Benard Maumo

Топ 3 добредојдени понуди за прв депозит во нови казина за корисници на виза картички
2023-09-06

Топ 3 добредојдени понуди за прв депозит во нови казина за корисници на виза картички

Новите онлајн казино сајтови се познати по нивните иновативни пристапи насочени кон современите играчи. И една од областите каде што овие казина често се истакнуваат се бонусите и промоцијата. Овие казина често нудат големи бонуси со пријателски услови.

Откријте го слотот April Fury и Chamber of Scarabs на Betsoft
2023-08-31

Откријте го слотот April Fury и Chamber of Scarabs на Betsoft

Betsoft Gaming, водечки развивач на казино игри, го објави својот најнов слот на тема авантура, April Fury and the Chamber of Scarabs. Играта вклучува нов и моќен женски лик (April Fury), вооружен со посебни карактеристики како што се Hold & Win, Paying Wilds и Free Spins, што ја прави ваш главен водич за откривање богатства.

Соберете до 75% екстра бонус готовина на островот Џекпот во среда
2023-08-29

Соберете до 75% екстра бонус готовина на островот Џекпот во среда

Новите онлајн казино сајтови се познати по нивните возбудливи бонуси и промоции бидејќи се обидуваат да остават свој белег во индустријата за iGaming. Оваа недела, потрагата по овие награди го носи CasinoRank на островот Џекпот, казино-страница од 2022 година управувана од Playanak Limited.

Stakelogic ќе го претстави својот нов кориснички интерфејс за слот
2023-08-28

Stakelogic ќе го претстави својот нов кориснички интерфејс за слот

Стакелогик, водечки снабдувач на казино игри, најави обновен кориснички интерфејс (UI) за своите повеќе од 250 слот игри. Компанијата ќе го претстави новиот изглед на 9 ноември 2023 година, носејќи го искуството со игри на сосема ново ниво на забава и награди.

BGaming ги поканува гејмерите да ја искусат возбудата на Dice Million
2023-08-24

BGaming ги поканува гејмерите да ја искусат возбудата на Dice Million

BGaming, снабдувач на премиум казино игри, ја претстави својата најнова понуда на тема коцки, Dice Million. Компанијата вели дека оваа игра ја носи играта на слот на следното ниво.

Четврток доаѓа рано во Bizzo Casino со 200 € бонус за повторно вчитување
2023-08-22

Четврток доаѓа рано во Bizzo Casino со 200 € бонус за повторно вчитување

Во Bizzo Casino, ќе уживате во промоцијата на бонус за повторно вчитување во четврток за да ви помогне да го започнете вашиот викенд порано. Но, CasinoRank ве советува да ја прочитате оваа рецензија пред да го побарате бонусот за повторно вчитување. Ќе дознаете за процентот на совпаѓање, условот за обложување, минималниот депозит и повеќе.

Play'n GO повторно обединува познати лица во својот најнов слот Hugo Legacy
2023-08-17

Play'n GO повторно обединува познати лица во својот најнов слот Hugo Legacy

Play'n GO објави дека чекањето конечно заврши по објавувањето на Hugo Legacy. Играта ја одбележува 30-годишнината од Хуго Тролот, покажувајќи ја посветеноста на Play'n GO на огромните игри и реалните поставувања.

Вратете се во HellSpin секоја недела со промота за бонус за повторно вчитување во среда
2023-08-15

Вратете се во HellSpin секоја недела со промота за бонус за повторно вчитување во среда

HellSpin е место за казино со врвна оцена, лансирана во 2022 година. Бидејќи е ново онлајн казино, оваа веб-локација нуди бројни бонуси и промоции за привлекување и задржување на играчите. Пример е бонусот за повторно вчитување во среда кој достигнува 200 евра.

Nolimit City запишува играчи во својот наградувачки таен клуб во слот True Kult
2023-08-10

Nolimit City запишува играчи во својот наградувачки таен клуб во слот True Kult

По враќањето од авантура натопена со крв во слотот Bounty Hunters инспириран од Дивиот Запад, градот Нолимит сега влегува во темниот свет во True Kult. Со текот на годините, компанијата стана позната по објавувањето казино игри со морничави и злобни теми.

