Новиот преглед на бонус Captainsbet

CaptainsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.5/10
БонусБонус $250 + 50 бесплатни вртења
Брзо повлекување
Разновидност на бонуси
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзо повлекување
Разновидност на бонуси
Captainsbet is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Кога ќе се придружите на новото онлајн казино на CaptainsBets, ќе ве дочека дарежлив бонус за добредојде и ќе можете да ги искористите предностите од редовните промоции. Регистрирајте се сега за да добиете пристап до стотици игри од вашите омилени провајдери, како и ексклузивни бонуси и промоции.

Најпопуларните бонуси што ги нуди ова ново онлајн казино се:

 • Бонус за прв депозит: 100% бонус до 250 евра + 50 бесплатни вртења
 • Бонус за казино во живо
 • Бонус за повторно вчитување
 • Бесплатни вртења за време на викендите
 • Бонуси за надградба на нивоа

Износот на обложување за бонуси за депозити е x40, x1 за бонуси за надградба на ниво, x20 за бонуси во казино во живо, и x1 за бесплатни вртења за време на викендите.

Бонус за добредојдеБонус за добредојде
+1
+-1
Затвори
Games

Games

Портфолиото на игри понудено од најголемите онлајн казина на пазарот е најважното нешто што треба да се земе предвид. Казиното CaptainsBet има над 6000 игри за избор, кои се поделени во следните категории:

слотови

Ако има нешто што ова казино го има во изобилство, можете да се обложите дека тоа се слот игри. Слотовите се највозбудливите игри бидејќи има илјадници онлајн слотови, многу различни видови слотови, итн. Некои ќе ви дадат бесплатни вртења, додека други ќе ви обезбедат бонуси ако добиете неколку шанси.

Најпопуларните слот игри што ги нуди новото онлајн казино CaptainsBet се:

 • Око на мртвите
 • Африканско дивеење
 • Книга на темнината
 • Среќен резултат
 • Див вол

Карти и игри на маса

Најпопуларните казино картички и игри на маса може да се најдат во оваа категорија. Прелистајте во категоријата Игри на маса или картички за да ги играте овие игри и изберете ја вашата омилена. Можете да откриете игри како:

 • Супер Сик Бо
 • Игра на зарове, змеј тигар
 • Тинејџерката Пети
 • Црвено куче
 • Румба Блек Џек

Казино во живо

Казиното CaptainsBet има голем избор на казино игри во живо (игри со дилери во живо). Сепак, не ни се допаѓа што нема категорија означена како „Казино во живо“ за пристап до овие игри. Значи, ако сакате да играте игри со дилери во живо, можете да го направите тоа со посета на веб-страницата на Рулет, страницата Картички или со избирање на еден од давателите на Казино во живо. Evolution Gaming, Vivo Gaming и Ezugi се најистакнатите студиа за игри за казино во живо. Некои од популарните казино игри во живо во ова ново онлајн казино се:

 • Блек Џек во живо
 • Бакара во живо
 • Прво лице Топ картичка
 • Мега топки
 • Пари или несреќа
 • Рулет

Software

Казиното CaptainsBet нуди широк спектар на казино игри, одлична карактеристика за секое ново онлајн казино. Покрај тоа, има голем избор на игри од реномирани програмери. Можете да пристапите до нивните нови игри користејќи ги различните копчиња на нивната главна страница.

Ако го знаете името на играта што сакате да ја играте, секогаш можете да ги филтрирате игрите по провајдер или да го користите полето за пребарување на играта. Најдобрите провајдери на софтвер се:

 • XProGaming
 • Игдрасил
 • Еволуција игри
 • BetSoft
 • NetGames
Payments

Payments

За да обезбеди најбрзи депозити и повлекувања, платформата поддржува различни начини на плаќање. Корисниците можат да користат банкарска картичка, онлајн паричници или крипто паричници за депонирање и повлекување пари. CaptainsBet ги прифаќа следните начини на плаќање од јануари 2021 година:

 • Visa и MasterCards
 • AdvCash
 • PerfectMoney
 • Тетер
 • Пијастрикс

Додека многу онлајн казина одбиваат да прифатат крипто плаќања, CaptainsBet ви овозможува да депонирате и повлекувате пари во различни криптови.

Минималниот износ на депозит и повлекување е 1 ЕУР, утврден според начинот на плаќање.

Deposits

За да депонирате на Captainsbet , најавете се на вашата сметка во казино и отворете ја страницата на касиерот со кликнување на копчето со салдото на вашата сметка. Потоа, изберете го претпочитаниот начин на плаќање на депозитот пред да го внесете износот. За депозити, обично се потребни неколку секунди за да се одрази на сметката за игри.

