Yggdrasil и Bang Bang Games го дебитираат Pharaoh's Gaze DoubleMax

Новости

2023-02-28

Benard Maumo

На 23 февруари 2023 година, Yggdrasil, водечки снабдувач со содржина на онлајн казино, го објави дебито на возбудливата египетска авантура, Pharaoh's Gaze DoubleMax. Развивачот на видео слот рече дека соработувал со Bang Bang Games за да го претстави овој слот машина преполн со возбуда и неизвесност што ги сакаат играчите на слотовите. 

Yggdrasil и Bang Bang Games го дебитираат Pharaoh's Gaze DoubleMax

Тоа е многу испарлива игра со до 20 линии за плаќање на табла за игра 5x3. Но, ова не е само било која слот машина, бидејќи може да им одобри на играчите на најдобрите онлајн казина исплата од 15.000x. Ова може да се случи ако играчите ја активираат функцијата Scarab Free Spins, Pharoah's Gaze Wilds и DoubleMax.

DoubleMax е иновативната функција на Yggdrasil Game Engagement Mechanic (GEM), која додава множител на 2x при секое успешно вртење. 

Играта доаѓа и со функција Каскадни макари за отстранување на победничките икони од макари. Потоа, вреден див симбол ќе ги замени симболите за плаќање, зголемувајќи го потенцијалот на играчот за поголеми победи. 

Во меѓувреме, скапоцен камен може да слета заедно со симболите на макари. Собирањето на три од нив на една ролна ја активира функцијата на фараонот „Газе дивини“, генерирајќи до три дивини на споменатата ролна во текот на следните три круга на вртење или каскади.

Како што се очекуваше, играчите можат да активираат бонус за бесплатни вртења секогаш кога ќе се појават три симболи за расфрлање. Ова може да ги награди со бонус од 7 бесплатни вртења, како и бонус за скапоцен камен. 

Yggdrasil Gaming исто така ги советува гејмерите да го искористат Bonus Boost, кој додава 25% на вкупниот облог, со што се зголемува веројатноста за активирање на функцијата Scarab Free Spins. Дополнително, играчите можат да ја користат функцијата „Бонус Купи“ за да купат бесплатни вртења за 100 пати од првичниот облог. Забележете, сепак, дека Комисија за коцкање во Обединетото Кралство ги забрани овие бонус функции за британските играчи.

Стјуарт Мекарти, раководител на производ и програми во Игри на среќа Yggdrasil, рече дека компанијата е воодушевена од инкорпорирањето на функцијата DoubleMax во уште една игра за публиката од Bang Bang Games. Службеникот рече дека популарната тема и возбудливите елементи на играта ќе ја направат голем успех.

Френк МекПолин, управниот директор на Bang Bang Games, исто така, рече дека се среќни да воведат нов слот со египетска тема за кој веруваат дека ќе ги воодушеви љубителите на жанрот, бидејќи содржи еден од најуспешните GEM на Yggdrasil.

Најнови вести

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook
2023-03-21

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Новости