Новиот преглед на бонус Betmaster

BetmasterResponsible Gambling
CASINORANK
8.99/10
БонусБонус за добредојде до $700 + 40 бесплатни вртења
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Казино и спортско обложување
Виртуелни спортови
Вртења без лојалност
PNP во Финска
Betmaster is not available in your country. Please try:
Sofia Kuznetsov
ReviewerSofia KuznetsovReviewer
Fact CheckerLi Xiu YingFact Checker
Bonuses

Bonuses

Стандарден бонус за добредојде ги чека играчите кои сакаат да започнат со спортска книшка. По пријавувањето, на играчот му се доделува совпаѓање со 100% депозит за слотови ограничени на 200 евра. Условот за обложување е 50x на слотови. Бонусот за добредојде за други игри како Sic bo, Блек Џек, Рулет и покер е натпревар со депозит од 10%.

Бонус кодовиБонус кодови
Games

Games

Со шарена библиотека за игри која може да се пофали со преку 4.000 наслови, BetMaster има доволно RNG игри на маса и дилер во живо казино да ги задржи сите играчи приврзани. Топ слотови на платформата вклучуваат Starburst, Immortal Romance, Great Rhino Megaways и Fruit Party. Популарни џекпот се достапни со наслови како 88 Wild Dragon, Boom Shakalaka, Jackpot Lab, Wolf Gold итн.

+2
+0
Затвори

Software

BetMaster се напојува со десетици развивачи на софтвер од Quickspin, Yggdrasil Gaming, Microgaming, NetEnt, Pragmatic Play, Play n Go. Не се изоставени ниту помалку познатите провајдери како Booongo, Caleta, Apollo Games, DLV и Ainsworth. Најдоброто нешто за страницата е тоа што им овозможува на играчите да пребаруваат игри врз основа на овие провајдери.

Payments

Payments

Што се однесува до банкарството, Betmaster нуди различни сигурни начини на плаќање за брзи и сигурни депозити и повлекувања. Играчите можат да вршат трансакции преку опции како [ Neosurf, Bank Transfer, AstroPay, MasterCard, Skrill .

Deposits

Кога станува збор за финансирање на нивните сметки во казиното, играчите имаат плејада на опции. Казиното ги поздравува крипто плаќањата со Bitcoin, Ripple, Litecoin, Dash, Bitcoin Cash, Ethereum и Dogecoin. Други популарни начини на плаќање како што се MasterCard, Visa, Neteller, WebMoney и TransferQiwi се прифатливи. Минималниот износ на депозит за привлекување бонус за добредојде е 10 ЕУР.

Withdrawals

BetMaster постави лимити за повлекување од 7.000 евра дневно и 125.000 евра месечно. Минималната исплата што играчот може да ја побара е 10 евра за сите начини на плаќање освен биткоинот кој има лимит од 50 евра. Играчите земаат пари преку паричник Bitcoin, Neteller, MasterCard, Visa, Yandex Money, WebMoney, QIWI, мобилни паричници, Neosurf, Skrill и SticPay.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+95
+93
Затвори

Валути

BitcoinBitcoin

Languages

Доменот .io покажува дека BetMaster е од британската територија на Индискиот Океан. Над 1.000 острови се наоѓаат во овој регион со жители од секакви лингвистичко потекло. Затоа страницата работи на различни јазици од англиски, холандски, грчки, полски, фински, германски, корејски, јапонски, португалски, азербејџански, унгарски, бугарски, норвешки, шпански, кинески итн.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Betmaster има висока оцена за 8.99 и работи од 2015 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме Betmaster како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во Betmaster поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на Betmaster . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

Betmaster исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. Betmaster обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

BetMaster.io е платформа за коцкање која им овозможува на клиентите да се обложуваат на еСпортови, виртуелни спортови, спортови покрај игрите во казино. Зад ова казино стои голема компанија iGaming со седиште во Кипар, позната како Reinvent Ltd. Работите во BetMaster се регулирани од владата на Курасао. Веб-страницата има едноставен кориснички интерфејс со кој е многу лесен за навигација.

Betmaster

Кратки факти

Година на основање: 2015

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на Betmaster . Посетете ја страницата Betmaster и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Тимот за поддршка во BetMaster работи напорно за да види дека сите барања на клиентите се погрижени во рок од 24 часа. Постои опција за разговор во живо и е-пошта за комуникација на сите прашања што произлегуваат. Разговорот во живо работи добро на сите уреди од 10.00 до 22.00 часот (GMT+6). Клиентите можат да комуницираат на 6 јазици, вклучувајќи англиски и италијански.

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на Betmaster , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Покер, Сик Бо, Рулет, Блек Џек, Бакара за некои одлични опции.

Promotions & Offers

Betmaster има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките Betmaster се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.

Mobile

Mobile

Елегантната платформа за игри е целосно оптимизирана за уреди кои работат во iOS, Android, MacOS, Windows Phone и Microsoft Windows. Една од најголемите продажни точки на BetMaster е делот за дилер во живо со понудени големи игри на маса. Потоа, постои област за турнири каде што играчите можат да се обложуваат на десетици спортови што се случуваат низ светот.

Валути

Валути

Освен во ОК, Белгија, Холандија, Шведска, Турција и Португалија, онлајн казиното BetMaster работи во Азија, Европа, Јужна Америка и Африка. Значи опсегот на валути прифатени на страницата е широк. Играчите можат да депонираат и со криптовалути и со фиат пари. Дозволени се еврото, американскиот долар, новозеландскиот долар, австралискиот долар, казахстанската тенге, украинската гривни.

About the author
Sofia Kuznetsov
Sofia Kuznetsov
About

Потекнувајќи од зимското пространство на Санкт Петербург, Софија Кузњецов е главен рецензент на NewCasinoRank. Нејзините остри сознанија и отворен пристап ја зацврстија нејзината репутација како доверлив глас во пејзажот на онлајн казиното.

Send email
More posts by Sofia Kuznetsov