Казиното 20Bet им нуди на сите членови 50% бонус за повторно вчитување на казиното секој петок
2023-08-08

Казиното 20Bet им нуди на сите членови 50% бонус за повторно вчитување на казиното секој петок

20Bet е страница за коцкање од 2020 година управувана од TechSolutions Group NV. Веб-страницата е лиценцирана во Курасао и Канада и е позната по својот богат избор на игри. 20Bet е исто така идеално место за ловци на бонуси, при што казиното нуди бројни промоции за спортски обложувалници и играчи на казино.

Бетсофт ги поздравува гејмерите во светот на арапските ноќи со желби
2023-08-03

Бетсофт ги поздравува гејмерите во светот на арапските ноќи со желби

Betsoft Gaming ја испорача својата најнова титула во Wish Granted. Тоа е слот со магична тема, преполн со функции, вклучувајќи го популарниот бонус за задржување и победа, Стакирани мистериозни симболи и Blue Genie Nudging Multiplier Wild. Играчите исто така ќе најдат исплати за мини, мали и големи бонус, давајќи ѝ на играта фантастичен потенцијал за победа.

Топ 3 нови казина со неодоливи бонуси за прв депозит на Paysafecard
2023-08-02

Топ 3 нови казина со неодоливи бонуси за прв депозит на Paysafecard

Основана во 2000 година, Paysafecard е меѓу најприфатените опции за плаќање казино. Тоа е припејд канал за плаќање каде гејмерите користат 16-цифрен ПИН за да одобрат плаќања во казино без да споделуваат критични лични информации.

Откријте ги епските победи во казиното Року на 29-30 јули
2023-07-30

Откријте ги епските победи во казиното Року на 29-30 јули

Roku е највисоко оценет сајт за онлајн казино лиценциран од Владата на Курасао. Ова казино е основано во 2020 година и создаде репутација што им нуди на играчите сигурно искуство, богато со игри. Року исто така има повеќекратни бонуси и промоции со пријателски услови и услови.

Stakelogic нуди слатко искуство во Candyways Bonanza 3 Megaways
2023-07-27

Stakelogic нуди слатко искуство во Candyways Bonanza 3 Megaways

На 25 јули 2023 година, Stakelogic, развивач на казино игри со седиште во Малта, побара од играчите да закажат состанок со стоматолог додека тргнуваат на слатко патување во слотот Candyways Bonanza 3 Megaways. Оваа игра е продолжение на Candyways Bonanza 2 Megaways, нудејќи значителна доза на слатко Megaways акција.

Pariplay обезбедува ново партнерство за Fusion со Zitro Digital
2023-07-21

Pariplay обезбедува ново партнерство за Fusion со Zitro Digital

Pariplay, подружница на NeoGames SA (Nasdaq: NGMS), неодамна обезбеди уште едно Fusion партнерство со Zitro Games. Договорот дополнително ќе го прошири својот дофат на пазарот за онлајн коцкање по претходниот успех во малопродажниот сектор.

Stakelogic ги поканува играчите на риболовна експедиција во Големиот улов на Ерик
2023-07-20

Stakelogic ги поканува играчите на риболовна експедиција во Големиот улов на Ерик

На 20 јули 2023 година, Stakelogic, водечки развивач на наградувани онлајн слотови, го објави дебито на Eric's Big Catch. Тоа е наелектризирана онлајн слот игра на тема риба, која ги поканува играчите да ги фрлат своите мрежи во ролните, надевајќи се дека ќе постигнат некои големи победи!

Активирајте 10 бесплатни вртења на фармата Piggy Bank во казиното BetStorm
2023-07-18

Активирајте 10 бесплатни вртења на фармата Piggy Bank во казиното BetStorm

Кога ги барате најдобрите казино промоции и бонуси, новите онлајн казино сајтови го предводат патот. Овие казина им нудат на играчите возбудливи бонуси за добредојде и програми за лојалност за да обезбедат бесконечна забава на веб-страницата.

Следете ја Лукавата лисица во новата игра со слот Play'n GO
2023-07-13

Следете ја Лукавата лисица во новата игра со слот Play'n GO

Селата е често мирна област за живеење. Но, многу се случуваат на спокојната, рурална фарма на Play'n GO. Најновиот слот на компанијата, Fox Mayhem, ќе ве пренесе во возбудлива авантура со Фреди Фокс, кој е решен да ја зграпчи најдобрата свиња на фармерот пред да стигне до окружниот саем. Како и да е, на Фреди му треба помош прво да ја натрупа свињата.

