Eddy Cheung

Најскапите покер игри некогаш играни
2023-02-28

Најскапите покер игри некогаш играни

Покерот е една од најиграните казино игри досега и во онлајн и во копнените казина. Покер е група на игри за споредување карти каде учесниците се обложуваат на тоа која рака, во однос на правилата на таа конкретна игра, е најголема. Играта е исклучително позната и сигурно ќе направи некои луѓе љубопитни за најголемите наградни фондови на турнирите.

Како да изберете ново онлајн казино за најдобро искуство со слотови
2023-02-07

Како да изберете ново онлајн казино за најдобро искуство со слотови

Сè повеќе луѓе почнуваат да се префрлаат на онлајн казина наместо да учествуваат во коцкарски активности во редовните копнени казина. Оваа транзиција доживеа огромен поттик за време на заклучувањето на Ковид 19, бидејќи местата како спортски сали, кина и казина почнаа да се затвораат.

Различни видови на нови казино игри - која е најдобрата?
2022-12-20

Различни видови на нови казино игри - која е најдобрата?

Бидејќи популарноста на онлајн казината се зголемува во последно време, постојано се додаваат нови игри. Многу луѓе во денешно време се збунети околу изборот на игра за играње во онлајн казино. Со толку многу разновидни игри присутни во казиното, тие не можат да бидат обвинети ако се збунат. Ако сте еден од нив, тогаш не грижете се. Во овој водич, ќе ги кажеме видовите на нови игри и кои од нив се најдобри.

Најдобри нови казина за играње во 2022 година
2022-11-22

Најдобри нови казина за играње во 2022 година

Ако не сте можеле да најдете подобро онлајн казино за играње, тогаш не мора повеќе да се грижите за тоа. Во оваа статија, ќе ви кажеме за 5-те нови казина за играње и уживање. Можеби е тешко да се најде добро казино кое обезбедува соодветни правила и бонуси, но ако сакате да уживате во коцкањето, вие сте на вистинското место.

Зошто вашиот нов бонус за казино можеби не функционира
2022-03-29

Зошто вашиот нов бонус за казино можеби не функционира

Една од најголемите предности на нови онлајн казина е дарежливите промоции во форма на бонуси за депозит, бонуси без депозит, враќање на готовина, програми за лојалност итн. Казино операторите им нудат на играчите овие бонуси за да стекнат нова база на клиенти и да ги задржат постоечките играчи. Но, што се случува кога овие бонуси не функционираат?

Совети за тоа како да играте Блек Џек како професионалец
2022-03-25

Совети за тоа како да играте Блек Џек како професионалец

Блек Џек е меѓу најдобрите игри во новите онлајн казина. Оваа игра со карти е возбудлива без разлика дали е типичен онлајн блек џек или блек џек во живо. Една од причините за популарноста на оваа игра е фактот што ги спојува шансите и вештината.

Зголемете ги шансите за победа играјќи во онлајн казино
2022-03-17

Зголемете ги шансите за победа играјќи во онлајн казино

Онлајн коцкањето е дефинитивно забавно. Станува уште подобро кога дава можност да освоите дополнителни пари, па дури и некои неочекувани сериозни пари. Еве како да ги зголемите шансите да имате среќа додека добро се забавувате играјќи во онлајн казино.

Неверојатни предности на онлајн казина
2022-03-05

Неверојатни предности на онлајн казина

Од доаѓањето на интернетот, онлајн казината невреме го зазедоа дигиталниот простор. Активност што некогаш бараше патување до локација од тули и малтер, сега може да се направи во удобноста на нечиј дом.

Како играчите ги наоѓаат најдобрите бонуси за регистрација
2022-02-21

Како играчите ги наоѓаат најдобрите бонуси за регистрација

Има огромен број на достапни нови онлајн казина да се испробаат. Коцкарите честопати може да се чувствуваат преоптоварени од толку голем избор.

Разновидноста на популарните слот игри
2022-02-13

Разновидноста на популарните слот игри

Праведно е да се каже дека пазарот за онлајн слот игри е заситен. Нивото на разновидност може да изненадува со оглед на тоа што насловите на слотовите во минатото имаа многу сличен изглед и игра. Сепак, сето тоа се промени кога програмерите сфатија дека можат да бидат многу покреативни. Колку е пооригинална слот-играта, толку повеќе ќе се разликува од своите ривали.

