EGT прикажува опсег на содржини на овогодинешното шоу за игри во Ирска

Новости

2023-03-06

Benard Maumo

Ирското гејминг шоу е годишен настан кој привлекува врвни добавувачи на софтвер за игри да ги прикажуваат и пласираат своите производи. Изданието за 2023 година се одржа на 7-8 март, при што EGT, водечки развивач на онлајн слотови, ја покажа својата палета на производи на штандовите 1-4. 

EGT прикажува опсег на содржини на овогодинешното шоу за игри во Ирска

Во официјалната изјава за печатот, компанијата вели дека ќе ја задржи својата традиција на претставување уникатна разновидност на содржини на изложбата во кабината 1-4. 

Први на списокот се шкафовите на „Генералните серии“, кои се во тренд меѓу играчите и операторите. EGT Interactive вели дека овој производ ќе има возбудлив дизајн со HD дисплеј без рамка во согласност со најновите трендови.

ВИП столовите се други производи на ЕГТ кои ќе привлечат внимание на настанот. Добавувачот на содржини вели дека ВИП моделите го подобруваат искуството за играње благодарение на мултимедијалните столчиња. Овие модели даваат играчи во најдобрите онлајн казина целосна команда над примарните функции на играта, вклучувајќи звук. 

Столовите се напојувани од новата платформа Exciter IV и ќе бидат испорачани заедно со мулти-игри General и Power Series. Топ трендовскиот џекпот производ на Bell Link кој ги подобрува добивките и забавата ќе има и ВИП модели. 

Во меѓувреме, компанијата ќе ги прикаже своите два терминали за повеќе играчи: G32 T и G RSA. Првиот може да се пофали со широк екран од 32 инчи со вграден екран на допир за поголема интеракција и ергономија. Терминалот G RSA обезбедува поврзување со која било станица за репродукција EGT.

Компанијата Spider, систем за управување со казино, исто така ќе покаже зошто е најдоброто решение за управување со операциите на казино. 

Покрај тоа, EGT Digital, подружница на Euro Games Technology, исто така ќе го прикаже својот избор на производи за игри. Ова вклучува онлајн слотови, инстант игри, џекпот и платформата за обложување X-Nave.

Стефан Димов, директорот на EGT Португалија, Ирска и Северна Ирска, го пренесе своето уверување дека ирското гејминг шоу 2023 ќе биде успех за компанијата, наведувајќи го импресивниот избор на производи на EGT. Службеникот истакна дека локалните оператори на казино и гејмерската публика се веќе запознаени со производите на EGT и очекуваат одлични работи од компанијата. Димов рече дека тоа би можеле да го доживеат на штандот на ЕГТ на 7-ми и 8-ми март.

Најнови вести

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook
2023-03-21

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Новости