Boost Casino New Casino Преглед

Age Limit
Boost Casino
Boost Casino is not available in your country. Please try:
Добрите
+ Плати 'N Play казино
+ Брзо повлекување и надополнување
+ Најголема количина на бонуси

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Естонски
Фински
БонусиБонуси (8)
High Roller бонус
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВИП бонус
Депозит бонус
Кешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (1)
Естонија
ИгриИгри (23)
Crazy Time
Dream Catcher
Live Mega Ball
Live Mega Wheel
Monopoly Live
БакараБлек ЏекВидео Покер
Гребки
Евровизија
Еспорт
Игра покажува
Казино ХолдемКеноКрепс
Онлајн обложување
ПокерРулет
Слотови
Спорт
Тексас Холдем
Фудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (1)
Estonian Tax and Customs Board
Методи за депозитМетоди за депозит (1)
СофтверСофтвер (13)
Elk Studios
GreenTube
MicrogamingNetEnt
Play'n GO
Playson
Pragmatic Play
Push Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet

Boost Casino

Како што светот на казината продолжува да се развива, новите казина влегуваат и ја менуваат индустријата на подобро. Еден од нив е Boost Casino. Boost Casino е ново онлајн казино основано во 2020 година. Тоа е во сопственост и управувано од Ninja Global LTD, оператор на казино лиценциран и регулиран од Естонскиот даночен и царински одбор. Програмерите на Boost Casino создадоа платформа која нуди врвна средина за игри. Тие нудат широка колекција на пријатни казино игри, вклучувајќи слотови, џекпот, игри на маса и игри со дилери во живо.

И покрај тоа што е ново казино, ова се здобива со популарност поради добриот дизајн и вниманието за глобалната публика. За таа цел, Boost Casino е достапно на четири јазици и очекуваме повеќе во иднина. Овој преглед на Boost Casino ќе ги нагласи клучните карактеристики достапни во ова казино.

Зошто да играте во Boost Casino

Регистрацијата е нешто од минатото во ова казино. Boost Casino има функција за играње без сметка која им овозможува на играчите да се препуштат на омилената игра без да треба да го трошат времето за регистрација. Играчите уживаат бонус пакет за добредојде до 250 евра дополнително за играње слотови, плус 50 бесплатни вртења на нивниот прв депозит!

Boost Casino можеби е ново, но веќе може да се пофали со импресивна колекција од преку 3.000 игри кои се движат од слотови, џекпот, игри на маса и игри со дилери во живо. Играчите можат да уживаат во првокласна услуга за клиенти, што е клучно за одржување на добри односи со играчите и угледот на казиното. Освен тоа, Boost Casino ви нуди брзо и сигурно решение за готовина и возбудливи промоции.

About

Boost Casino е новоформиран ентитет за игри лансиран во 2020 година. Тој е во сопственост и управуван од Ninja Global Limited. Казиното работи според главната лиценца издадена на нејзината матична компанија од страна на Естонскиот даночен и царински одбор. Boost Casino е поврзано со Гордон Муди, организација која се фокусира на терапија со коцкање.

Games

Boost Casino брзо стана едношалтерски систем за сите казино производи. Има одлично казино лоби во кое се сместени видео слотови, џекпот, игри на маса, видео покер или игри со дилери во живо. Игрите се напојувани од познати и доверливи провајдери на софтвер како што се NetEnt, Microgaming и Yggdrasil. Повеќето од игрите се достапни за бесплатно играње, освен игрите со дилер во живо, кои бараат од играчите да играат за вистински пари. 

Видео слотови

Видео слотови се најпопуларните казино игри во FreshBet. Многу играчи ја сакаат едноставната игра и возбудливите бонус карактеристики на видео слотови. Технички, онлајн слотови нудат брза игра со малку наплив на адреналин, благодарение на примамливите саундтракови. Некои од најпопуларните слотови вклучуваат:

 • Книга на мртвите 
 • Bonanza Megaways
 • Подемот на Олимп
 • Потрагата на Гонзо
 • Reactoonz

Блек Џек

Блек Џек доаѓа со интерактивна игра бидејќи можете да играте против еден дилер или други играчи. Сè што ви треба е силна рака над дилерот или другите играчи и ќе се смеете сè до банката. Можете да ги истражите различните варијанти на блек џек, кои вклучуваат:

 • Совршена стратегија блек џек
 • Класичен Блек Џек
 • Блек Џек Нео
 • Вегас Стрип Блек Џек
 • Блек Џек со двојна изложеност

Рулет

Рулетот стана популарна игра на маса меѓу играчите на онлајн казино. Тој нуди едноставна игра и повеќе опции за обложување, вклучително и странични облози. Рулетот е прилично лесна игра; сè што му треба на играчот е да предвиди каде ќе слета топката откако ќе застане тркалото. Некои варијанти на рулет вклучуваат:

 • Рулет +
 • Европски рулет
 • Златен рулет
 • Прекинувач за американски рулет
 • Казино рулет

Bonuses

Бонусите и промоциите на Boost Casino се дизајнирани да ги зголемат банкротите на играчите и да го подобрат нивното искуство со игри. Сите нови играчи имаат право на бонус за добредојде Boost. Наградува 100% бонус за натпревар до 250 € плус 50 бесплатни вртења на првиот депозит! Играчите мора да направат минимум депозит од 20 € за да го активираат овој бонус. 

