Марш до величина со Legion Gold на Play'n GO

Новости

2023-02-24

Benard Maumo

На 9 февруари 2023 година, Play'n GO го претстави својот најнов онлајн слот машина - Legion Gold. Во оваа игра со антички римски теми, играчите на автоматите стануваат храбри војници кои го истражуваат теренот за да бараат злато.

Марш до величина со Legion Gold на Play'n GO

Овој сосема нов автомат се игра на стандардна табла за игри 5x3 со 25 линии за плаќање. На теренот, играчите можат да најдат до осум симболи поделени на икони со висока и ниска плата.

Како и во повеќето онлајн слотови, иконите за покер JA се иконите со ниска плата, додека пак мечката, орелот, коњите и оние кои се високо платени. Премиум иконите ги наградуваат играчите со 8x до 20x за совпаѓање на најмалку три од нив на линиите за обложување. 

Тоа не е се. Играчите на најдобрите онлајн казина уживајте во многу бонус функции во овој уникатен слот. Прво, добивањето најмалку три Lion Scatters ја активира функцијата Mega Free Spins. Потоа, можете да добиете мега симбол по случаен избор во текот на бонус за бесплатни вртења. Уште повеќе, добивањето шест монети или мега паричка во бонус игрите ги отклучува Златните повторно вртења.

Play'n GO, исто така, вешто ги вклучи животите во системот на слотот за да го покаже напредокот на играчите. Гејмерите започнуваат со три животи за време на Златните повторно вртења пред да изгубат живот ако спинот нема паричка, што ја прави играта попривлечна. 

Џорџ Олекси, раководител на одделот за задржување игри во Play 'n GO, ја пофали оваа игра за комбинирање на приказната и карактеристиките во едно обединето искуство. Официјалниот претставник рече дека има различни симболи на диви животни, како мршојадци, мечки и песови, кои ги вовлекуваат играчите во атмосферата на римските војници кои маршираат.

Тој продолжи, „Златните повторно вртења се исто така прилично забавни бидејќи го прават играчот да се чувствува како војник во војна со функцијата три животи. Тоа е вистински лов на злато!"

За оние кои сакаат да играат Play'n GO наслови, Legion Gold може да се чувствува слично како и другите онлајн слотови од развивачот. Ова вклучува наслови како Портите на Троја (објавени во 2022 година) со неговата тројанска авантура, класиката од 2018 година во грчката митологија „Подемот на Олимп“ и „Златен Озирис“ за ловење среќа во 2020 година.

Најнови вести

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook
2023-03-21

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Новости