1xSlots New Casino Преглед

Age Limit
1xSlots
1xSlots is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Malta Gaming AuthorityCuracao
Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (38)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Дански
Еврејски
Ерменски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фарси
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (9)
Бесплатни спиновиБонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојдеБонус за пријавувањеБонус кодови
Депозит бонус
Неделен бонус
Роденденски бонус
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (12)
Аргентина
Бангладеш
Боливија
Бразил
Венецуела
Еквадор
Куба
Мексико
Парагвај
Перу
Уругвај
Чиле
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Jeton
MasterCardNeteller
Payeer
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
Skrill 1-Tap
Visa
WebMoney
ePay
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Evolution Gaming
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
Gamomat
Habanero
Iron Dog Studios
Leander Games
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
Noble Gaming
Nolimit City
Novomatic
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GO
PlayPearls
Playson
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Rival
Spigo
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY
iSoftBet

1xSlots

1xSlots е меѓу познатите имиња во индустријата за онлајн казино. Zavbin Ltd е сопственик на потфатот, но со него управува Orakum NV, популарен оператор на казино лиценциран во јурисдикција на Курасао. Основан во 2017 година, брендот е меѓу ретките казина кои нудат коцкање со биткоин, меѓу другите криптови.

Games

Иако името сугерира дека тоа е казино со слотови, тој нуди неколку други казино игри кои ги опфаќаат сите жанрови, од игри на маса до игри со карти и игри на среќа. Некои од најдобрите игри за играње на 1xSlots вклучуваат Galaxy Stars, MVP Hoops, Emerald King, Strike Gold итн.

1xSlots ќе биде одлично казино за коцкари кои бараат инстант игра бидејќи не се потребни инсталации на приклучоци или дополнителен софтвер. Платформата има онлајн казино игри и казино во живо, исто така. Освен тоа, поддржува мобилни казино игри на паметни телефони, таблети, iPhone и iPad уреди со учтивост на апликациите за Android и iOS.

Withdrawals

Што се однесува до повлекувањата, опциите се исто така огромни и флексибилни, од е-паричници, до крипто и банкарски трансфери. Ве молиме имајте предвид, промената на повлекувањето варира во зависност од избраниот начин на плаќање. Друга критична работа што треба да се забележи е дека постои минимална и максимална граница за повлекување, во зависност од начинот на повлекување.

Bonuses

Казиното има профитабилен пакет за добредојде со бонус до 1500 евра плус 150 бесплатни вртења. Има и многу понуди за постоечки играчи, на пример, бонус за повторно вчитување од 50% до 1500 евра секој понеделник, бонус за среќен роденден, бесплатни вртења во игра на денот, враќање на готовина и ВИП програма.

Payments

Покрај повеќејазичната платформа, 1xSlots поддржува и фиат пари и криптовалути. За фиат пари, опциите вклучуваат австралиски долар, американски долар, норвешки круни, долар од Хонг Конг, евро итн. Кога станува збор за криптовалути, опциите вклучуваат биткоин, етереум, догекоин, биткоин кеш, монеро, зкеш, лајткоин и биткоин злато, само да споменеме неколку.

Languages

Покрај флуидноста и непреченото играње, веб-локацијата 1xSlots е повеќејазична за да им овозможи на играчите од сите региони во светот да играат на својот мајчин јазик. Опциите вклучуваат англиски, норвешки, француски, кинески, дански, италијански, шведски, шпански и бугарски. За да го изберете претпочитаниот јазик, користете го паѓачкото мени за јазик во долниот лев агол на веб-локацијата.

Software

Видот на продавачи на софтвер за казино со кои казино е партнер е производител на зделки или прекинувач. 1xSlots соработува со повеќето од најдобрите продавачи на казино софтвер на пазарот, вклучувајќи ги и NetEnt, Endorphina, Amatic Industries, Pragmatic Play и Mancala Gaming, меѓу другите. Со такви реномирани компании на одборот, на коцкарите им се гарантираат висококвалитетни казино игри.

Support

Поддршката на клиентите е важна грижа при изборот на најдоброто казино за приклучување. 1xSlots има одлична поддршка за корисници бидејќи има разговор во живо кој нуди услуги за клиентите 24/7 и гарантира непосредна повратна информација. Има и е-маил адреса за техничка поддршка, поплаки и безбедност, но за жал, нема телефонска линија.

Deposits

Една од предностите на 1xSlots се флексибилните банкарски опции. Кога станува збор за правење депозити, има широк спектар на е-паричници и поддржани картички, на пример, QIWI, Skrill, FastPay, STICPAY, VISA и MasterCard, меѓу другите. Казиното поддржува и криптовалути, така што играчите кои сакаат да играат биткоин се подредени.