IamSloty ги наградува сите ваши депозити во среда со 100 евра бонус за повторно вчитување
2023-07-11

IamSloty ги наградува сите ваши депозити во среда со 100 евра бонус за повторно вчитување

IamSloty е релативно нова страница за казино лансирана од Winzon Group Limited во 2021 година. Во ова казино лиценцирано од Малта, ќе најдете широк избор на игри од докажани провајдери. Друга област каде што IamSloty се истакнува се неговите повеќекратни бонуси и промоции.

Pariplay обезбедува ново партнерство за Fusion со Zetro Digital
2023-07-10

Pariplay обезбедува ново партнерство за Fusion со Zetro Digital

Pariplay, подружница на NeoGames SA, неодамна обезбеди уште едно Fusion партнерство со Zitro Digital. Договорот дополнително ќе го прошири својот досег на пазарот на онлајн коцкање по претходниот успех во малопродажниот сектор.

Најдобри бонуси за добредојде на Mastercard на нови казино сајтови во јули 2023 година
2023-07-05

Најдобри бонуси за добредојде на Mastercard на нови казино сајтови во јули 2023 година

Mastercard е американска платежна картичка која нуди сигурни и безготовински трансакции. Оваа кредитна/дебитна картичка е многу популарна во онлајн коцкањето, при што скоро сите нови казино сајтови прифаќаат депозити на Mastercard. И погоди што? Оваа платежна картичка често се квалификува за бонусот за добредојде за депозит.

Депонирајте секој петок во казиното BetStorm и засилувајте ги бодовите
2023-07-04

Депонирајте секој петок во казиното BetStorm и засилувајте ги бодовите

Новите онлајн казина се познати по нивниот иновативен пристап кога станува збор за бонусите. Добар пример е казиното BetStorm, локација за казино од 2021 година со лиценци во Малта, Обединетото Кралство и Курасао. Ова казино им нуди на играчите специјален бонус пакет наречен Friday Points Boost.

Најновите добитници на Мега Мула прогресивен џекпот
2023-07-02

Најновите добитници на Мега Мула прогресивен џекпот

Mega Moolah од Microgaming е легендарен слот машина по сите стандарди. Оваа прогресивна игра со џекпот прави инстант милионери од 2006 година. Интересно е што тоа е слот со ниска нестабилност, што значи дека вашите шанси да постигнете исплата не се толку долги колку што мислите. Но, иако Mega Moolah создаде рекордни победи на неколку слотови претходно, во последно време нема многу информации за неговите победници. Поради оваа причина, вредниот тим на CasinoRank одлучи да копа длабоко и да дознае какви било информации за победниците на џекпот на Мега Мула во 2023 година.

Казиното CrazyFox гарантира лукав дневен бонус за враќање на готовина за сите
2023-06-27

Казиното CrazyFox гарантира лукав дневен бонус за враќање на готовина за сите

Секогаш има нешто возбудливо за приклучување на нови онлајн казино сајтови. Покрај обезбедувањето на некои од најдобрите бонуси за добредојде, овие казина имаат и одлични програми за задржување играчи. Добар пример е дневната награда за враќање на готовина до 20% во CrazyFox. Со овој бонус, сигурно ќе имате нешто во вашата рамнотежа за да го започнете денот во казиното. Дали сакате да дознаете повеќе за бонусот? продолжи да читаш!

Прагматична игра и салса технологија потпишуваат договор во Латинска Америка
2023-06-26

Прагматична игра и салса технологија потпишуваат договор во Латинска Америка

Прагматична игра, познат снабдувач на наградувани онлајн казино игри, објави сосема нов договор со Salsa Technology во Латинска Америка. Компанијата се надева дека договорот со брзорастечкиот провајдер на решенија iGaming дополнително ќе го зајакне неговото присуство во регионот LatAm, каде што Pragmatic Play е активен во последно време.

