Том Хорн партнери за игри со Tipos AS за Словачка

Новости

2022-05-25

Tom Horn Gaming Limited неодамна оствари соработка со Tipos AS. Договорот беше потпишан од страна на малтешки онлајн казино игри и развивач на софтвер. Словачкиот државен национален лотариски оператор, Типос АС, ќе искористи некои од пронајдоците на Том Хорн преку оваа зделка. Софтверската компанија изјави дека се стреми да биде глобален лидер во обезбедувањето игри на лиценцирани оператори на онлајн казино.

Том Хорн партнери за игри со Tipos AS за Словачка

Партнерството со операторот на лотаријата се сметаше за значаен чекор напред во нивните планови за проширување. Изјавата ја заклучи со наведување дека е добро позната по своето знаење. Со голем успех им нуди iGaming материјал на своите партнери во Централна и Источна Европа. Неодамна соработуваше со Synot Group за да влезе на пазарот во Чешка.

Значаен наклон

Договорот ќе му овозможи на Tipos AS, со седиште во населбата Биркиркара во Валета, да додаде мноштво игри со најдобри изведувачи на сите времиња. Тие вклучуваат видео слотови со пет ролни Book of Spells, Hot Blizzard и Hot 'n' Fruity. Исто така, блокбастер игрите како што се Тајната на Ба и 243 кристални плодови ќе бидат достапни на давателот на лотаријата, се вели во соопштението за печатот.

Извршниот директор на добавувачот на софтвер, Лапидес, го искористи соопштението за вести за да изјави дека партнерството со Tipos AS значително ќе ја подобри iGaming услугата на операторот. Понатаму, првокласна на фирмата портфолио за игри ќе биде достапен за партнерот од Братислава. Тој рече дека новите идеи на компанијата постепено ќе се додаваат во онлајн казиното eTipos.sk, кое сега има десет рачно избрани игри.

Извршниот директор беше задоволен што работеше со снабдувачот на лотарија од Словачка и што го прошири опсегот на земјата за нивните понуди за игри. Софтверската компанија направи значителни инвестиции во екосистемите на своите партнери. Клучната цел е да им се помогне на овие оператори партнери да се прошират и да успеат. Понатаму, компанијата продолжува да работи со Tipos AS за да ја зголеми својата пазарна можност преку стратегија за соработка и приспособени решенија. Иако словачкиот пазар е мал, тој постојано се шири. Како резултат на тоа, организацијата е оптимист за можностите што претстојат.

Додавање во Инвентар

Том Хорн Gaming Limited, која е основана во 2008 година, нуди над 80 мобилни-пријателски онлајн казино игри. Сега е додаден на овој репертоар со објавување на видео слотот PengWins, кој има пет ролни и десет линии за плаќање. Малта, Романија и Обединетото Кралство се легални, комерцијални дестинации за корпорацијата.

iGaming гигант Бетсон Платформата SuperCasino.com на AB е првото нешто со кое се справи овој месец за да го прошири својот дофат во Естонија, благодарение на договорот со SuperCasino.com.

Нарушувањето, според добавувачот на софтвер, е катализатор за активности кои ќе го поттикнат нивниот креативен и технолошки потенцијал во нова ера на игри. Тие го преземаат водството во истражувањето на неограничените идни можности за создавање добра што ги воодушевуваат и ги надминуваат сегашните искуства.

Том Хорн создава игри со напредни математички алгоритми за секторот за онлајн игри. Сите тие се меѓу-платформски, а многу од нив се културна тема, така што има по нешто за секого.

Бидејќи Tipos AS бара приспособливост, тие отидоа со Том Хорн. Изборот на игри е прилично огромен, што му овозможува на операторот да избере игри што ќе ги сака нивната целна публика. Исто така, постојат различни методи за интеграција, вклучувајќи апликации за преземање.

Најнови вести

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook
2023-03-21

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Новости