Најголеми добитници на џекпот

Новости

2021-03-01

Коцкањето може да биде исклучително профитабилен потфат. Со текот на годините, неколку играчи постигнаа голем удар играјќи во удобноста на нивните домови. Нови онлајн казина Џек потовите и дел особено прогресивните џекпот нудат големи исплати кои можат да ги трансформираат коцкарите во инстант милионери. Еве листа од 10 од најголемите добитници на џекпот во историјата.

Најголеми добитници на џекпот

Слотовите се познати по нивните прогресивни џекпот. Добивањето џекпот слотови преку Интернет не е нешто нечуено, но еден роден Финец ги подигна овие добивки на ново ниво. Овој среќен Финец се коцкаше на скандинавската локација PFA во јануари 2013 година со само 25 центи. Тој се обложи на моќниот прогресивен слот на NetEnt Mega Fortune и заработи 17.861.800 евра.

Мега Мула ги урива рекордите

Во октомври 2018 година, коцкар кој играше Мега Мула во казиното Гранд Мондиал заработи огромни 18.915.721 милиони евра. Среќниот играч го освои овој огромен тенџере обложувајќи само незначителна сума. Британски војник, исто така, го освои тенџерето Mega Moolah во октомври 2015 година. Тој обложуваше 25 п по спин и освои 13,2 милиони фунти.

Додека играше Mega Fortune на Betsson.com, Норвежанец освои 11.736.375 евра. Садот беше освоен во септември 2013 година, кога споменатиот победник реши да се обложи откако се мачеше да спие. Џекпотот во тоа време беше вклучен во Гинисовиот рекорд за највисока исплата. Сепак, овој рекорд одамна е срушен.

Александар освои 8,57 милиони евра

Дарежливиот џекпот на Mega Fortune добро му се допадна на шведскиот играч по име Александар во ноември 2015 година. На само 30 години, среќникот заработи неочекувани пари од 8,57 милиони евра. Тој го играше ова NetEnt's напојува слот во Folkeautomaten. Не е ни чудо што името дадено на Мега Форчн како производител на милионери.

Mega Moolah на Microgaming е познат по својот онлајн прогресивен џекпот. Овој тенџере испорача една од најголемите прогресивни слотови добивки на корисник на мобилен телефон во април 2017 година. Анонимниот коцкар се обложуваше во казиното Tipico Mobile со само 7,2 долари по вртење. Оваа мала сума секако се исплатеше енормно кога тој заработи 6,92 милиони евра.

Коцкар на iPad добива 6,62 милиони евра

Додека играше во Zodiac Casino на својот iPad, коцкар со иницијали DP достигна 6,62 милиони евра. Победата се случи во август 2016 година и остана меѓу најимпресивните награди што се добиваат на iPad. Победата е уште посмешна со оглед на почетниот депозит на ДП од 1 €.

Во ноември 2012 година, една жена заработи 7,6 милиони евра додека уживаше во Салата на боговите Онлајн казино Unibet. Уште една прогресивна добивка на џекпот се случи во април 2015 година. Анонимниот играч играше Hall of Gods во Бетсон кога освоија 6,56 милиони евра. Титулата „Hall of Gods“ исто така плати 6,48 милиони евра на Норвежанец во јуни 2017 година.

Најнови вести

Рачката за спортско обложување во Делавер надмина 8,5 милиони долари
2023-03-28

Рачката за спортско обложување во Делавер надмина 8,5 милиони долари

Новости