Највисоките неодамнешни добивки во казиното Арлекин што треба да ве мотивираат
2023-06-25

Највисоките неодамнешни добивки во казиното Арлекин што треба да ве мотивираат

Новите казино сајтови се познати по нивните дарежливи стапки на исплата и широк опсег на игри. И токму тоа е она што играчите уживаат во казиното Арлекин. Основано во 2021 година, Mountberg BV го поседува и управува ова легално казино во Курасао.

Play'n GO ги следи трите непријателски ракуни во слотот Rascal Riches
2023-06-22

Play'n GO ги следи трите непријателски ракуни во слотот Rascal Riches

На 22 јуни 2023 година, Play'n GO, врвен добавувач на онлајн слотови, го претстави својот најнов слот со животинска тематика, Rascal Riches, со див бес. Играта користи стандарден формат 5x3 со до 20 линии за обложување. Следи палава тројка ракуни кои се маскираат во долги тренч палта со лажни мустаќи. Нивната цел? Планирајте го грабежот на векот со крадење на еден Златен канта за отпадоци.

Добијте до 100 бесплатни вртења на секој депозит во вторник во казиното Stay
2023-06-20

Добијте до 100 бесплатни вртења на секој депозит во вторник во казиното Stay

Кога барате ново казино за приклучување, мора да ги знаете бонус пакетите за лојални играчи. И никогаш не можете да погрешите ако се придружите на Stay Casino, локација за коцкање од 2021 година регулирана во Курасао. Оваа веб-локација ги поздравува новите гејмери ​​со бонус за добредојде од 5.000 долари пред да ги расипе со неделни стимулации. Оваа статија ќе ве запознае со 100-те неделни бесплатни вртења на Казиното и зошто ова е бонусот прилагоден за вас.

Galactic Wins го најавува дебито на Wish Granted слот од Betsoft
2023-06-19

Galactic Wins го најавува дебито на Wish Granted слот од Betsoft

Лансиран во 2021 година, казиното Галактик Винс нуди избор на игри со врвен квалитет од бројни провајдери, вклучително и Betsoft Gaming. Обезбедувачот на игри има над 160 онлајн слотови и игри на маса на оваа нова онлајн казино страница.

Play'n GO дебитира слот игра Sweet Alchemy 2
2023-06-15

Play'n GO дебитира слот игра Sweet Alchemy 2

Play'n GO, врвен креатор на наградувани онлајн слотови, најави триумфално враќање на сагата за слот за бонбони во Sweet Alchemy 2. Играта најмногу ја позајмува својата инспирација од Sweet Alchemy од 2018 и Sweet Alchemy Bingo од 2020 година.

Не пропуштајте го неделниот бонус за повторно вчитување во CookieCasino!
2023-06-13

Не пропуштајте го неделниот бонус за повторно вчитување во CookieCasino!

Недела е обично посебен ден за повеќето играчи на казино. Ова е денот кога сакате да се опуштите и да играте неколку вртења без да се грижите за тоа што ви нуди следната недела. Основана во 2020 година и со лиценца од Управата за игри на Малта, CookieCasino ќе ви помогне да се забавувате што е можно повеќе на овој ден со Неделниот бонус за повторно вчитување. Продолжете со читање за да знаете за што се работи за бонусот и како да го побарате.

Нов главен директор за игри започнува да работи во Yggdrasil Gaming
2023-06-09

Нов главен директор за игри започнува да работи во Yggdrasil Gaming

Yggdrasil, врвен развивач на наградувани казино игри, го назначи Марк Мекгинли за главен директор за игри. Компанијата вели дека вработувањето ќе помогне да се зајакне нејзиниот неодамна споен тим за игри.

Wazdan додава уште една возбудлива рата на својата серија 9 монети
2023-06-08

Wazdan додава уште една возбудлива рата на својата серија 9 монети

Wazdan, снабдувач на иновативни онлајн казино игри, објави уште една рата од својата во тренд серија 9 монети. Ова е откако развивачот на играта објави 15 монети, што е петти наслов на играта од нејзиното лансирање во јули 2022 година.

Најдобрите бонуси за добредојде на Skrill за прибирање во нови казина во јуни 2023 година
2023-06-07

Најдобрите бонуси за добредојде на Skrill за прибирање во нови казина во јуни 2023 година

Секој месец, NewCasinoRank секогаш бара да ви помогне да ги најдете најдобрите бонуси за добредојде. Во јуни, тимот тргна да открие нови казина кои нудат неверојатни бонуси за депозит Skrill што не треба да ги пропуштите.