Најдобрите веб-страници за онлајн покер за 2022 година
2022-01-02

Најдобрите веб-страници за онлајн покер за 2022 година

Која е најдобрата веб-страница за вас за да ги достигнете другарите и да играте карти и покер? Во ова упатство подолу, им дадов приоритет на веб-локациите кои обезбедуваат покер како примарна игра. Ова се најдобрите веб-локации за играње покер во 2022 година.

Еве како можете да се коцкате кога сте скршени!
2021-12-29

Еве како можете да се коцкате кога сте скршени!

Само затоа што можеби сте скршени не значи дека не можете да се коцкате! Постојат начини да се играјте забавни игри на коцкање без да ставам пари на линија.

4 совети и трикови за да станете дисциплиниран коцкар
2021-12-17

4 совети и трикови за да станете дисциплиниран коцкар

Мора да станете дисциплинирани ако сакате да станете успешен коцкар.

Онлајн казина се очекува да пораснат до 100.000.000.000 долари до 2026 година
2021-09-28

Онлајн казина се очекува да пораснат до 100.000.000.000 долари до 2026 година

Според неодамнешниот извештај на GlobeNewswire, тековните траектории ги обојат онлајн казина на пат да достигнат пазарна вредност од 100 милијарди американски долари до 2026 година.

4 работи што ви се потребни за да бидете победнички коцкар
2021-09-20

4 работи што ви се потребни за да бидете победнички коцкар

Секој коцкар сака да биде победнички коцкар. Сепак, повеќето одбиваат да го направат она што треба да го направат за да победат. Откако ќе ја завршите оваа статија, ќе разберете што е потребно за да станете победнички коцкар.

2 неверојатни покер раце во филмови што не сте ги слушнале досега
2021-09-08

2 неверојатни покер раце во филмови што не сте ги слушнале досега

Апсолутни класици од филмовите. Тие ги создаваат и создаваат најромантичните идеи за покер и додека обично не се многу невистинити за тоа како всушност изгледал добар покер. Еве три одлични блефи од покер на големиот екран.

Најпопуларните игри во онлајн казина
2021-08-15

Најпопуларните игри во онлајн казина

Онлајн казина продолжија да растат со алармантна стапка во последните години. Тоа има многу врска со возбудливите игри што ги нудат. Ново онлајн казино игрите се воведуваат доста редовно, инспирирани од ажурирањата и подобрувањата на класичните игри. Еве некои од популарните игри во онлајн казина.

Зошто треба да играте казино игри со биткоини
2021-08-07

Зошто треба да играте казино игри со биткоини

Биткоин е веројатно најпопуларната и нашироко користена криптовалута ширум светот. Ова е причина зошто има пораст на бројот на онлајн казина прифаќање на Биткоин како опција за онлајн плаќање. Многу ентузијасти за коцкање открија дека казината во Биткоин се подобри од традиционалните казина, особено со големите џекпот што може да се добијат кога се играат игри во казино користејќи биткоини. Бидејќи трансакциите со Биткоин се случуваат онлајн, тоа е удобна и сигурна опција за плаќање. Еве ги придобивките од играњето во казина Биткоин.

Мега рулет: Водич за коцкари за почетници и експерти
2021-08-03

Мега рулет: Водич за коцкари за почетници и експерти

Коцкари кои бараат ан онлајн казино Варијантата на играта која не се нуди во реалните казина, може да го пробате Mega Roulette од Прагматична игра. Ги привлекува играчите со ветување дека вредноста на победите на поединечниот број ќе се зголеми до 500x. Овој водич ќе открие сè што играчот треба да знае за рулет игра, вклучувајќи ги правилата и техниките потребни за максимизирање на добивката.

Слотови џекпот игри во ОК
2021-07-30

Слотови џекпот игри во ОК

Повеќето играчи на слотови би сакале да играат игри со џекпот. Секој играч кој сака да игра џекпот на слотови несомнено има фантазија да освои богатство што ќе го промени животот. Ова објаснува зошто мнозинството ентузијасти на казино во ОК поминуваат повеќе време играјќи слотови џекпот игри. Иако ова би можело да биде затоа што слотовите се лесни за учење, забавни за играње и имаат привлечни карактеристики на дизајнот, можноста за голема победа секогаш ги држи страсните играчи залепени за игрите со џекпот на онлајн слотови.

