888 поставува кампања Made-to-Play на пазарот во ОК

Новости

2022-04-22

888 Holdings е добро позната онлајн компанија за коцкање и обложување. Основана е во 1997 година и брзо се етаблира како доминантен главен играч во глобалниот бизнис за онлајн игри. Чадорот 888.com гордо им обезбедува на играчите разновиден избор на брендови за онлајн игри. Секој од нив има свои посебни, привлечни ивозбудлив сет на игри, изгледи, награди и многу повеќе.

888 поставува кампања Made-to-Play на пазарот во ОК

Букмејкерот е неприкосновен лидер со повеќе од две децении искуство во индустријата за игри. И покрај ова, организацијата продолжува да прави обиди да ја потврди довербата на своите корисници. Компанијата оттогаш ја започна својата најнова кампања 888 Made-to-Play. Веста за лансирањето дојде откако компанијата објави зголемување на приходите за финансиската 2021 година.

888 започнува нова кампања

Премиерната обложувачка компанија континуирано бара нови начини за подобрување на гејмерското искуство за своите клиенти. Тие постојано се прилагодуваат, создаваат и применуваат нова технологија, уникатни решенија за игри и ги подобруваат начините за зголемување на ефикасноста. Како резултат на тоа, 888 се обидува да ги спои своите различни брендови под една единствена, кохерентна тема. 

Овие брендови вклучуваат 888 казино, 888 покер и 888sport, кои се дел од новата кампања Made-to-Play. Настрана од тоа, компанијата верува дека новата кампања има за цел да ги зближи бизнисите и луѓето за заедничка цел.

Новата кампања ќе започне во Обединетото Кралство. Корпорацијата ќе користи неколку дигитални канали, вклучувајќи ги социјалните медиуми и телевизијата, за да ја достигне целната публика. Ќе ги користи овие за објавување реклами што ќе се прикажуваат неколку недели низ целиот регион. 

Според потпретседателот за стратешки маркетинг на компанијата, Сиван Фин, откривањето на мастер планот на брендот Made-to-Play е значаен чекор напред за компанијата. Таа смета дека со спојување на сите силни брендови што ги основале со текот на годините, тие ќе можат да изразат конзистентен наратив кој објаснува што ги издвојува од конкуренцијата. Таа забележува дека тоа е причината поради која нивните клиенти уживаат во интеракција со нив.

888 Планови за влез во нови јурисдикции

888 има намера да ја лансира својата креативна кампања и на други пазари покрај во ОК. Имајќи го тоа на ум, Made-to-Play допрва треба да објави кога ќе се прошири во други значајни области. Не е изненадување што 888 лансираше нова стратегија за мастер бренд.

Претходно во годината, кога фирмата ги објави своите целогодишни финансиски резултати за 2021 година, ги навести своите планови за Made-to-Play. Според Itai Panzer, извршниот директор на компанијата, 888-те брендови требаше да бидат повторно лансирани според главната стратегија наречена „Made-to-play“. Тој рече дека новиот мастер бренд ќе биде изграден врз цврстите темели на истоимената наградувана покер кампања.

Понатаму, приходот на групата за коцкање со седиште во Гибралтар се зголеми на 980,1 милиони американски долари во 2021 година. Ова претставува зголемување од 15% во однос на претходната година, 2020 година. Освен ова проширување, 888 објави дека ќе дебитира со своите услуги на многу пазари подоцна во текот на годината . Компанијата изјави дека има намера наскоро да стигне до Онтарио, Канада. Размислува и за зголемување на присуството во повеќе американски држави. Сепак, има уште една атрактивна алтернатива за враќање во Холандија.

Најнови вести

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook
2023-03-21

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Новости