Најдобрите и најлошите стратегии пронајдени кај играчите во казино

Новости

2023-02-21

Eddy Cheung

Многу луѓе играат казино игри ефективно, а многумина не, бидејќи зависи од тоа каква стратегија користат кога се коцкаат. Луѓето кои користат најдобри стратегии ќе имаат добро време, но луѓето кои користат лоши стратегии често ќе изгубат повеќе. Но, како да знаете кои стратегии се најдобри или најлоши? Па, ако барате одговори на ова прашање, тогаш сте дошле на вистинското место.

Најдобрите и најлошите стратегии пронајдени кај играчите во казино

Во овој водич, ќе кажеме кои се најдобрите и најлошите стратегии што луѓето ги користат додека играат игри во казино. Сега, зошто луѓето би ги користеле најлошите стратегии? Тие не. Едноставно не се имплементираат најдобрите стратегии на вистински начин. Сепак, постојат некои стратегии кои никогаш не смеете да ги користите во казино за кои ќе разговараме. Продолжете да читате до крај за да ја задоволите вашата љубопитност. Значи, да започнеме. 

Најдобри стратегии

Управување со субсидирам

Управувањето со вашиот субсидирам е најдобрата стратегија што луѓето ја користат додека играње казино игри. Кога играат онлајн, повеќето играчи не управуваат со својот субсидирам, и како резултат на тоа, на крајот губат повеќе. Ако не ги следите вашите трошоци, не можете да заработувате или трошите соодветно.

Ако сакате да се забавувате додека играте казино игри, мора да научите да управувате со банкроти. Ако имате ограничување за тоа колку можете да искористите во еден ден, сигурно ќе изгубите помалку од очекуваното, а ќе можете да освоите повеќе. 

Да претпоставиме дека не сте победиле за еден ден, а сте ги изгубиле сите дневни ограничувања. Сега, што е следното нешто што треба да се направи? Да ги бркате вашите загуби? Не, никогаш не смеете да ги бркате вашите загуби. Сè што треба да направите е да се откажете од цигарите за тој ден, а потоа да го започнете следниот ден повторно со дневната граница. На овој начин ќе можете да го контролирате трошењето и добро да се забавувате.

Правење помали облози

Следната најдобра стратегија што играчите ја користат додека играат игри во казино е да направат помал облог. Ова изгледа како многу едноставна работа, но е исклучително ефикасна. На овој начин, ќе можете повеќе да играте и да ја следите вашата заработка и трошење.

Можеби сте слушнале за фразата „оди на големо или оди скршено“. Ако одговорот е да, тогаш никогаш не смеете да го следите. Ако рано го изгубите дневниот лимит со вложување голем облог, тогаш како ќе играте до крајот на вашето време? 

  • Секогаш мора да правите помал облог, бидејќи многу играчи ја користат оваа едноставна, но ефикасна стратегија. 
  • Без разлика дали земате 1 или 1000 долари, тоа останува исто. Сепак, облогот од 1$ има поголема веројатност за победа од облогот од 1000$.

Ако наградите се распределуваат рамномерно без оглед на износот што се обложува, зголемувањето на вашиот облог нема никаква корист. Вие не само што ги зголемувате вашите добивки кога ставате поголеми облози; вашите загуби исто така се множат. 

Играње на кратки шанси, наместо на долги коефициенти

Следниот најдобрата стратегија што играчите ја користат игра на кратки коефициенти наместо долги коефициенти, што е навистина многу корисно. Иако освојувањето на 20 долари можеби не е толку возбудливо како освојувањето на 200 долари, кратките шанси откриваат кој мнозинството играчи веруваат дека ќе ја добие играта. Кога голем број искусни коцкари поддржуваат еден ривал над друг, тоа е предупредување дека веројатно нема да ги победите долгите шанси.

Да, има повремени моменти кога се случува нешто неочекувано. Да нема шокови во играта, тоа немаше да биде коцкање. И игрите на маса и автоматите работат на истите принципи. На пример, искусните играчи на блек џек не сакаат да добиваат 15 или 16 во нивните раце. Помалку е веројатно дека кога би добиле 18, би победиле. Погодок на 11 или помалку е секогаш можен.

Играње бесплатни игри пред да играте за вистински пари

Ова е една од најдобрите стратегии што играчите ги користат додека играат казино игри, бидејќи играњето бесплатно ви дава идеја за играта.