Отворете го мистериозниот ковчег во казиното Casiko и освојте дневни богатства
2023-06-06

Отворете го мистериозниот ковчег во казиното Casiko и освојте дневни богатства

Познато е дека новите онлајн казина ги изненадуваат гејмерите со дневни бонуси и промоции. Тоа е она во што ќе уживате во Casiqo, новото онлајн казино кое постои од 2021 година. Тоа е легална локација за коцкање со лиценца од Органот за игри на среќа на Малта. Значи, што има во бонусот за мистерија на Casiqo во градите? Прочитајте го овој бонус преглед за да дознаете!

Push Gaming влегува во бојното поле со историски инспирирана игра со 10 мечеви
2023-06-01

Push Gaming влегува во бојното поле со историски инспирирана игра со 10 мечеви

Push Gaming, брзорастечки развивач на волшебна онлајн слотови, најави патување назад во златната ера на Римската империја. Ова е откако компанијата го објави автоматот 10 Swords, наслов инспириран главно од историјата.

Добијте поени за шпиц на турнирот Golden Era во казиното Легзо
2023-05-30

Добијте поени за шпиц на турнирот Golden Era во казиното Легзо

Основано во 2022 година, Legzo е онлајн казино во модерен стил, регулирано во Курасао. Како што се очекуваше од новото онлајн казино, Легзо одржува повеќе турнири за да ги забавува играчите во текот на нивниот престој на платформата. Еден од турнирите што го привлече вниманието на CasinoRank додека ја прелистуваше страницата е турнирот Golden Era од Spinomenal. Прочитајте за да дознаете за турнирот и како да ја добиете оваа промоција.

Relax Gaming и BeyondPlay Тим за да го подигнете искуството со повеќе играчи за гејмерите
2023-05-29

Relax Gaming и BeyondPlay Тим за да го подигнете искуството со повеќе играчи за гејмерите

Relax Gaming, снабдувач на висококвалитетни казино игри, неодамна објави уникатно партнерство со BeyondPlay. Овој договор има за цел да ја трансформира колекцијата на наслови со врвни перформанси на студиото во возбудливи искуства со повеќе играчи.

Непобедливите шампиони: Откривање на најдобрите покер играчи досега
2023-05-28

Непобедливите шампиони: Откривање на најдобрите покер играчи досега

Покер е популарна казино игра која е многу сакана бидејќи играчите можат да користат вештина, стратегија и среќа за да го намалат работ на куќата на речиси негативна вредност. Со текот на годините, играта произведе многу одлични покер играчи кои на крајот оставија свој белег. Значи, овој пост го истражува светот на покерот за да ги открие најодликуваните играчи во историјата на играта.

Релакс играњето ги носи играчите во Њујорк во игра со слот Fly Cats
2023-05-25

Релакс играњето ги носи играчите во Њујорк во игра со слот Fly Cats

Relax Gaming, развивач на слотови со врвни перформанси, го најави објавувањето на Fly Cats. Како што се очекуваше, ова нова казино игра го сместува џекпотот на Relax Gaming's Dream Drop, кој неодамна го создаде својот осми милионер на 3 мај, помалку од една година од неговото лансирање.

Уживајте во бонусот за повторно вчитување на Intergalactic Mondays во X1 казиното
2023-05-23

Уживајте во бонусот за повторно вчитување на Intergalactic Mondays во X1 казиното

Лансиран во 2022 година, X1 Casino е коцкарска страница со добра репутација меѓу гејмерите. Казиното може да се пофали со модерен распоред со вселенска тематика со огромна колекција на казино игри од водечки развивачи на игри. Друга област во која блеска ова казино се бонусите и промоциите. Веб-страницата нуди бројни програми за лојалност, вклучително и меѓугалактички понеделници, кои ќе ја започнат вашата недела со висока нота. Оваа статија ја истражува соодветната понуда.

Play'n GO ги носи играчите во борба против грабеж на бродови во Captain Glum: Pirate Hunter
2023-05-18

Play'n GO ги носи играчите во борба против грабеж на бродови во Captain Glum: Pirate Hunter

Слот машините со пиратска тема се популарни меѓу играчите на онлајн казино, а Play'n GO ја сака оваа тема. Познатиот добавувач на содржина на iGaming уживаше во успехот со слотови со пиратски теми со врвни перформанси, вклучувајќи ги и Sea Hunter од 2017 година и Sails of Gold од 2016 година.

