Benard Maumo

Spinomenal сега живее во Грција со Стоиксман
2023-03-17

Spinomenal сега живее во Грција со Стоиксман

Во понеделник, 21 февруари 2023 година, Spinomenal, брзорастечки давател на содржини на онлајн казино, го направи својот прв значаен чекор кон доминација на грчкиот пазар за онлајн игри. Ова беше откако компанијата потпиша договор за партнерство за содржина од пресвртница со Стоиксиман, водечко онлајн казино и спортски книги во Грција. Kaizen Gaming управува со оваа веб-страница.

Коцкарите во Велика Британија велат дека строгите ограничувања го фаворизираат црниот пазар
2023-03-16

Коцкарите во Велика Британија велат дека строгите ограничувања го фаворизираат црниот пазар

Советот за обложување и игри на Обединетото Кралство (BGC) неодамна нарача студија преку YouGov, а резултатите се тука. Истражувањето откри дека 79% од обложувачите во земјата сметаат дека повеќе регулативи за коцкање би можеле да ги доведат до нерегулирани сајтови на „црниот пазар“. Студијата исто така посочува дека 70% од Британците би барале различна страница за онлајн казино доколку од нив биде побарано да обезбедат „приватни финансиски документи“ пред да се обложуваат.

Wazdan лансира одлична книга за магија со тема за мистериозен волшебник
2023-03-15

Wazdan лансира одлична книга за магија со тема за мистериозен волшебник

Во четврток, 16 март 2023 година, Wazdan, врвен снабдувач со слотови со седиште во Малта, го објави продолжувањето на својата серија „Hot Slot“ со слотот Great Book of Magic. Магичното искуство се случува на табла за игра 5x3 со десет линии за обложување. Играта комбинира ретро изглед со современи ажурирања за да им даде на играчите најдобрите онлајн казина волшебно и реално играчко искуство.

Wazdan Titles ќе бидат лансирани во Швајцарија со Golden Grand
2023-03-14

Wazdan Titles ќе бидат лансирани во Швајцарија со Golden Grand

На 3 март 2023 година, Wazdan, брзорастечки снабдувач со содржина на онлајн казино, објави договор за пресвртница во регулираниот швајцарски сектор за онлајн игри. Ова беше откако компанијата со седиште во Малта потпиша договор за соработка со Голден Гранд.

Игдрасил го почестува Денот на Свети Патрик со 3 среќни леприкони
2023-03-13

Игдрасил го почестува Денот на Свети Патрик со 3 среќни леприкони

Денот на Свети Патрик брзо се наближува, а како и обично, Yggdrasil Gaming нема да ја пропушти забавата. Водечкиот креатор на онлајн слотови го објави дебито на слотот 3 Lucky Leprechauns откако се здружи со 4Играчите да го ослободите овој ирски слот машина заснован на среќа.

Play'n GO ја издава Пандорината кутија на злото со 6000x награда
2023-03-10

Play'n GO ја издава Пандорината кутија на злото со 6000x награда

Легендарната приказна за Пандора постои многу долго време. Зевс ѝ ја дал на Пандора мистериозната кутија, предупредувајќи ја да не ја отвора. Но, она што Зевс не и кажа на Пандора е дека кутијата ги содржи најлошите ужаси на светот и тие ќе бидат пуштени во светот доколку таа ја отвори. За жал, нејзината ненаситна љубопитност го извлече најдоброто од неа.

Грузија подготвува нови закони за коцкање со зголемени такси
2023-03-09

Грузија подготвува нови закони за коцкање со зголемени такси

Грузија планира да воведе низа реформи за коцкање откако премиерот на земјата, Иракли Гарибашвили, го одобри предлог-законот за ревизии на законот за игри на среќа. Новите регулативи сигурно ќе привлечат контроверзии бидејќи владата планира да дозволи копнени претпријатија да работат онлајн казино сајтови.

Играњето Red Rake се враќа во Античка Грција со ерата на Олимп Аполон
2023-03-08

Играњето Red Rake се враќа во Античка Грција со ерата на Олимп Аполон

Red Rake Gaming неодамна го објави лансирањето на нова игра, Age of Olympus: Apollo. Во оваа игра, играчите патуваат назад во времето на Античка Грција на ролна 5x3 со различни карактеристики, вклучително и наградување на златните стрели на Аполо. Играта има и бонус круг со бесплатни вртења и мини-игри за играчите да уживаат.