  • Ако играте директно за пари, на крајот ќе изгубите бидејќи не сте свесни за механиката и правилата на играта. 
  • Од друга страна, ако играте бесплатно додека не ја разберете играта, ќе имате многу подобри шанси за победа бидејќи веќе ќе знаете толку многу за играта.

Ако не сте играле игра на коцкање некое време или никогаш не сте го направиле тоа, прелистувајте онлајн за бесплатни верзии на играта за вежбање. За да ви даде можност да ги испробате игрите пред да одлучите да играте за вистински пари, многу од најдобрите казина имајте бесплатна верзија на рулет, блек џек, слот машини и многу други игри.

Најлоши стратегии

Удвојување после губење

Многу играчи ја користат техниката мартингејл, но зошто таа е една од најлошите стратегии? Оваа стратегија постои толку долго што има свое име. Таа е позната како техника Мартингејл и вклучува почеток со мал облог и удвојување секогаш кога ќе изгубите. Кога ја користите стратегијата Martingale и правите облози со рамномерна исплата на пари, добивате облози со профит еднаков на вашиот првичен влог.

  • Можете да генерирате пари со оваа стратегија за удвојување по загуба за некое време. Звучи добро. Но, конечно, ги губите сите ваши пари затоа што губите премногу облози по ред. 
  • Дури и паричните облози имаат мали шанси да изгубите бројни последователни облози, но колку повеќе облози ставате, толку е поголема веројатноста дека може да имате долготрајна серија на губитници. 
  • Или ќе ги изгубите сите ваши пари, или ќе го ставите максимално дозволениот облог. На долг рок, овој пристап на обложување обично е неуспешен.

Правење странични облози

Правењето странични облози е следната најлоша стратегија што играчите ја користат додека играат игри во казино. Значи, да разговараме за тоа што е тоа. Покрај главната игра, многу игри во казино имаат и странични облози. Иако некои од овие странични облози се поповолни од другите, практично сите имаат барем една карактеристика. Секој од нив има поголема предност на куќата од главната игра.

Иако страничните облози се опционални, ова во суштина не се разликува од другите облози достапни во казиното. Најголемата тактика е никогаш да не се вклучите во странични облози. Најпопуларниот страничен облог во казиното нема ни изглед на страничен облог. Овој страничен облог ви беше претставен само во претходниот дел. Во стандардната игра на блек џек, постои страничен облог наречен облог за осигурување парни пари.

Заблудата на коцкарот

Една од најпопуларните и најлошите техники за обложување е Заблудата на коцкарот. Како што имплицира името, се заснова на целосна заблуда. Заблудата на коцкарот вели дека треба да се обложувате на црвено кога играте рулет бидејќи има многу мали шанси црното да се појави 11 пати по ред. Меѓутоа, откако ќе се појават 10 од нив, шансата е иста за црнците како и за црвените, и покрај малата веројатност да погодат 11 црнци.

Овој е популарен бидејќи прави логика. Се чини дека е соодветно. Тоа е, исто така, причината зошто игрите на лотарија прават многу од забележувањето колку пати одреден број веќе се појавил, иако тоа не гарантира дека тоа ќе го повтори.

Играње кено

И за крај, тоа всушност не е стратегија, но може да се смета како една, а тоа е играње кено. Да, играњето на оваа игра е една од најлошите стратегии што ги имаат играчите додека играат во казино. Постојат неколку стратегии за обложување за оваа игра, но искрено, ниту една од нив нема да ви дозволи да освоите повеќе отколку да изгубите. 

Keno има непобедлива долгорочна предност на куќата која е невообичаено висока. Иако кено-машините често имаат понизок раб од традиционалното кено, проблемот е што на крајот се обложувате многу повеќе пари затоа што играте многу повеќе игри. Секој тип на кено е лош избор бидејќи работ на куќата може да биде висок до 20%, во зависност од исплатите и количината на броеви што ќе ги изберете.

Заклучок

Казината се зголемуваат од ден на ден, а многу играчи играат секојдневно како хоби. Така, некои луѓе ќе размислат за тоа кои се најдобрите и најлошите стратегии што играчите ги користат додека играат игри во казино. Но, тие не мора повеќе да се прашуваат за тоа бидејќи ја организиравме оваа статија за да ја задоволиме нивната љубопитност. Сега, тие можат да ги следат најдобрите стратегии и да ги игнорираат најлошите за да имаат добро искуство. Значи, можете да продолжите и да се забавувате додека играте!

Најнови вести

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook
2023-03-21

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Новости