Lucky7even им нуди на новите играчи ексклузивен бонус за добредојде од 2.000 евра
2023-05-16

Lucky7even им нуди на новите играчи ексклузивен бонус за добредојде од 2.000 евра

Дали барате различно искуство во казиното во сосема ново онлајн казино? Казиното Lucky7even ви го нуди тоа! Започнато во 2023 година, ова казино е лиценцирано и регулирано во Курасао. Исто така, обезбедува безбедност на играчот користејќи напредна SSL шифрирање.

Relax Gaming го додава Trigger Studios во својата програма за содржина со сребрени куршуми
2023-05-15

Relax Gaming го додава Trigger Studios во својата програма за содржина со сребрени куршуми

Relax Gaming го подобри своето портфолио Silver Bullet откако се здружи со Trigger Studios, развивач на содржини што брзо се зголемува. Оваа соработка значи дека казино игрите на Trigger Studios ќе бидат достапни на платформата Silver Bullet на Relax.

GameArt ги скротува кинеските џинови во нова игра на лути џинови
2023-05-11

GameArt ги скротува кинеските џинови во нова игра на лути џинови

GameArt, водечки снабдувач на казино игри, е познат по своите слотови со азиска тематика, со игри како Aladdin's Quest, Sushi Yatta и Ali Baba's Riches се омилени на фановите. Развивачот на содржина неодамна одлучи да ја прошири својата колекција на слотови со кинеска тема со лансирање на Angry Dragons.

Бонуси за добредојде во казино за корисници на PayPal
2023-05-10

Бонуси за добредојде во казино за корисници на PayPal

PayPal е меѓу најдоверливите опции за плаќање за инстант депозити и повлекувања во казино. Но, колку и да е добро, некои нови онлајн казина може да ги ограничи играчите да бараат бонус за добредојде откако ќе направат депозит во PayPal. За среќа, CasinoRank е тука да ви помогне да ископате некои фантастични бонуси за добредојде на PayPal. Значи, размислете за овие пакети за добредојде ако планирате да се приклучите на казино на PayPal.

Придружете се на ВИП програмата на Винота и уживајте во неделен кешбек од 3.000 евра
2023-05-09

Придружете се на ВИП програмата на Винота и уживајте во неделен кешбек од 3.000 евра

Станете ВИП играч на а нова страница за онлајн казино има многу предности. Повеќето казина би ги наградиле ВИП членовите со ексклузивни бонуси како враќање на готовина, бонуси за депозит, бесплатни вртења, итн. Значи, овој напис ќе ви помогне да ја отпакувате оваа програма за лојалност и да откриете дали навистина вреди да се бара.

Спиноменал ги објави победниците на турнирот „Златна ера“ од 1 и 2 коло
2023-05-07

Спиноменал ги објави победниците на турнирот „Златна ера“ од 1 и 2 коло

Spinomenal, врвен снабдувач на содржината на iGaming, го објави почетокот на својот настан инспириран од Универзумот на 27 април 2023 година, турнирот Златна ера. Овој ексклузивен настан трае нови казино игри од Спиноменалниот универзум додека предизвикувачите се борат за дел од наградниот фонд од 150.000 евра!

BGaming создава сојуз со iBETSOFT во Азија
2023-05-05

BGaming создава сојуз со iBETSOFT во Азија

BGaming, снабдувач со брзо проширување на онлајн казино игри, се согласи со iBETSOFT Gaming, давател на платформи со бела ознака, да го снабдува целиот избор на слотови во азискиот регион. Овој сојуз има за цел да ја зголеми азиската основа на BGaming и да ја зголеми привлечноста на нејзиниот глобален бренд.

Playson дебитира наелектризирано искуство со Coin Strike: Hold and Win
2023-05-04

Playson дебитира наелектризирано искуство со Coin Strike: Hold and Win

Playson, познат снабдувач на онлајн казино игри, објави блескав нов слот машина, Coin Strike. Видео слотот ги следи стапките на најновите изданија на компанијата, продолжувајќи ја познатата серија Hold and Win.