Топ 5 казино локации за посета во 2022 година

Новости

2022-07-13

Во овој блог, ќе ги истражам модерните туристички атракции на казино и ќе понудам информации за еволуцијата на коцкањето од светски познати локации до новите дестинации за коцкање што треба да се земат предвид.

Топ 5 казино локации за посета во 2022 година

Модерни дестинации за коцкање

Пресликувајќи ги оригиналните казина, модерните установи за коцкање привлекуваат туристи од целиот свет. Некои дестинации прикажуваат фенси казина за да го зголемат туризмот. Дури и дестинациите кои некогаш беа прекриени со коцкање се приклучија на културата на казино. Инвеститорите трошат милиони за изградба на нови места, кои на земјите им нудат огромни приходи од спортски книги и приходи од копнени казино. 

И покрај тоа што онлајн обложувањето продолжува да расте во популарност, дестинациите за казино сè уште се многу популарни, привлекувајќи ентузијасти за коцкање кои носат значителни суми на готовина. Ајде да истражиме две од најпопуларните дестинации за коцкање: Монако и Соединетите Држави.

Монако

Монте Карло е дестинација за одмор за богатите луѓе. Нејзиното раскошно казино, Казино де Монте Карло, е врвен забавен центар во Монако, кој нуди широки опции за коцкање за туристите кои патуваат од целиот свет за да се обложуваат. Покрај казината, обложувањето со спорт и коњски трки помага за зголемување на туризмот во земјата.

Позната по својата блескава сцена на славни личности и богатите патрони кои патуваат со луксузни јахти и приватни авиони за да го посетат регионот, малата земја ужива во растечка туристичка економија. Населението на Монако има голем број милионери. Локалните закони ги спречуваат жителите на Монако да се коцкаат во казиното Монте Карло, освен жителите родени во странство.

Дестинации кои се појавуваат

Неколку дестинации брзо стануваат омилени локации за посетување на коцкарите. Овие локации имаат неколку заеднички карактеристики, вклучувајќи бројни можности за посетителите да се обложуваат на класични и модерни казино игри, луксузни сместувања и ВИП искуства.

Макао, Кина

Во Кина, пазарот на казино во Макао експлодираше во раст и го надмина дури и Лас Вегас по големина. Со повеќе од 376.000 квадратни метри казино простор за коцкари, Венецијанецот има повеќе од 1500 слотови и 640 маси. Во 2003 година, регионот сè уште беше конзервативен, но како што се менуваа законите, така се менуваа и ставовите кон коцкањето. Бидејќи тоа е единственото место за коцкари во Кина, местата цветаат со бизнис. Со казина и спортско коцкање, големиот пазар е популарна туристичка дестинација.

Лондон

Со мноштво локации од висок профил, ВИП-личностите го посетуваат Лондон за да се коцкаат во казина кои го одземаат здивот со модерни атракции за коцкање. Нудејќи различни игри искуства, градот е познат по привлекување туристи од целиот свет. Неодамна, Лондон стана дестинација за ентузијасти на казино кои често се обложуваат на некои високи копнени установи. Казината со пет ѕвезди привлекуваат посетители кои уживаат во коцкање, храна и забава.

Бразил

Како егзотична дестинација за одмор, Бразил е подготвен да развие казино центри со шопинг, ресторани, луксузни хотели и конгресни центри за да привлече посетители на казино од целиот свет. Следејќи го планот од популарните дестинации за казино, како Пунта дел Есте, земјата планира постепено да отвори до 25 казина за одморалишта по регион за да го модернизира туризмот на нацијата.

Бахамите

За оние кои сакаат да се обложуваат на егзотична локација, Насау се појавува како популарна дестинација за коцкање. Лесниот пристап од Флорида го прави популарен за оние кои сакаат брзо патување и убава локација за коцкање. Нудејќи убавина на Карибите и импресивно сместување, островот се претвора во еден од најпопуларните слотови за казино на глобалниот пазар.

Најнови вести

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook
2023-03-21

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Новости