Habanero соработува со Betsafe за да се прошири на Балтикот

Новости

2022-04-14

За дополнително да го зајакне своето присуство во балтичките држави, Хабанеро објави договор со Betsson за интегрирање на својата понуда за онлајн игри во платформата Betsafe. Оваа одлука доаѓа по неколкумесечни преговори и партнерски договори со други врвни развивачи на софтвер за казино кои значително придонеле за растечките портфолија за играчи лоцирани во Естонија, Латвија и Литванија.

Habanero соработува со Betsafe за да се прошири на Балтикот

Неодамнешниот договор меѓу двете компании да се отвори нови обложувалници нудење видео покер, класични игри на маса и слотови со италијанска сертификација е доказ за нивната растечка врска. Овој потег е и начин за проширување на претходниот договор кој веќе постои на други пазари.

Хабанеро е првенствено познат по своите слотови и игри на маса, додека Betsafe е во сопственост на една од најголемите групи на оператори за онлајн игри во Европа: Betsson.

Потпишаниот договор помеѓу Хабанеро и Бетсафе беше огромен успех, при што двата бренда работеа заедно за да создадат нови можности. Обезбедувачот на слотови и игри на маса забележа дека оваа интеграција им помогна да се воспостават како една од најугледните италијански компании за игри. Според извештајот, оваа соработка продолжи да расте оттогаш кога започна во живо.

Арканџело Лоноче, шеф на бизнис развој на Хабанеро за Европа, означи дека Хабанеро е компанија која работи само со најдобрите од ваков вид. Тимовите Betsson и StarCasino беа многу успешни во Италија, па не е изненадување што тие ја пробуваат среќата со Betsafe. Тимот зад Хабанеро има за цел да создаде слична сензација бидејќи ги преземаат и балтичките нации.

Според зборовите на Lanoce, интеграцијата на нивните производи во Betsafe live платформата е нешто за што тие се возбудени. Тој е оптимист дека операторот ќе плени различна демографија на коцкари со ан неверојатен избор на игри. Компанијата со нетрпение очекува да се прошири на нови пазари уште многу години.

Сосема ново искуство за публиката

Betsafe работи под Betsson и обезбедува некои од водечките производи iGaming за играчите од Балтикот. Со додавањето на Habanero, многу наслови ќе бидат достапни на локални јазици. Според портпаролот на Betsafe, импресивното портфолио со слотови на Habanero е докажан успех на сите пазари; оттука, тие се пресреќни што работат со компанијата за да ја забавуваат нивната публика. Тој понатаму тврди дека ова сигурно ќе биде првиот од различните нови пазари на кои студиото ќе работи.

Инвеститорот ги брануваше регионите на ЕУ и ЛАТАМ со своите понуди за слотови. Тие се сертифицирани од повеќе јурисдикции, вклучително и лиценца од 2021 година од MGA (Управа за игри на Малта). Ова им помогна да го задржат моментумот за проширени операции во некои земји од ЦИЕ, како што се Романија и државите од Латинска Америка, вклучително и Аргентина.

Во пресрет на неодамнешните договори со Wazdan, Betsson објави дека ќе обезбедува содржини за игри на локалниот јазик на Betsafe во нивниот литвански домен. Компанијата веќе имаше вкупно 80 наслови на игри, но ја виде потребата да додаде уште 19 други во каталогот во јануари 2022 година, вклучително и четири ексклузивни, вклучително и Power Gods: Hades, кој моментално е неверојатно популарен.

Најнови вести

Рачката за спортско обложување во Делавер надмина 8,5 милиони долари
2023-03-28

Рачката за спортско обложување во Делавер надмина 8,5 милиони долари

Новости