Мега рулет: Водич за коцкари за почетници и експерти

Рулет

2021-08-03

Eddy Cheung

Коцкари кои бараат ан онлајн казино Варијантата на играта која не се нуди во реалните казина, може да го пробате Mega Roulette од Прагматична игра. Ги привлекува играчите со ветување дека вредноста на победите на поединечниот број ќе се зголеми до 500x. Овој водич ќе открие сè што играчот треба да знае за рулет игра, вклучувајќи ги правилата и техниките потребни за максимизирање на добивката.

Мега рулет: Водич за коцкари за почетници и експерти

Што е мега рулет?

Ова е маса за рулет за казино во живо со подобрен кориснички интерфејс од Pragmatic Play. Нејзината основна линија е европски рулет со 0 и 36 стандардни црвено-црни броеви. Зголемувањето на мултипликаторот е најновото дополнување на Mega Roulette. Ова ги зголемува исплатите на играчите со собирање до пет броеви од мрежата за обложување во секое вртење. Потенцијалот на мултипликаторите за поголема добивка од стандардниот рулет се движи од 50x до 500x.

Во оваа варијанта на рулет, стандардните исплати за облози со директен број се намалени. Типичниот директен облог за победа 35:1 сега станува 29:1, додека другите облози сè уште го плаќаат стандардниот износ на колегите. Само облозите со директен број се засегнати од засилувањето на мултипликаторот.

Играње мега рулет

Играчите ја играат играта во тркало за автоматски рулет, без домаќинот да го допира тркалото на рулетот во текот на вртењето. За првиот круг, тркалото се врти во насока на стрелките на часовникот, а во следниот круг се врти спротивно од стрелките на часовникот. Играчите имаат само 20 секунди за да ги стават сите посакувани облози во областа за обложување. Играчот може да се коцка на еден или повеќе броеви користејќи достапни методи за обложување.

Достапните облози (обично стандарден рулет) се поделени на внатрешни и надворешни облози. Поделбата се базира на позицијата на нивната табла за обложување. Надворешните облози имаат повеќе бројки, но плаќаат помалку, додека внатрешните облози се поисплатливи, но поризични. Тркалото ќе почне да се врти откако играчот ќе заврши со влогот.

За време на центрифугата, се избираат до пет броеви со користење на RNG елементи за зголемување на множителот. Ако топката погоди еден од броевите опфатени со облогот на играчот, тогаш тој/таа ја добива играта. Сепак, зголемувањето на мултипликаторот се применува во секој облог со директен број одигран. Следниот круг на обложување започнува кога ќе се ослободат сите исплати.

Најдобрите стратегии за мега рулет

За да ја извлечат најдобрата предност од оваа онлајн казино игра, играчите треба да размислат за оптимизирање на нивните облози околу победничките мултипликатори. Проверете ги овие три стратегии за максимални добивки.

Обложувајте се на сите броеви

Не постои гаранција дека мултипликаторот ќе се појави во одреден круг на игра, а кога ќе се појават, тие нудат сосема случаен поттик. Затоа, обложувањето на сите триесет и седум броеви еден по еден ќе му помогне на коцкарот да добие поттик.

Обложувајте се на делови со тркала

Користењето на тркачка патека е најлесниот начин за обложување на делови од тркала. Едноставно променете ги сите поделени облози во првичните облози со посебен број. Ова помага бројот на облозите на поединецот да се сведе на неговиот/нејзиниот буџет, додека ја намалува стапката на загуба во секое вртење.

Играјте како и обично

Играчите треба да дозволат да им се појават прогресивни џекпот наместо да ги ловат. Играјте рулет на сличен начин што се играат и другите казино игри; додадете еден или два директно облози во секое вртење. Оваа стратегија има низок ризик со зголемени исплати. Се препорачува за обични обложувачи кои не се подготвени да ризикуваат големи суми во секое вртење.

Најнови вести

Wazdan воведува есен со нова промоција на Mystery Fall Network
2023-09-15

Wazdan воведува есен со нова промоција на Mystery Fall Network

Вести