Одете во битката во океанот со Pirate's Pearl Megaways на GameArt

Новости

2023-03-07

Benard Maumo

GameArt, а познати онлајн слотови програмер, објави уште еден наслов на Megaways, Pirate's Pearl Megaways. Ова е првиот слот за Megaways од развивачот на игри оваа година, откако минатата година го објави Rosh Immortality Cube Megaways. 

Одете во битката во океанот со Pirate's Pearl Megaways на GameArt

Pirate's Pearl Megaways е возбудлив онлајн слот со пиратска тема што им нуди на гејмерите до 117.649 начини на победа. Играчите на најдобрите онлајн казина ќе одат на силен океански дуел, каде што можат да освојат 10.000 пати плен. 

За да им помогне на играчите да ја постигнат својата мисија, Игра уметност додаде повеќе бонус функции, вклучувајќи Ocean Battle, Yo-Ho-Ho! Megaways Respins, Морска бура, бесплатни вртења и купен бонус. Овој калем со шест тркала има и каскадни макари, што значи дека сите победнички симболи се заменуваат со нови, со што се зголемуваат шансите на играчот да добие поголеми исплати. 

За време на играта, играчите можат да видат најмалку 100 мистериозни бродови за да ја активираат функцијата Ocean Battle. Овде, целта е да се потоне бродот на противникот со еден од шесте удари за да се добијат случајни множители помеѓу 2x до 1.000x пати. Ударот на бродот четири пати го удвојува мултипликаторот, со шест пати привлекување 10.000 пати исплата.

Ако играчот види најмалку 45 мистериозни бродови, Јо-хо-хо! Ќе се активира функцијата Megaways Respins. Бројот на победнички начини се зголемува со секое вртење, достигнувајќи 117.649 на соседните макари. 

Исто така, внимавајте на морската бура, која се појавува со 16 мистериозни бродови. Бурата ги одзема сите симболи со ниска плата од ролните, при што иконите со средно високо платени каскади се фрлаат и ги пополнуваат празните празнини.

Играчите можат да активираат до 22 бесплатни вртења и множител од 10 пати ако постигнат пет или повеќе Scatter. Пред Бонус за бесплатни вртења, гејмерите можат да одлучат да се коцкаат и да го зголемат почетниот мултипликатор и бесплатните вртења.

Играчите надвор од ОК може да се уплатат во битката во океанот и бесплатните вртења со функцијата Купи бонус. Оваа функција не е дел од брендираниот слот.

Најнови вести

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook
2023-03-21

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Новости