Џекпот Кралот механичар додаден на уште еден слот за план

Новости

2023-03-03

Benard Maumo

Blueprint Gaming, популарен агрегатор на содржини на онлајн казино, повторно е во тоа со својата позната прогресивна мрежа на Jackpot King. Овој пат, компанијата објави дека моторот за џекпот ќе започне во возбудливата серија MegaBars Big Hit. 

Џекпот Кралот механичар додаден на уште еден слот за план

Во изјавата за печатот, добавувачот на содржина рече дека играта ќе добие преуредување на џекпот за да го подобри искуството на играчот. Покрај тоа што им нуди играчи на најдобрите онлајн казина фасцинантно искуство, моторот ќе донесе и неверојатни награди.

Играчите ќе бидат наградени ако најмалку три слични икони слетаат на линијата за обложување на три последователни ролни. Дополнително, играчите можат да постигнат победа на повеќе начини, вклучително од десно кон лево, лево кон десно или трите средни ролни на таблата за игра 5x3. 

Новата и подобрена игра со џекпот, исто така, им дава на играчите a бонус за бесплатни вртења за да ги зголемат нивните шанси за победа. Потребни се само три скетери за да се активира кругот на бесплатните вртења, со три дополнителни вртења за бонуси доколку иконите за бонуси слетаат за време на бесплатните игри.

Системот на Jackpot King се одликува во игри како Fishin' Frenzy Megaways, MegaBars, Deal или No Deal Box Clever и 7's Deluxe Fire Wheel. За време на секое вртење, гејмерите можат да побегнат со еден од трите џекпот кои нудат неверојатни награди. Играње на планот вели дека овој џекпот ќе биде достапен во регулираните онлајн казина во ОК, Островот Мен, Алдерни, Данска, Шведска, Малта и Гибралтар.

Коментирајќи го објавувањето, Jo Purvis, директор за клучни сметки и маркетинг во Обединетото Кралство на Blueprint, рече дека компанијата има огромен успех со многу испарливи слотови, како што е Rise of Atlantis. Но, тој рече дека значителна група гејмери ги ценат класичните наслови.

„Сè додека тие остануваат желни за повеќе, ние ќе продолжиме да создаваме освежени и еволуирани наслови кои ќе им ја понудат играта што ја бараат“ - додаде Пурвис.

Најнови вести

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook
2023-03-21

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Новости