BK8 New Casino Преглед

Age Limit
BK8
BK8 is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao
Total score7.2
Добрите
+ Доверба од Џон Тери и Робин Ван Перси
+ Брз депозит и повлекување
+ Официјален азиски партнер за обложување на шпанските клубови 2021/22

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2013
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (9)
Reload бонусБонус за добредојдеБонус за пријавување
Бонус за упатување
ВИП бонус
Депозит бонус
Кешбек бонус
Неделен бонус
Роденденски бонус
ВалутиВалути (7)
Американски долари
Виетнамски донг
Индонезиски рупии
Камбоџански ријал
Малезиски рингити
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
WeChat поддршка
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Виетнам
Индонезија
Камбоџа
Малезија
Сингапур
Тајланд
ИгриИгри (12)
Dragon TigerБакараБлек Џек
Гребки
КеноКрепсЛотарија
Онлајн обложување
ПокерРулет
Слотови
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
ATM
ATM Online
Bank transferBitcoin
Bitcoin Cash
Bitcoin Gold
Crypto
Eezie Pay
Ethereum
Help2Pay
СофтверСофтвер (10)
AE Casino
Big Time Gaming
DreamGaming
Evolution GamingMicrogamingPlaytechPragmatic Play
SA Gaming
SABA Sports
Spadegaming

About

BK8 е една од новите онлајн казино сајтови на азискиот пазар. Започнато во 2014 година, потфатот нуди широк спектар на опции за коцкање, од пазари за спортско обложување до фантастични онлајн казино игри. Порано познато како Бола Кинг, казиното BK8 е лиценцирано и регулирано во јурисдикцијата на Курасао.

BK8

Games

Како што споменавме порано, BK8 е казино со спортска книга. Делот за казино може да се пофали со најновите онлајн казино игри како што се покер, слотови и лотарии, меѓу другите. Покрај редовните RNG онлајн казино игри, BK8 има казино лоби во живо со некои од најдобрите игри со дилер во живо на пазарот.

Withdrawals

Кога станува збор за повлекувања, опциите се исто толку малку како и со депозитите. Достапните опции за повлекување се локален банкарски трансфер, PayTrust88, Eeziepay и само Help2Pay. Добрата работа во казиното BK8 е тоа што е доверливо претпријатие кое на сите победници им ги плаќа таксите сè додека ги исполнуваат условите за обложување.

Валути

Казиното BK8 им нуди на играчите широк спектар на избори кога станува збор за валути. Играчите можат да изберат да играат со валути со фиат пари, како што се индонезиска рупија (IDR), малезиски рингит (MYR), тајландски бах (THB) и виетнамски донг (VND). Покрај валутите со фиат пари, BK8 им овозможува на играчите да се коцкаат користејќи крипто како што се биткоин (BTC) и ethereum (ЕТХ).

Bonuses

Казиното BK8 има промоции и за љубителите на спортско обложување, како и за играчите на онлајн казино. Новите играчи во делот за казино го добиваат профитабилниот бонус за добредојде. Други промоции вклучуваат бонуси за повторно вчитување, роденденски бонуси, бонуси за упатување, враќање на готовина и така натаму. Ве молиме имајте предвид, овие промоции се обврзани со барања за обложување.

Languages

За разлика од многу меѓународни казина кои имаат за цел да им служат на играчите од сите региони во светот, BK8 Casino има за цел да им служи на играчите од азискиот регион. Казиното е достапно на англиски и на неколку азиски јазици, вклучувајќи индонезиски, малезиски, тајландски, кинески, и виетнамски. Играчите можат во секое време да се променат на нивниот претпочитан јазик.

Software

За да се осигура дека сите играчи имаат нешто што им се допаѓа, BK8 Casino соработува со повеќето врвни развивачи на софтвер за казино. Списокот ги вклучува Microgaming, Play 'n GO, Spadegaming, Pragmatic Play Ltd., Mega888, Asia Gaming, Playtech, TopTrend Gaming, Asia Gaming, SA Gaming, Funky Games, Game Play, 918Kiss, Allbet, Dream Gaming итн.

Support

Иако е ново казино, BK8 Casino е доверлив бренд кој се грижи за сите прашања на клиентите. Операторот има воспоставено повеќеканална поддршка која вклучува разговор во живо 24/7. Поддршката за разговор во живо е најдобрата опција бидејќи играчите добиваат инстант повратни информации. Покрај разговорот во живо, коцкарите можат да добијат поддршка преку телефон, WeChat и WhatsApp.

Deposits

BK8 е казино со вистински пари што бара од играчите прво да ги вчитаат своите сметки пред да влезат во играта. За жал, нема толку многу достапни методи за депонирање. Во моментот, играчите можат да депонираат користејќи локален банкарски трансфер и само три портали за плаќање; PayTrust88, Eeziepay и Help2Pay. Постои минимален и максимален лимит за депозит.