Условот за обложување 30x е поврзан со бонус за добредојде. Различни игри различно придонесуваат за барањата за обложување. Секогаш прегледувајте ги условите за бонусот пред да учествувате во кој било бонус. Искусните играчи можат да ги видат достапните бонуси на страницата Промоции. Во моментов, достапните бонуси го вклучуваат следново:

 • Капки и победи
 • 70 бесплатни вртења

Payments

Во моментов, Boost Casino поддржува само една платформа за плаќање, Trustly. Тоа е шведски отворен банкарски начин на плаќање што им овозможува на играчите да депонираат средства на нивната сметка на Boost Casino директно од нивните онлајн банки. Плаќањата се обработуваат за неколку минути. Играчите мора да го потврдат својот идентитет според политиките на Boost Casino KYC за да обезбедат беспрекорно повлекување. 

Валути

Поради широкиот дофат и разновидноста на играчите, Boost Online Casino нуди различни опции за валута. Овде, играчите можат да вршат трансакции со валутата по свој избор. Валутата е специфична за локацијата, така што казиното автоматски препорачува одредена валута во зависност од локацијата на играчот. Некои од валутите вклучуваат:

 • евра
 • AUD
 • американски долари
 • CAD
 • ГБП

Languages

И покрај тоа што е ново во играта, Boost Casino се гордее со повеќејазична платформа. Таа има за цел да им служи на сите играчи на нивните локални јазици за да го направи нивното коцкање попријатно. Според неговиот дизајн, јазикот не се заснова на локацијата; оттука играчите можат лесно да се префрлаат помеѓу нивните јазици на избор. Некои од јазиците вклучуваат:

 • Англиски
 • естонски
 • руски
 • фински

Live Casino

Дилер во живо игрите се најновиот додаток во лобито на казиното. Нуди пријатно искуство со игри слично на она на копнените казино. Сите игри се организирани од страна на наполнети и пријателски расположени крупиери од реалниот живот. Тие доаѓаат со функции за разговор што им овозможуваат на играчите да го ангажираат дилерот или другите играчи. Најдобрите казино игри во живо вклучуваат:

 • Молња рулет
 • Бесплатен залог Блек Џек
 • Ѕирнете го Бакара
 • Монопол во живо
 • Покер со три карти

Software

Угледните развивачи на софтвер се чукање на срцето на секое успешно казино во ерата на технологијата. Софтверските партнери имаат мандат да го ажурираат лобито на казиното со нови игри кои им даваат на играчите незаборавно искуство. Играчите можат лесно да ја користат опцијата „Даватели“ за да го подредат лобито и да ги најдат своите омилени наслови. 

Повеќето од провајдерите на софтвер во Boost Casino имаат солидна репутација меѓу играчите на казино. За да допрат до сите играчи, тие гарантираат дека нивните игри се целосно оптимизирани за играње на различни уреди. Казино игрите во живо се пренесуваат во реално време и се хостирани од дилери од реален живот. Некои од најдобрите провајдери на софтвер вклучуваат:

 • NetEnt
 • Microgaming
 • Игдрасил
 • iSoftBet
 • Гринтуб

Support

Играчите на Boost Casino можат да пристапат до брзите услуги на клиентите преку опцијата за разговор во живо достапна 24/7. Ова им помага на сите играчи и покрај разликата во временските зони. Играчите исто така можат да стигнат до тимот за поддршка преку е-пошта (support@boostcasino.com). Освен тоа, Boost Casino има дел ЧПП што одговара на општи прашања во врска со плаќањата, бонуси и игри. 

Зошто вреди да се игра во Boost Casino?

Boost Casino е нова платформа за коцкање лансирана во 2020 година. Цели е на играчи со седиште во Европа, како и други земји ширум светот. Тој е во сопственост и управуван од Ninja Global Limited. Boost Casino содржи импресивна колекција на казино игри како што се видео слотови, џекпот, игри на маса и дилери во живо. Игрите се обезбедени од водечки провајдери како Microgaming, iSoftBet, Yggdrasil, Play'n Go и NetEnt. Boost Casino им нуди на своите играчи пристојни бонуси и редовни промоции за нивната лојалност. 

Boost Casino се издвојува како легитимна дестинација за игри благодарение на важечката лиценца за игри издадена од Естонскиот даночен и царински одбор. Регистрацијата на сметката не е потребна. Играчите треба да направат депозити користејќи Trustly и се подготвени да почнат да играат. Сите овие карактеристики се надополнети со пријателска и сигурна услуга за поддршка на клиентите.