Најдобрите веб-страници за онлајн покер за 2022 година

Покер

2022-01-02

Eddy Cheung

Која е најдобрата веб-страница за вас за да ги достигнете другарите и да играте карти и покер? Во ова упатство подолу, им дадов приоритет на веб-локациите кои обезбедуваат покер како примарна игра. Ова се најдобрите веб-локации за играње покер во 2022 година.

Најдобрите веб-страници за онлајн покер за 2022 година

Класичен и повеќегодишен враќање на листата - 888 покер

888 покер е една од најпознатите и најпознатите покер веб-страници оваа година. Тоа е производ на 888 Holdings и еден од најафирмираните брендови за коцкање во светот.

888 Poker работи преку професионално дизајнирана веб-локација со детални водичи за тоа како да играте различни игри, да депонирате и да барате бонуси. Можете да откриете книги за покер, стратегии и водичи за правила за различни варијанти на покер.

Кога станува збор за бонусите, 888 Poker одговара на вашиот прв депозит 100% до 400 долари. Можете да ги користите овие пари на скоро сите варијанти на покер на локацијата: Омаха, Тексас Холдем, СНАП, Извлекување со 5 карти, Студ со три карти и турнири во живо.

Еден од најстарите играчи на блокот - Покер ѕвезди

Покер Ѕвездите е најверојатно најголемиот покер веб-сајт во светот. Тоа е исто така поддржано и спонзорирано од бројни познати личности: Нејмар, Кристијано Роналдо, Рафаел Надал и Џенифер Шахаде, да наведеме неколку.

Како глобално позната веб-страница за покер, Poker Stars привлекува илјадници играчи секој ден. Тоа значи дека нема шанси да ја посетите страницата и да не најдете некој или група луѓе со кои ќе си играте.

Најдобриот дел од Покер Ѕвездите е тоа што некои од неговите игри се достапни бесплатно и има многу медиуми произведени низ страницата, така што е лесно да се разбере покерот и да се одржува контакт со неговата најнова драма.

Покер за забави - страница за покер на сите

Овие момци се главниот конкурент на Покер Ѕвездите.

За разлика од многу сајтови за коцкање, Party Poker не ве обзема со мрежи на игри. Наместо тоа, има неколку турнири и игри што можете да ги играте. Потоа можете да се движите низ различни категории за да дознаете повеќе за операторот.

Исто така, има корисен тајмер кој го одбројува бројот на преостанати часови до следниот голем турнир. Сепак, постои и категорија за закажани турнири за да се биде во тек со натпреварите и место за проверка на годишните серии на компанијата.

Покер страницата на ѕвездите - покер со целосна навалување

Со ан неверојатен бонус за воведување, веднаш ви доделува 30 долари кога ќе креирате сметка и до 600 долари кога правите депозит. Како и Party Poker, Full Tilt Poker продолжува да го проширува своето портфолио - има казино со слотови, видео покер и RNG игри со карти.

Бидејќи сте бренд изграден на обезбедување турнири во покер, нема популарна варијација на покер што нема да ја најдете на веб-страницата. Тука е Texas Hold'em. Потоа, тука е Нерешено: 5-карти, 2-7-тројно нерешено, па дури и Бадуги.

Full Tilt Poker е управуван од истите луѓе кои поседуваат Poker Stars-The Stars Group. Како резултат на тоа, двете страни споделуваат многу сличности. На пример, Full Tilt има и место за учење покер. Дополнително, има бројни турнири кои одговараат на различни играчи.

Најнови вести

Wazdan воведува есен со нова промоција на Mystery Fall Network
2023-09-15

Wazdan воведува есен со нова промоција на Mystery Fall Network

Вести