Пет главни бонуси понудени од онлајн казина
2021-07-26

Пет главни бонуси понудени од онлајн казина

Меѓу врвни карактеристики на онлајн казината се бонуси. Речиси сите реномирани онлајн казина се стремат да им понудат најпрофитабилни бонуси на своите клиенти. Овие стимулации обично имаат за цел да привлечат нови играчи и да ги задржат постојните. Постојат бројни видови на бонуси кои ги нудат различни казина. Пет од главните се нагласени подолу. Имајте на ум дека некои бонуси на онлајн казино може да имаат други имиња во зависност од претпријатието.

Избор на најдоброто онлајн крипто казино
2021-07-22

Избор на најдоброто онлајн крипто казино

Онлајн казина стануваат се попопуларни низ целиот свет. Ова е затоа што играњето казина на интернет повеќе не е ограничено на одредени земји; коцкарите можат да се обложуваат од каде било во светот. Најчестите игри што се наоѓаат на овие платформи за казино базирани на Интернет вклучуваат џекпот, слотови, игри на маса и многу повеќе. Во стотици од овие игри најдобро се ужива на New CasinoRank©, дом за обложување на современи победници.

Темниот крал: Преглед на забранети богатства
2021-07-18

Темниот крал: Преглед на забранети богатства

NetEnt воведува богато атмосферска игра која истражува помрачна страна на животот - Dark King: Forbidden Riches. Тоа е онлајн слот игра на пропаст и мрак. Како што играчот ги врти ролните, тој/таа паѓа во шуплината на стравот од Темниот крал, отворајќи пат во скриеното богатство на темнината на онлајн казино-играта погодена од терор. Коцкарите кои сакаат да бараат богатство играјќи онлајн казино игри имаат нов CasinoRank како најсигурна платформа за победници.

Четири грешки кои коцкарите ги прават денес
2021-07-14

Четири грешки кои коцкарите ги прават денес

Онлајн коцкање е распространета активност денес. Додека некои луѓе го прават тоа поради напливот на адреналин, други уживаат во тоа бидејќи им нуди можност да заработат дополнителни долари. Но, како што многу чести коцкари можат да потврдат, уживајќи играње онлајн казино игри не е секогаш загарантирана. Исто така, заработувањето профит преку тоа може да биде незгодно. Повеќето играчи кои ги губат своите пари во одличните онлајн казина ја обвинуваат лошата среќа. Има и голем дел од коцкари кои веруваат дека онлајн казината се инхерентно наместени. Значи, колку и да ја засилуваат својата игра, победата е невозможна.

Начини за подобрување на шансите додека играте онлајн казино игри
2021-07-10

Начини за подобрување на шансите додека играте онлајн казино игри

Играње онлајн казино игри може да биде одлично минато време, активност и можност да заработите дополнителни пари. Колку што играчите можат да добијат дополнителни пари, тие исто така ризикуваат да изгубат некои пари во процесот. Загубите се однесуваат дури и на најпрофесионалните и најискусните играчи на онлајн казино. Единствената причина зошто искусните обложувачници не губат многу во споредба со почетниците е тоа што тие секогаш ги подобруваат своите шанси за победа. Подолу се дадени неколку методи кои секој играч може да ги користи за да ги подобри своите шанси или веројатности победа во онлајн казина.

Иднината на казината: Што да очекуваме
2021-07-06

Иднината на казината: Што да очекуваме

Многу луѓе може да тврдат дека казината останале релативно исти во текот на изминатите неколку години. Сепак, мобилната и веб-технологијата помогнаа да се револуционизира индустријата за коцкање, правејќи нови казина повеќе пристап, што значи дека коцкарите сега можат да уживаат во играњето на нивните омилени онлајн казино игри без оглед на времето и локацијата. Освен пристапноста, казината сега се побезбедни бидејќи позајмуваат многу од напредните функции за заштита на информации, нудат многу игри за избор и имаат бројни прифатени начини на плаќање.

Шест личности што треба да ги избегнувате во казино
2021-07-02

Шест личности што треба да ги избегнувате во казино

Казината нудат повеќе од само можност да се збогатат; тие создаваат возбудлива средина која привлекува секакви луѓе. За жал, некои од овие луѓе имаат личности кои ги нарушуваат и иритираат другите посетители на казино. Освен понудената погодност, избегнувањето на таквите луѓе може да биде една од причините онлајн казина се толку популарни. Еве неколку типови на личности што можете да ги избегнете кога посетувате онлајн казина.

