BAO Ново Казино Преглед

BAOResponsible Gambling
CASINORANK
8.9/10
БонусБонус за добредојде до 300 € + 100 бесплатни вртења
Прифаќа криптовалута
Повеќе јазици
Разновидност на методи за депонирање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Прифаќа криптовалута
Повеќе јазици
Разновидност на методи за депонирање
BAO is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Казиното Бао нуди избор на бонуси, што го прави возбудливо за секој ентузијасти на казино да ги посети. Да, новите играчи секогаш ќе бараат понуди за добредојде, а казиното не разочарува во оваа област, благодарение на бонусот за добредојде, кој е зачинет со бесплатни вртења. Достапни се и многу други промоции.

+1
+-1
Затвори
Games

Games

Кога станува збор за игрите, казиното Бао сè уште сјае уште посилно, со избор на маси, вклучувајќи глупости, блек џек и покер сите достапни. Списокот го комплетираат слотови, дилери во живо и крипто игри. Последната категорија им овозможува на играчите да заработуваат криптови, како што се Bitcoin и Ethereum, и тие се подеднакво забавни за играње.

Software

Казиното Бао е домаќин на повеќе провајдери на софтвер за казино, а на списокот се најдоа големите компании како што се Yggdrasil Gaming, Quickfire, Playn GO, Microgaming, Betsoft и Net Entertainment. Други даватели на игри кои ја напојуваат оваа страница вклучуваат EGT, Elk Studios, BGaming и Amatic; списокот е малку долг. Навистина импресивна колекција!

Payments

Payments

Додека руската рубља е традиционалната валута што се користи во казиното Бао, страницата не ги ограничува играчите само на тоа. Исто така, постојат многу други опции за избор. Овие опции вклучуваат криптовалути (Bitcoin, Litecoin, Dogecoin и Ethereum), новозеландски долари, норвешки круни, австралиски долари, канадски долари, американски долари и евра.

Deposits

Депонирањето пари во казиното Бао не е еден од проблемите на играчот. Со толку долга листа на безбедни методи што ги поддржува казиното, играчите немаат воопшто за што да се грижат во овој поглед. Методите за депозит овде вклучуваат Visa, instaDebit, Paysafe Card, Neteller, MasterCard, Maestro, EcoPayz, Yandex Money, Dogecoin, Bitcoin Cash и Litecoin, меѓу другите.

Withdrawals

Методите за повлекување поддржани од казиното Бао му даваат мир на секој играч. На списокот се банкарски трансфер, Рапид трансфер, Yandex Money, EcoPayz, Skrill, Maestro, instaDebit, Neteller, MasterCard и Visa. Други методи вклучуваат WebMoney, iWallet и iDebit. Љубителите на крипто може да користат и Dogecoin, Litecoin, Ethereum и Bitcoin за повлекувања.

Глобална достапност

Глобална достапност

Валути

+3
+1
Затвори

Languages

И покрај тоа што казиното е помалку од две години во играта, казиното Бао работи како да е едно од старите момчиња. За да опслужува што повеќе играчи, казиното е веќе достапно на неколку други јазици, покрај англискиот. Овие јазици вклучуваат француски, шпански, португалски, германски, виетнамски, тајландски, норвешки, фински, јапонски и руски.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

BAO има висока оцена за 8.9 и работи од 2019 . Со други зборови, нивната безбедност и уживање во игрите се докажани со текот на времето. Со сигурност го препорачуваме BAO како доверливо онлајн казино. Може да се чувствувате безбедно играјќи во BAO поради нивниот широк опсег на методи за депонирање, разновидниот избор на игри и силната репутација.

Лиценци

Security

Безбедноста и безбедноста се на врвот на приоритетната листа на BAO . Казиното е лиценцирано и регулирано, што му овозможува да прифаќа играчи ширум светот. Покрај тоа, веб-страницата е шифрирана со SSL за да се осигура дека вашите лични и финансиски информации се секогаш безбедни.

Responsible Gaming

BAO исто така промовира одговорно коцкање меѓу своите клиенти. Веб-страницата обезбедува безбедни алатки за коцкање, како што се ограничувања за депозити и тајм-аут за сесии за да им помогне на играчите да управуваат и да уживаат во искуството со игри. BAO обезбедува брзи контакти со проблематичните организации за коцкање доколку некој играч сака да побара стручна помош.

About

About

Казиното Бао е родено во 2019 година, што значи дека е едно од најновите онлајн казина со најсвежи игри и карактеристики, вклучително и прекрасна жолта, бела и виолетова шема на бои. Зад оваа страница е Direx NV, која исто така работи со многу други интернет казина. Казиното Бао е лиценцирано во Курасао.

Кратки факти

Година на основање: 2019

Account

Регистрирањето сметка е релативно едноставно на BAO . Посетете ја страницата BAO и следете ги чекорите за регистрација со обезбедување на бараните информации. Откако сметката е активна, депонирајте минимален износ и истражете ја обемната библиотека на игри.

Support

Достапните начини за контакт со агентите на казиното вклучуваат разговор во живо и е-пошта со користење (support@baocasino.com), и двете се многу погодни. Со оглед на тоа што услугата за разговор во живо е активна деноноќно, речиси и не постои момент кога е премногу тешко за играчите да комуницираат со тимот за поддршка.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Пред да играте игри со вистински пари на BAO , секогаш одвојувајте пари за коцкање. Ова треба да биде сума што можете удобно да ја изгубите. И што е најважно, избегнувајте бркање загуби. Во меѓувреме, идентификувајте ги игрите што сакате да ги играте пред да ги истражите давателите на игри. Секогаш избирајте игри од доверлив провајдер со позитивни критики меѓу играчите и силна репутација во индустријата. Сигурен нов сајт за коцкање треба да понуди широк спектар на игри, вклучувајќи ги вашите омилени наслови и нови изданија. Проверете Блек Џек, Pai Gow, Сик Бо, Бакара, Крепс за некои одлични опции.

Promotions & Offers

BAO има атрактивни промоции и понуди. Благодарение на ова, новите играчи на онлајн казино можат да имаат возбудливо искуство. Вреди да се забележи дека зделките BAO се прикачени на одредбите и условите. Значи, пред да прифатите каква било понуда, од клучно значење е темелно да ги разгледате условите за бонус. Тоа е затоа што тие може да вклучуваат специфични барања за обложување што треба да се исполнат пред да се повлече личната награда.