Откријте ја древната азиска култура со прагматичната игра Мистеријата на Ориентот

Новости

2023-02-27

Benard Maumo

Pragmatic Play, снабдувач со технологија за онлајн казино со седиште во Малта, најави уште едно издание во 2023 година, Mystery of the Orient. Развивачот на играта соработуваше со Wild Streak Gaming со седиште во Лас Вегас, за да го објави овој слот кој ја истакнува древната азиска култура со карактеристики како што се цветови од цреша и дами воини. 

Откријте ја древната азиска култура со прагматичната игра Мистеријата на Ориентот

Игра на мрежа 5x3, Mystery of the Orient користи победнички начини наместо традиционални линии за плаќање. Играчите на овој автомат имаат до 243 победнички начини во основниот режим, а бројот се зголемува во бонус одликата за бесплатно вртење кога се шират ролните.

Овој слот машина со азиска тема се врти околу убава, но опасна Азијка вооружена со остар меч. Амбиентот на играта е драматична азиска сцена, со лисја што паѓаат и цветови од цреши. 

Во меѓувреме, играчите на најдобрите онлајн казина може да предизвика добитна комбинација со совпаѓање на три или повеќе симболи за плаќање на соседните макари од лево кон десно.

Во однос на симболите, иконите со картички 9-А се симболи со ниска вредност, додека инструментот, кутијата, тигарот, мечот и самата дама воин се премиум симболи. Пет симболи со ниска плата може да ги наградат играчите помеѓу 0,8x и 1,6x од влогот, додека симболите со висока вредност може да доаѓаат со исплата од 2x до 4x. 

Прагматична игра исто така, фрла повеќе симболи за бонус за да ја направи играта поисплатлива. Прво, играчите можат да соберат најмалку три скетери за да отклучат 15, 20 или 25 бонус вртења. Добивањето три, четири или пет скетери може да предизвика множител од 10x, 40x или 8.000x.

Гејмерите треба да го бараат и симболот Mystery, кој по случаен избор се појавува во двата режима на игра. Ако се појави овој симбол, може да дојде со расфрлања или диви со 2x до 25x влог. Овие множители се додаваат на секое вртење каде што се појавуваат дивините.

Имајте предвид дека варијансата на овој видео слот е до небо. Но, потенцијалот за освојување до 8035 пати од влогот треба да го направи достоен ризик за сите играчи на казино. 

Мистеријата на Ориентот е жешка на другите онлајн слотови од развивачот, вклучувајќи ги Club Tropicana, Peak Power и Wild Wild Riches Megaways.

Најнови вести

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook
2023-03-21

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Новости