Katrin Becker

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook
2023-03-21

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Најавено е дека Betfred ќе ја лансира IGT's PlaySports-Powered Sportsbook во Невада. Во иднина, Betfred ќе обезбеди мобилни спортско обложување напојувано од платформата PlaySports на IGT.

Најдобрите нови казино игри што треба да ги испробате овој Божиќ
2022-12-25

Најдобрите нови казино игри што треба да ги испробате овој Божиќ

Би било џабе да не се играат новопристигнатите казино игри сега кога наскоро ќе дојде Божиќ. Коцкар мора да се обиде да игра на автомат со божиќна тема, бидејќи е многу забавно и нуди нешто различно. Бидејќи тие обезбедуваат најголема погодност и имаат голема база на играчи, онлајн казината се високо ценети.

Искусете ги најновите слотови на Play'n Go со божиќна тема: Книгата на непослушен Ник
2022-12-24

Искусете ги најновите слотови на Play'n Go со божиќна тема: Книгата на непослушен Ник

Една од најзабавните коцкарски активности во кои можете да учествувате вклучува слот игри. Слот-игрите се еден од најпопуларните избори за почетници во коцкање или за секој кој првпат влегува во казино. Тие се толку популарни што сега имаме плејада копнени слот игри и онлајн видео слотови.

Неодамна лансирани казина - Дали навистина можеме да им веруваме?
2022-11-15

Неодамна лансирани казина - Дали навистина можеме да им веруваме?

Бројот на играчи во онлајн казина брзо се зголемува секојдневно, и поради тоа, многу нови онлајн казина се пробиваат на пазарот. Но, првата грижа на клиентот ќе биде дали може да му се верува на ова онлајн казино. Како што играчите инвестираат и ги трошат своите пари и додека креираат сметка, регистрираат многу информации и финансиски податоци, па затоа е фер да бидат претпазливи.

Braggs ORYX Gaming обезбедува партнерство со казино Интерлакен
2022-04-10

Braggs ORYX Gaming обезбедува партнерство со казино Интерлакен

Braggs Oryx Gaming обезбеди партнерски договор со швајцарски копнеен оператор Казино Интерлакен за да ја достави својата содржина на растечкиот пазар на онлајн казино во Швајцарија. Oryx се обидува да го прошири својот дофат на швајцарскиот пазар на iGaming бидејќи ова е трет потпишан договор што го имаат во земјата досега и бараат повеќе можности.

Armadillo Studios го дебитира својот прв слот: 15 Armadillos
2022-04-06

Armadillo Studios го дебитира својот прв слот: 15 Armadillos

Студиото Армадило е основано во 2021 година во Мајами, Флорида. Сепак, овој креатор ги освои насловите кога го објави официјалното лансирање на 15 Армадило во САД. Иако студиото Armadillo се нови на сцената на iGaming, нивното последно издание докажува дека го имаат она што е потребно за да се биде лидер во морето на онлајн слотови. Оваа игра ја зацврсти својата позиција меѓу најдобрите наслови на онлајн слотови во светот за неговиот извонреден амбиент и животните слични на живот.

Дисекција на илегалната индустрија за коцкање преку Интернет
2022-03-21

Дисекција на илегалната индустрија за коцкање преку Интернет

Додека онлајн индустријата за коцкање продолжува да бележи експоненцијален раст, илегалното онлајн казино коцкање исто така напредува речиси исто толку. Многу сајтови, особено нови онлајн казина, се вклучат во една или повеќе малверзации кои претставуваат незаконитост.

Најдобрите брзи онлајн казино игри 2022 година
2022-03-09

Најдобрите брзи онлајн казино игри 2022 година

Онлајн казина имаат тенденција да имаат широк спектар на игри кои се грижат за различни играчи. Некои претпочитаат да играат со побрзо темпо, додека други претпочитаат побавни игри. Играчите, генерално, ќе имаат и различни банкроти кои се движат од обложувачници со мала големина до ролери со висока големина.