Ethan Tremblay

Казино слот RTP: Што да се има на ум
2022-04-02

Казино слот RTP: Што да се има на ум

Враќањето на играчот е суштински аспект на секоја казино игра на која играчите честопати гледаат. Враќање во играч, обично означено со процент, се однесува на просечната сума на пари што ќе му биде вратена на играчот по бројни вртења или вртења. 

Лекции научени од победниците на прогресивен џекпот слотови
2022-03-13

Лекции научени од победниците на прогресивен џекпот слотови

Играчите на слотови сонуваат да постигнат голема победа барем еднаш во својот живот. Постојат многу начини да се направи за ова: играње високо испарливи титули на слотови и прогресивни џекпот на слотови. 

Шест трендови кои ќе ги обликуваат игрите на онлајн казино во 2022 година
2022-02-25

Шест трендови кои ќе ги обликуваат игрите на онлајн казино во 2022 година

Коцкањето е несомнено една од најстарите и најпопуларните форми на забава. Таа постои со векови и ќе продолжи да расте во популарност. 

Коцкање и психолошка благосостојба
2022-02-09

Коцкање и психолошка благосостојба

Коцкањето и психологијата, од памтивек, имале противнички однос. Повеќето студии направени во областа на психологијата во врска со коцкањето се фокусирани на негативните влијанија на коцкањето на индивидуално и општествено ниво. 

Зошто коцкањето во казино со криптовалути превзема
2022-02-05

Зошто коцкањето во казино со криптовалути превзема

Нема сомнение дека криптовалутите стануваат популарни на сцената на онлајн коцкањето. Многу играчи се одлучуваат за оваа алтернативна валута, додека операторите исто така ја користат за да ги задоволат барањата на љубителите на коцкање во казино. Криптовалутата е популарна и кај двете нови казина и домашните имиња кои постојат со години.

Онлајн казина со вистински пари во Австралија
2022-01-28

Онлајн казина со вистински пари во Австралија

Казината во Австралија, особено нови онлајн казина, имајте бесплатни пари казино игри и вистински пари казино игри. Нема ризик од бесплатните игри бидејќи играчите не ги користат своите пари. Наместо тоа, казиното им дава на коцкарите бесплатни кредити за да ги испробаат игрите. Но, со вистински пари, играчите треба да бидат внимателни, бидејќи има некои бескрупулозни дилери и измамници. Освен тоа, играчите треба паметно да ги трошат своите тешко заработени пари.

Совети за онлајн казино: Како да играте одговорно во 2022 година
2022-01-24

Совети за онлајн казино: Како да играте одговорно во 2022 година

Одговорното коцкање треба да биде меѓу новогодишните резолуции за играчите навлечени на коцкањето преку онлајн казино. Ова е храбар чекор имајќи предвид дека новите казина сè уште се зголемуваат. Така, дури и ако компулсивниот коцкар се самоисклучи од едно казино, тие сепак имаат други опции кога ќе се појави желбата за коцкање. 

Комплетен водич за играње онлајн покер турнири
2022-01-10

Комплетен водич за играње онлајн покер турнири

Сакате да се приклучите на светот на онлајн покер турнирите? Ова е одлична почетна точка. Се одликува со бројни информации за тоа како да започнете летечки почеток со врвната стратегија за турнири во покер. Оваа статија ги опфаќа и главните типови на турнири во покер преку Интернет со профитабилни приноси.