10bet New Casino Преглед

Age Limit
10bet
10bet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score7.8
Добрите
+ Извонредни бонуси и промоции
+ Безбедни плаќања
+ Мазна и лесна навигација
+ Единствена програма за наградување за избрани клиенти

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Арапски
Португалски
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодови
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Канадски долари
Малезиски рингити
Мексикански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (11)
Бахреин
Ирска
Катар
Кувајт
Малта
Мексико
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Оман
Саудиска Арабија
Шведска
ИгриИгри (44)
CS:GO
Dota 2
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
StarCraft 2
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (5)
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (13)
СофтверСофтвер (15)
2 By 2 Gaming
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Big Time Gaming
Fantasma Games
Genesis Gaming
Golden Rock Studios
Leander Games
MicrogamingNetEnt
NextGen Gaming
Playson
Quickspin
Rabcat
iSoftBet

About

Управувана од Ocean Star, компанија регистрирана во Малта и регулирана од Malta Gaming Authority, 10bet е една од најпопуларните Sportsbooks во Европа. 10bet работи од 2003 година и создаде добро име меѓу онлајн гејмерите. Казиното е популарно за е-спорт, казино во живо, виртуелни спортови и казино игри.

10bet

Games

Со толку многу софтверски партнери, 10bet има една од најсеопфатните понуди за казино. Играчите можат да пребаруваат игри од продавачот на софтвер откако ќе влезат во лобито за игри. Казиното има над 1.000 слот игри од неверојатни лиценцирани брендови. Казиното е лидер на пазарот за вселенски дилери во живо, со игри од Evolution Gaming. Со игрите во казино во живо, играчите добиваат чувство дека играат во копнено казино без да ја напуштат удобноста на нивниот дом. Достапните игри со дилер во живо вклучуваат Блек Џек, рулет, Baccarat, Dream Catcher и казино Hold'em. Казиното, исто така, може да се пофали со широк спектар на видео покер игри, вклучувајќи ги сите кецови, двоен бонус, двоен џокер, Jacks or Better и други.

Withdrawals

Ако играчот сака да повлече пари од својата сметка на 10bet, минималниот износ за повлекување е 10 евра. Методите што играчите можат да ги користат за да ги добијат своите исплати вклучуваат банкарски трансфери, кредитни/дебитни картички и е-паричници како Нетлер, Skrill, PayPal и Ecopayz. Достапни се и локални методи за повлекување како Sofort, Trustly и Interac.

Валути

Онлајн казиното 10bet пречекува играчи од целиот свет, што значи дека поддржува и широк спектар на валути. Играчите можат да вршат трансакции користејќи ги следните валути: Британска фунта, Бразилски Реал, евра, канадски долар, шведска круна, виетнамски донг и малезиски рингит. Играчите можат да ги депонираат и да ги уплатат своите заработки во нивната претпочитана валута.

Bonuses

Една од клучните предности на 10bet казиното е широкиот опсег на бонуси и промоции што играчите можат да ги искористат за да освојат многу награди. Овие се движат од бесплатни вртења на турнири со големи наградни фондови. На пример, играчите добиваат 20 бесплатни вртења кога играат £50+ на Рим: слот за Златна ера.

Languages

Повеќето сајтови за онлајн игри се базирани на англиски јазик, со неколку страници преведени на други јазици. Во 10bet, операторот разбира дека тие се грижат за различни пазари во Европа и светот воопшто. Затоа, веб-страницата е достапна на англиски, германски, шведски и норвешки. Ова е одличен начин да се осигурате дека сите играчи имаат одлично искуство.

Support

Казиното 10bet обезбедува услуги на клиентите 24/7 преку телефон, разговор во живо и е-пошта support@10bet.com. Играчите во Канада можат да стигнат до тимот за поддршка на корисници преку телефон на +1 613-366-3908, Ирска: +353 14-372-476, Остатокот од светот: +356 27780155. Играчите исто така можат да пристапат до опцијата за разговор во живо секогаш кога ќе се логираат на веб-страницата за игри.

Deposits

Најпознатите процесори за плаќање ги покриваат опциите на играчите при депонирање пари на страницата. Бидејќи казиното има повеќе лиценци за игри, се стекна со партнерства со водечки банкарски опции во индустријата. Играчите можат да депонираат преку Visa, MasterCard, Банкарски жичен трансфер, Paysafecard, Neteller, Ukash, WebMoney, Скрили EcoCard. Парите се одразуваат веднаш по депозитот.