Влезете во вселената со кластербастерот на црвен тигар со вонземска тематика

Новости

2023-03-02

Benard Maumo

Црвениот тигар испорача уште еден возбудлив нов автомат, овој пат со Blobsters Clusterbuster. Овој слот игра користи вонземска тема, слична на многу популарната и забавна Starburst од NetEnt. За разлика од повеќето слотови во новите онлајн казина играни на пет ролни, оваа игра користи голем распоред 9x9. Во центарот, играчите ќе најдат парче 3x3 што личи на НЛО, Кластербастер на играта. 

Влезете во вселената со кластербастерот на црвен тигар со вонземска тематика

Под водство на кралот Блоби, лојалното дуо, моно и многубројната екипа на семејството блобстери предизвикуваат хаос во Млечниот Пат. Уникатната функција Clusterbuster им користи на оние кои се обидуваат да го осветлат неидентификуваниот летечки објект што го опкружува Blobby. Како што се појавуваат совпаѓања во близина на возилото, LED диодите ќе светнат, а Blobby снима наоколу за да ги отклучи наградните функции.

Кога централниот кластер 3x3 на вселенското летало на Блоби свети, ќе се активираат три прогресивни функции за да ја зачинат играта. Надградбата е првата прогресивна карактеристика, по случаен избор трансформирајќи ги симболите со помала плата во понаградувачки. Второто ниво, Frenzy, менува некои симболи во Wilds, заменувајќи ги сите други симболи за плаќање. Конечно, третото ниво, Supersize, по случаен избор ги претвора Wilds во гигантски симболи, покривајќи област 3x3 на таблата за игра.

Откако ќе се користат трите функции на овој нов слот од Игри со црвен тигар, последователното активирање ќе активира Invader Spins. Во текот на овој круг, Clusterbuster може по случаен избор да ја активира летечката чинија на Blobby, потенцијално наградувајќи ги играчите со мултипликатори до 12x и бесплатни вртења со максимум 19.

Гионата Ла Торе, главен извршен директор за игри на еволуција во Европа, забележа: „По успехот на Dragons Clusterbuster и Good Luck Clusterbuster, играчите можат да се разбијат во Blobsters Clusterbuster за да се најдат во неверојатна меѓугалактичка атмосфера. Кралот Блоби и неговите вонземјани од кланот blobsters се прецизно создадени вонземски ликови кои играчите ќе сакаат да ги видат како комуницираат ролните додека ги отклучуваат неверојатните карактеристики на оваа игра“

Оваа игра е дефинитивно одличен додаток на постојано растечката онлајн-слотови библиотека на Red Tiger во најдобрите онлајн казина. Играчите можат да го проверат и Good Luck Clusterbuster, каде што корисните леприкони ќе им помогнат да го отворат садот со злато.

Најнови вести

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook
2023-03-21

Betfred во иднина ќе лансира IGT Play Sports-Powered Sportsbook

Новости