекпот од над 5,2 милиони евра, Хол на боговите има џекпот од над 2,2 милиони евра, а Мега Форчн има џекпот од 2,4 милиони евра. Помали џекпот од 10.000 до 20.000 евра се достапни во помалку познати наслови како „Дивата шума на Робин Худ“, и тие се малку поедноставни за освојување. Иако шансите да се добие прогресивен џекпот се мали, наградите може да го променат животот.

Рулет

Рулетот продолжува да обезбедува незаменливи возбудувања и возбуда. Ништо не го надминува вртењето на тркалата и чекањето да видиме што има во иднина. За да ги задржи работите интересни, Casino Gods вклучува интригантни верзии на рулет. Следниве се некои од достапните варијации на рулет:

 • Европски рулет
 • Напреден рулет
 • Златен чип рулет

Игри на маса

Casino Gods ќе обезбеди часови забава за љубителите на класичните казино игри. Над 80 различни варијации на вашите омилени игри со рулет, бакара, блек џек и покер, како што се Deuces Wild, Casino Hold'Em и Vegas Strip Blackjack се достапни овде. Можете дури и да се обидете со други игри како кено, коцки и карти за гребење ако барате нешто малку поинакво.

Bonuses

Не заборавајте да барате дополнителни бонуси додека ги правите вашите депозити. Едноставно внесете ги бонус кодовите споменати на страницата за промоции на страницата на страницата на касиерот. Casino Gods користи различни промотивни стимулации покрај бонусот за добредојде за да ги задржи работите интересни. Бонусот за добредојде во казино во живо е 100 проценти совпаѓање на вашиот прв депозит, кој може да го искористите за да играте рулет, блек џек и соништа во салата во казино. Не пропуштајте ги дневните натпревари!

Повеќето бонуси бараат минимум депозит, па затоа пресметајте колку тоа ќе биде за вас пред да започнете да играте. Условот за обложување 40 пати важи за сите бонуси.

Payments

Casino Gods, како и другите висококвалитетни казина во групата, нуди разновиден избор на банкарски алтернативи за своите клиенти. Е-паричниците се популарни меѓу играчите поради нивните ниски трошоци и брзите периоди на исплата, но имате различни опции од кои можете да изберете, вклучувајќи го следново:

 • MasterCard
 • Виза
 • Скрил
 • Нетлер
 • Доверливо
 • Paysafecard
 • Боку

Валути

CAD, DKK, EUR, GBP, NOK, PLN и SEK се поддржаните валути за корисниците на Casino Gods.

Languages

Играчите кои претпочитаат да играат на својот мајчин јазик можат да го сторат тоа, под услов да се следните:

 • германски
 • Англиски
 • норвешки
 • фински

Software

Само врвните програмери придонесуваат за казино игрите на Casino Gods. Има над 1300 игри во колекцијата, а постојано се додаваат повеќе, од различен спектар на програмери. Досега, следните добавувачи на софтвер се потпишаа со ова ново казино:

 • NetEnt
 • Microgaming
 • Игдрасил
 • Play'n GO
 • Quickspin
 • Еволуција игри
 • Црвен тигар

Support

Казино Боговите се доста корисни. Поддршката е достапна 24 часа на ден, 7 дена во неделата преку телефон, е-пошта, Фејсбук и разговор во живо. Можете исто така да побарате помош од нив на различни јазици. Знаеме дека нивото на услуга во Casino Gods е незаменливо, што влева доверба.