Новости

Кои карактеристики ги обезбедуваат казината за виртуелна реалност?
2022-07-20

Кои карактеристики ги обезбедуваат казината за виртуелна реалност?

Во овој пост, ќе навлегувам во Виртуелна реалност (VR), пазар во подем. Се очекува да достигне пазарна вредност од 12 милијарди долари во 2022 година VR игри трендот на пазарот продолжува значително да се шири за време на пандемијата. Онлајн казина целосно ја искористуваат виртуелната технологија, но како? Ајде да почнеме!

Топ 5 казино локации за посета во 2022 година
2022-07-13

Топ 5 казино локации за посета во 2022 година

Во овој блог, ќе ги истражам модерните туристички атракции на казино и ќе понудам информации за еволуцијата на коцкањето од светски познати локации до новите дестинации за коцкање што треба да се земат предвид.

Како Мајкл Овен ги прекрши прописите за коцкање во Велика Британија?
2022-07-06

Како Мајкл Овен ги прекрши прописите за коцкање во Велика Британија?

Во овој блог, ќе ги раскажам причините зошто постапките на поранешната фудбалска сензација Мајкл Овен ги прекршиле законите на ОК. Критикувана за твитање промоции за крипто казино, кое не се регистрирало во Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство, ѕвездата ги прекршила прописите за коцкање. 

Нови онлајн казина за гледање во 2022 година
2022-06-29

Нови онлајн казина за гледање во 2022 година

Со експлозивната популарност на онлајн казина, посетителите на глобалните казино бараат нови веб-страници за посета. Со нудење низа стимулации, новите онлајн казина привлекуваат играчи од целиот свет. Од бонуси за добредојде до иновативни можности за игри, онлајн казината прават максимални напори да импресионираат и да ги задоволат потребите на растечкиот пазар за дигитално коцкање. Затоа, ајде да се нурнеме за да погледнеме што нудат некои од најновите онлајн казина.

Yggdrasil Gaming & Reflex Eye создава ново искуство за гејмерите
2022-06-22

Yggdrasil Gaming & Reflex Eye создава ново искуство за гејмерите

Во овој пост, им нудам на читателите длабински поглед на новото партнерство помеѓу игрите на Yggdrasil, развивач на софтвер и Reflex gaming, провајдер за дигитални игри. Двете компании работат заедно за да ја направат една од најновите игри на Yggdrasil, Eye of Persia 2, достапна за клиентите на Reflex Gaming. Ајде да ги започнеме работите со информации за тоа како партнерите го дистрибуираат новиот софтвер до публиката на Reflex Gaming.

Силни финансиски резултати на Evolution Gaming 2021 година
2022-06-17

Силни финансиски резултати на Evolution Gaming 2021 година

2021 година беше успешна година за Evolution Gaming, според сите индикации. Оваа година компанијата влезе на регулирани пазари како Аргентина и Јужна Африка. Исто така, агрегаторот на содржини објави највисоки варијанти во живо како што се Lightning Blackjack, Cash or Crash и Gonzo's Treasure Hunt.

Том Хорн партнери за игри со Tipos AS за Словачка
2022-05-25

Том Хорн партнери за игри со Tipos AS за Словачка

Tom Horn Gaming Limited неодамна оствари соработка со Tipos AS. Договорот беше потпишан од страна на малтешки онлајн казино игри и развивач на софтвер. Словачкиот државен национален лотариски оператор, Типос АС, ќе искористи некои од пронајдоците на Том Хорн преку оваа зделка. Софтверската компанија изјави дека се стреми да биде глобален лидер во обезбедувањето игри на лиценцирани оператори на онлајн казино.

Yggdrasil објавува нов возбудлив онлајн слот
2022-05-21

Yggdrasil објавува нов возбудлив онлајн слот

Провајдер на софтвер за iGaming Yggdrasil ја лансираше својата најнова игра со слотови, Wild Duel во партнерство со колега провајдер, Peter & Sons. Компанијата е меѓу другите партнери на програмата YG Masters. Меѓу најдобрите игри, карактеристики се функцијата Wild Duel и функцијата Sticky Wild. Исто така, играта има функција Respins како додаток на функцијата Expanding Wilds.