MasterCardMasterCard
+3
+1
Затвори

Withdrawals

Повлекувањата кај Captainsbet се исто така брзи, бидејќи треба само да го отворите делот за благајна и да ја изберете претпочитаната опција за плаќање. После тоа, внесете го износот за повлекување и потврдете го плаќањето, имајќи предвид дека на некои начини на повлекување може да им треба подолго време за да се обработат плаќањата.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+138
+136
Затвори

Валути

Американски долариUSD

Languages

Содржината на веб-страницата е достапна на пет јазици, вклучително и англиски. Треба да има повеќе јазични опции за светските корисници. Јазиците наведени подолу се само поддржани јазици од ова ново онлајн казино.

 • Англиски
 • руски
 • португалски
 • француски
 • шпански
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Captainsbet има висока оцена за 7.5 и работи од 2021 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Captainsbet како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Captainsbet поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Captainsbet . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Captainsbet исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Captainsbet обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Новото онлајн казино CaptainsBet, основано во 2021 година, е одлично место за почетници и искусни играчи да пробаат нешто ново. Клубот за игри обезбедува прекрасен пакет за добредојде на сите нови членови, кој опфаќа 100% зголемување на вашето надополнување. Ќе добиете и 260 бонус вртења за слотови што ќе ги изберете.

CaptainsBet им претставува атрактивни понуди на своите локални и меѓународни играчи по неговото неодамнешно лансирање, вклучително и инкорпорирање на водечки криптовалути во регулирана и безбедна средина за играње.

Тие обезбедуваат огромен асортиман на видео слотови, игри со казино во живо и игри со прогресивен џекпот од највисоко оценети даватели на коцкање, вклучувајќи Quickspin, Playson, Thunderkick, Yggdrasil, Evolution итн. Казиното CaptainsBet е лиценцирана и осигурена онлајн платформа за коцкање и обложување управувана од Управата за коцкање Курасао. Врвниот Амаринер Ltd. работи и го поседува.

CaptainsBet е релативно ново онлајн казино во споредба со другите онлајн казина и на своите меѓународни играчи им обезбедува дополнителни понуди за бонуси за казино и други неверојатни карактеристики.

Обезбедува разновиден избор на игри со висок квалитет и број. Ќе уживате играјќи во ова ново онлајн казино.

Зошто Казино CaptainsBet?

Новото онлајн казино CaptainsBet е еден од најлесните распореди што некогаш сме ги виделе, иако е исто така привлечен. Ова е добра мешавина бидејќи многу онлајн казина можат да имаат прекрасен дизајн. Сепак, тоа може да има цена - тешка навигација низ веб-локацијата, особено за почетници за игри. Потребно е само дополнително време за да се вчита содржината.

Казиното CaptainsBet е управувано од ZITRON LTD и е регулирано од BCLB (Одбор за контрола на обложување и лиценцирање на Кенија). PG 0000212 е бројот на лиценцата. Амаринер Лимитед го поседува и управува ова казино. За играчи од целиот свет, тоа е исклучително безбедно и сигурно.

Кратки факти

Година на основање: 2021

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Captainsbet . Посетете ја страницата Captainsbet и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Поддршката за корисници на CaptainsBet е брза и ефикасна, а корисниците добиваат одговори во најкус можен рок. Секое прашање може да се одговори на еден од четирите начини:

 • Побарајте го во ЧПП.
 • Испратете е-пошта до support@captainsbet.org
 • Пополнете го онлајн формуларот (на врвот на страницата, кликнете „Контакти“).
 • Не двоумете се да стапите во контакт со тимот за поддршка во живо.

Зошто вреди да се игра во казиното CaptainsBet?

Казиното CaptainsBet има лесен за користење и едноставен интерфејс, брза и пријателска екипа за поддршка на клиентите и широк спектар на функции што го прават коцкањето во CaptainsBet едно од најдобрите на пазарот.

Главниот недостаток е недостатокот на а мобилна апликација. Исто така, потребно е да се додадат повеќе јазични опции за да се достигне неговата веб-содржина. Покрај тоа, ова казино има само две поддржани валути кои треба да се подобрат.

Просторот за игри е дизајниран да биде удобен и пријатен и за искусни и за нови играчи. Главниот концепт на ова ново онлајн казино е мешавина од портокалово и црно, што им помага на коцкарите да победат. Со преку 6000 богати, разновидни и докажано фер казино игри CaptainsBet, портфолиото на игри вреди да се истакне и да инспирира стравопочит. За сите вас, топло се препорачува.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Captainsbet , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Бакара, Крепс, Блек Џек за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Captainsbet има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Captainsbet се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Топ 3 добредојдени понуди за прв депозит во нови казина за корисници на виза картички
2023-09-06

Топ 3 добредојдени понуди за прв депозит во нови казина за корисници на виза картички

Новите онлајн казино сајтови се познати по нивните иновативни пристапи насочени кон современите играчи. И една од областите каде што овие казина често се истакнуваат се бонусите и промоцијата. Овие казина често нудат големи бонуси со пријателски услови.