Најпознатите коцкари во историјата
2021-06-28

Најпознатите коцкари во историјата

Можно е да се биде најпочитуваната личност во уметноста, политиката или литературата со кристално чиста репутација на дневна светлина. Но, кога темнината паѓа, тогаш доаѓа претприемничко алтер-его кое ја брка здодевноста. Потоа, професионален политичар одеднаш станува коцкар од прва класа. Многу историски личности имаат во ракав дека можат да направат сè, особено да играат казино игри за да им го здебелат паричникот. Истражувањето на пребарувачот открива како главен онлајн казино игри информативна платформа m со извонредни познати коцкари.

4 начини да останете безбедни од измами во казино
2021-06-24

4 начини да останете безбедни од измами во казино

Плодните коцкари ги фрлаат коцките кога е во прашање онлајн коцкање. Експертите предвидуваат дека пазарот од 60 милијарди долари може да достигне пазарна вредност од 127 милиони долари до 2027 година. Легитимните дигитални казина губат дел од уделот на пазарот поради измамниците кои смислиле паметни начини да ги измамат доверливите преземачи на ризик. Со толку многу пари на линија, софистицираните измамници создаваат професионални веб-страници, кои можат да ги измамат новите и искусни коцкари. Сепак, има неколку црвени знамиња кои ќе сигнализираат дека е измама. Еве четири начини да се заштитите себеси и вашите пари додека обложувате онлајн.

Топ совети за победа додека играте онлајн игра на зарове
2021-06-20

Топ совети за победа додека играте онлајн игра на зарове

Зарове е меѓу најиграните онлајн казино игри. Сосема е лесно да се игра, но сепак е исклучително забавно, веројатно причината за нејзината постојано растечка популарност. Тој нуди бројни опции за обложување. Сепак, опсегот на опции за обложување може да биде огромно за некои играчи, особено за оние кои играат онлајн игра на зарове за прв пат. Сепак, секој играч може да користи неколку совети за да ги подобри своите шанси за победа. Некои од врвните совети се нагласени подолу.

8 основни совети за да станете професионален бакарат
2021-06-16

8 основни совети за да станете професионален бакарат

Низ интернетот, бакарато станува исклучително популарен од другите онлајн казина, дури и блек џек. Многу онлајн платформи почнуваат да вклучуваат бакара во списокот на нивните казино игри. Една од веб-страниците е Нов CasinoRank, каде што се нудат суштински стратегии за победа. Иако играта е едноставна, потребни се некои стратегии за да му помогнат на играчот да стане професионалец за бакара.

Коцкање на еСпорт: Совети за почетници за постигнување успех
2021-06-12

Коцкање на еСпорт: Совети за почетници за постигнување успех

Нема подобра илустрација за мејнстрим привлечноста на видео игрите од растечкиот пазар за обложување еСпорт, со многу врвни онлајн казина кои го нудат како опција. Коцкањето со е-спорт сега вреди милијарди долари, а оваа коцкарска ниша расте со стапка која инспирира стравопочит. Еве неколку совети за почетници за гејмерите и не-играчите на кои им е потребна помош за да се движат на оваа нова граница за спортско обложување.

Бонуси за добредојде: Сè што треба да се знае
2021-06-08

Бонуси за добредојде: Сè што треба да се знае

Онлајн коцкање е една од најбрзо растечките индустрии. Технолошкиот развој во мобилните уреди, доверливата интернет конекција и безбедните платформи за плаќање преку Интернет ги направија веб-базираните казина попопуларни од нивните колеги од тули и малтер. Како и кај секоја растечка индустрија, изборите со кои се соочуваат новите играчи може да бидат огромни. Бидејќи повеќето (ако не и сите) онлајн казина нудат бонус за добредојде, природата на овој бонус може да биде добар начин да се одреди најдоброто казино на пазарот.

