Ниски RTP казино игри и како да ги избегнете

Новости

2021-04-17

Eddy Cheung

Врати се на играчот (RTP) ја опишува сумата (во проценти) што еден слот ќе му ја врати на играчот по неколку вртења. Оваа карактеристика му помага да одреди што да очекува како враќање од влоговите на кој било казино игра. Имајќи ги предвид шансите за долгорочна победа, избегнувањето игри со низок RTP треба да биде главната грижа на играчот.

Ниски RTP казино игри и како да ги избегнете

Додека RTP варира врз основа на неколку фактори, играчот сè уште може да научи игри со ниска плата со тоа што добро го разбира RTP. Оваа статија ги прикажува договорените проценти на исплата за различни игри и како да спречите ниски зделки во која било игра.

Стандардите на RTP се одредуваат според игрите и нивните поставки

Кога играчот е подготвен да пристапи до RTP, тој/таа внимателно ги испитува игрите одделно бидејќи сите игри не нудат ист поврат. Бидете свесни дека стандардите за враќање се разликуваат околу различни казина. Сепак, разликата во нивниот процентуален капацитет се заснова на фактори како брендот на казиното, неговите правила итн.

Најдобри начини да избегнете игри со ниска плата

Знаејќи дека сите игри не нудат ист процент на исплата е голем чекор напред во избегнувањето на игрите со ниска плата. Дополнително, советите понудени подолу може да им помогнат на коцкарите да ги подобрат своите шанси за победа.

Играјте игри онлајн

Без оглед на типот на играта што играчот сака да ја игра, тој/таа може да го добие најдобриот RTP од сајтовите за игри или од реалните казина. Сепак, мобилни казина помогнете му на играчот да го добие највисокото враќање од која било игра. Општо земено, сите игри што се играат на мобилен се нудат по повисоки стапки.

Изберете само најплатени казина

Бидејќи главниот фокус на секој играч е да освои многу пари, изборот на најплатените игри може да биде најдобриот избор. Некои казина се реномирани по тоа што имаат огромен RTP низ нивниот одбор. Провајдерот на софтверот на повеќето казина вообичаено го овластува RTP низ нивните одбори. Значи, за да уживате во поволни игри со висок процент на враќање, побарајте казина со висок RTP.

Не ја избегнувајте нестабилноста

Додека се чека на процентите на исплата, исто така е од суштинско значење да се земе предвид нестабилноста при победата. Игрите кои имаат џекпот се екстремно испарливи и се непредвидливи дури и кога имаат висок RTP. За да ја намалите нестабилноста и да добивате повеќекратно, секогаш избирајте облози со парни пари или минимум облози со речиси парни пари.

Зголемете го RTP со бонуси и ВИП награди

Иако наградите и бонусите за авторски права немаат технички ефекти врз враќањето на која било игра, тие обично влијаат до одреден степен на долг рок. Многу онлајн казина нудат огромни бонуси за депозит кои можат да бидат корисни за нив доколку почнат да играат онлајн.

Следни се ВИП програмите, кои се достапни и со онлајн и со копнени казина. Наградите што играчот може да ги добие од секој варираат, но притоа, играчот сепак ќе биде награден за членство во дадена програма.

Пресудата

Секоја година, милиони коцкари брзо ги горат нивните банкроли за играње игри со ниска плата без да бидат свесни. Тие никогаш не истражуваат низок и висок RTP и што да направат за да извлечат максимум од играта.

Познавањето на малку RTP ќе ги натера играчите да избегнат да паднат во јамата на најлошо платените игри. Иако игрите и нивните поставки прават стандардите да се разликуваат; сепак, гејмерите треба да се погрижат да добијат добра зделка кога станува збор за RTP.

Најнови вести

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook
2023-03-21

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Новости