AI, VR, AR и Covid19 ја револуционизираат индустријата за онлајн коцкање
2022-05-17

AI, VR, AR и Covid19 ја револуционизираат индустријата за онлајн коцкање

Нема сомнение дека онлајн казината и обложувалниците се меѓу најбрзо растечките онлајн пазари во последната деценија. Според најновите статистички податоци, глобалниот пазар на онлајн коцкање ќе вреди повеќе од 92,9 милијарди американски долари во 2023 година.

Betclic Group и Playson потпишаа договор за партнерство
2022-05-13

Betclic Group и Playson потпишаа договор за партнерство

Playson, водечкиот снабдувач на производи на iGaming во светот, откри нов договор со Betclic Group. Занови слот сајтовибарајќи поширок избор на наслови, ова би била добра вест. Добавувачот на содржини за коцкање со седиште во Малта, исто така, соработува со Microgaming Quickfire, SoftGamings, MediaTech и NYX. Со низа брендови како Betclic и Expekt во своето портфолио, Betclic Group е еден од најреномираните оператори на казино брендови во Шведска, Малта, Италија, Полска и Португалија.

RSI, Play'n GO и LeoVegas AB Set Eyes On Ontario
2022-05-09

RSI, Play'n GO и LeoVegas AB Set Eyes On Ontario

Кога Онтарио почна да издава лиценци за онлајн казина, страници за обложување и добавувачи на софтвер за казино, беше очигледно дека новиот пазар ќе биде следната дестинација за многу брендови за коцкање. Пазарот не е официјално отворен, но неколку оператори и добавувачи на софтвер iGaming веќе ги добија своите лиценци од Комисијата за алкохол и игри на Онтарио (AGCO). Најновите приматели на лиценцата AGCO ги вклучуваат Rush Street Interactive, Play'n GO и LeoVegas AB.

Evoplay ја поддржува Украина среде рускиот напад
2022-05-05

Evoplay ја поддржува Украина среде рускиот напад

Evoplay е водечка на пазарот iGaming компанија. Го подигнува корисничкото искуство и воведува нова публика во iGaming со користење на револуционерна игра, размислување пред мобилниот телефон и врвен дизајн. Тие имаат производи кои добро функционираат за луѓе кои веќеиграјте во онлајн казинаи за оние кои штотуку започнуваат со iGaming затоа што користат флексибилен, кориснички-центриран пристап за креирање игри.

888 поставува кампања Made-to-Play на пазарот во ОК
2022-04-22

888 поставува кампања Made-to-Play на пазарот во ОК

888 Holdings е добро позната онлајн компанија за коцкање и обложување. Основана е во 1997 година и брзо се етаблира како доминантен главен играч во глобалниот бизнис за онлајн игри. Чадорот 888.com гордо им обезбедува на играчите разновиден избор на брендови за онлајн игри. Секој од нив има свои посебни, привлечни ивозбудлив сет на игри, изгледи, награди и многу повеќе.

Силен раст на италијанскиот пазар за игри на игри
2022-04-18

Силен раст на италијанскиот пазар за игри на игри

Јануари беше бавен месец за iGaming индустријата. Сепак, Италија успеа да остане силна со само мало намалување на приходите од игри. Ова е добра вест за италијанските казина и за онлајн коцкарите и покрај одредено сезонско забавување.

Habanero соработува со Betsafe за да се прошири на Балтикот
2022-04-14

Habanero соработува со Betsafe за да се прошири на Балтикот

За дополнително да го зајакне своето присуство во балтичките држави, Хабанеро објави договор со Betsson за интегрирање на својата понуда за онлајн игри во платформата Betsafe. Оваа одлука доаѓа по неколкумесечни преговори и партнерски договори со други врвни развивачи на софтвер за казино кои значително придонеле за растечките портфолија за играчи лоцирани во Естонија, Латвија и Литванија.

Braggs ORYX Gaming обезбедува партнерство со казино Интерлакен
2022-04-10

Braggs ORYX Gaming обезбедува партнерство со казино Интерлакен

Braggs Oryx Gaming обезбеди партнерски договор со швајцарски копнеен оператор Казино Интерлакен за да ја достави својата содржина на растечкиот пазар на онлајн казино во Швајцарија. Oryx се обидува да го прошири својот дофат на швајцарскиот пазар на iGaming бидејќи ова е трет потпишан договор што го имаат во земјата досега и бараат повеќе можности. 

Prev1 / 8Next