Вообичаени грешки во онлајн коцкањето
2021-06-04

Вообичаени грешки во онлајн коцкањето

Коцкањето преку Интернет може да биде доста забавно. Играње според правилата и вработување безвременски онлајн коцкање советите може да му овозможат на играчот да заработи пари и да се забавува во тој процес. Во други случаи, коцкањето преку Интернет може да биде рецепт за губење значителни суми пари и разни други проблеми како што е зависноста. Во повеќето случаи, таквите случаи произлегуваат кога се прават одредени грешки, од кои повеќето може да се избегнат. Подолу се дадени неколку лоши идеи за коцкање што секој обложувач треба да ги избегнува.

8 знаци дека станувате зависник од коцкање
2021-05-31

8 знаци дека станувате зависник од коцкање

Ризикување тешко заработени пари со надеж дека ќе се добие голема победа во онлајн казина е судење на среќата; опиеноста со обложување е проблемот. Кога коцкањето преку Интернет станува неконтролирано, и покрај данокот што го зема на коцкарот, тоа се нарекува нарушување на коцкањето или компулсивно коцкање. Сепак, обложувачите кои сакаат да играат разумно треба да ги посетат Нов CasinoRank за стотици трендовски и победнички онлајн казино игри.

Совети за победа: Како да играте онлајн казина на вистински начин
2021-05-27

Совети за победа: Како да играте онлајн казина на вистински начин

Секој играч се регистрира на онлајн казина од различни причини. Но, една причина ги обединува сите играчи, без оглед на нивните уникатни околности: победата! Ова ги вклучува професионалните играчи, посекојдневните коцкари и оние кои се веднаш по возбудата да вложат вистински пари. За жал, победата е една од најтешките работи. Дури и кај најдобрите онлајн казина, искусните играчи се борат да остварат профит. Тоа е освен ако некој ги користи овие совети кои може да ги зголемат нивните шанси да ги направат своите посети на казино профитабилни.

Стратегии за паметни коцкари за освојување дигалки или подобро
2021-05-23

Стратегии за паметни коцкари за освојување дигалки или подобро

Коцкањето може да биде предизвик, најдобриот начин да се победи од него е да се учи од освојувањето на коцкарите и да се имитираат нивните стратегии. Повеќето од нив кои ја носат дома сланината играат видео покер или Jacks или Better. Некои од овие про коцкари се однесуваат на Нови казина користејќи специфични стратегии за подобрување на нивните приноси. Во моментов, повеќето коцкари не знаат како ефикасно да ги имплементираат овие стратегии.

Едноставен водич за почетници за блек џек
2021-05-19

Едноставен водич за почетници за блек џек

Страсните коцкари секогаш се во потрага по лесни за играње казино игри кои исто така би можеле да им помогнат да добијат готовина. Блек Џек е меѓу нивните најдобри опции. Некои почетници сметаат дека нејзината основна стратегија е поразбирлива од онаа на другите казино игри, како што е baccarat. Првиот чекор за уживање во оваа игра е наоѓање висок ранг онлајн казина*каде можат да ја играат оваа возбудлива игра. Потоа, човек мора да се вооружи со секој клучен детал за тоа.

Најдобрите онлајн слотови 2021: разновидност, облози и забава од секаков вид
2021-04-21

Најдобрите онлајн слотови 2021: разновидност, облози и забава од секаков вид

Процеп игрите се на врвот на популарноста оваа година (2021) и добро воспоставени нови онлајн казина со голема репутација се свесни за ова. Како резултат на тоа, тие им нудат на играчите онлајн слот игри во демо-режим бесплатно или со облози користејќи вистински пари. Така, постојат стотици игри од овој тип на располагање, и благодарение на технологијата, тие се сменија од традиционални во модерни. Станува збор за обемен каталог кој вклучува 3D анимации, акумулирани сукуленти, разновидни макари, теми, бонуси, бесплатни и платени вртења.

Топ 6 основни чекори за коцкари кои играат глупости
2021-04-11

Топ 6 основни чекори за коцкари кои играат глупости

Крајната цел на секој коцкар е да оствари максимален профит кога игра казино игри онлајн. И за да се постигне ова, играчите мора да бидат способни да размислуваат во други насоки кон играта. Сепак, денешниот онлајн казина ќе им помогне на коцкарите да ги научат основните правила за глупости.

Како да освоите големо во покер
2021-04-09

Како да освоите големо во покер

покер е еден од најпопуларните онлајн казино игри што треба да ги испробате. Различни онлајн казина нудат различни варијации на покер, од покер со три карти до покер со четири карти. Играчите можат да заработат големи добивки во покер, особено во прогресивни џекпот.