Најдобрите Ново Казино со Skrill

Skrill е едно од познатите имиња во индустријата за дигитални паричници. Компанијата им нуди на корисниците брзи и сигурни плаќања по ниски трошоци. Тој е еден од најдобрите електронски паричници кога станува збор за е-трговија и меѓународните трансфери на пари воопшто.

Како коцкар, од суштинско значење е да барате нови онлајн казина со доверливи даватели на плаќање преку Интернет. Со доверливи провајдери, играчите можат да бидат сигурни дека нивните депозити се брзи, а стапките на трансакцијата се поволни. Важно е дека ваквите платформи за плаќање сериозно ја сфаќаат безбедноста на интернет. Еден од најсигурните методи за депонирање на еПаричник што ги користат онлајн казина е Skrill.

Најдобрите Ново Казино со Skrill
Што е Skrill?

Што е Skrill?

Skrill е дигитален паричник со повеќе валути кој им овозможува на корисниците да плаќаат онлајн, да испраќаат и примаат пари. Овој потфат е во сопственост и управуван од Paysafe Payment Solutions Limited, кој поседува неколку меѓународни лиценци што му овозможуваат да работи на меѓународно ниво. Денес, е-паричникот опслужува над 20 милиони корисници распространети во над 120 земји.

Skrill е наградувана финтех компанија која освои неколку престижни награди, вклучително и „Најдобар дигитален паричник“ во 2019 година од Juniper Research на Future Digital Awards и „Најдобро решение за онлајн плаќања – потрошувач“ на наградите Payments.

Навистина, Skrill е фантастичен метод за депозит и повлекување, особено на нови казина онлајн. Идеален е за коцкари кои бараат брза и прифатлива опција за депозит.

Што е Skrill?
Депонирајте со Skrill

Депонирајте со Skrill

Skrill е меѓу најдобрите начини на плаќање што се користат за депонирање пари во онлајн казина. Процесот е едноставен, ист во сите нови казина и многу погоден за корисници кои прв патуваат. Овој начин на плаќање поддржува и мобилни и десктоп со мобилната опција која има посветена апликација.

Експоненцијалниот раст на употребата на Skrill при правење депозити во казино може да се припише на неколку фактори:

  • Skrill е легален систем за плаќање преку Интернет на кој веруваат над 20 милиони корисници. Компанијата е целосно лиценцирана и дури е поддржана од Управата за финансиско однесување на ОК. Како што рече, коцкарите секогаш можат да бидат мирни сега кога имаат работа со легитимна финтех институција.

  • Skrill е бесплатен за користење. Играчите можат бесплатно да регистрираат сметки - нема никакви трошоци за одржување на сметката. Кога станува збор за надоместоците за трансакции, Skrill е доста прифатлива во споредба со конкуренцијата.

  • Друга придобивка од депонирањето пари на сметка во казино користејќи Skrill е брзината. Со Skrill, играчите можат да се регистрираат на овие нови казина преку Интернет и да влезат во играта за неколку минути. Вообичаено, депозитите на Skrill траат неколку минути, иако може да потрае подолго, до неколку часа во неколку изолирани случаи.

  • Skrill е давател на услуги за плаќање преку Интернет фокусиран на коцкање. ЕПаричникот има многу стимулации прилагодени за коцкарите кои го користат начинот на плаќање за трансакции. Овие предности вклучуваат бонуси за депозит, пониски надоместоци за трансфер на пари и профитабилна програма за лојалност.

Депонирајте со Skrill
Како да направите повлекување со Skrill

Како да направите повлекување со Skrill

Процесот на повлекување добивки е лесен. Како што се брзи депозитите, така се брзи и повлекувањата. Штом ќе бидат завршени безбедносните проверки, играчите ќе ги имаат парите на нивната сметка на Skrill. Поради преземените мерки за висока безбедност, сите информации на играчот се безбедни и нивните трансакции не можат да се следат.

Исто така, важно е да се напомене дека не се наплаќаат такси за повлекување. Откако играчот ќе ги има средствата на својата сметка, може да ја повлече целата сума.

Како да направите повлекување со Skrill
Историја на Скрил

Историја на Скрил

Првично, Skrill започна како Moneybookers во 2001 година и дури во 2008 година официјално беше лансиран. Во 2007 година, компанијата беше купена од Investcorp, време кога таа се етаблира како еден од најдобрите е-паричници во Европа. Во 2010 година, таа беше најбрзо растечката приватна компанија во ОК. Во 2011 година, компанијата се ребрендираше под ново име Skrill, а подоцна беше купена од Optimal Payments.

2018 година беше менувач на игри бидејќи Skrill лансираше меѓународна услуга за трансфер на пари и услуга за криптовалути. Подоцна, во 2019 година, беше додадена KNECT, профитабилната програма за лојалност на клиентите на Skrill. Сите овие фактори значително придонесоа за успехот на fintech потфатот.

Се здоби со популарност меѓу многу корисници, а особено меѓу онлајн казина и спортски обложувачи. Како резултат на тоа, многу оператори ја прифаќаат неговата употреба.

Историја на Скрил
Доверливи казино сајтови на Skrill

Доверливи казино сајтови на Skrill

Бидејќи е популарен начин на плаќање, не е изненадување што казината денес прифаќаат играчи кои го користат. Благодарение на ова, обложувачите можат да уживаат во било кој онлајн казино игра Skrill поседува лиценци во неколку земји и федерални тела кои ја покажуваат нивната одговорност.

Слично на тоа, кога играчот избира ново онлајн казино за коцкање, важно е да ја провери неговата лиценца. Играчот треба да се погрижи казиното што го избрале да поседува лиценци и да може да работи во нивната земја за да обезбеди безбедност. Играчот може да се обложи на таква локација без да се грижи за ништо, бидејќи може да биде сигурен дека казината се легални и дека може да ја следат страницата во случај на какви било несреќи.

Обезбедување во казината Skrill

Кога се обложуваат во ново онлајн казино Skrill, играчите сакаат да се уверат дека секоја информација што ќе ја споделат со нив е безбедна. Добрата страница за казино има мерки за заштита на своите корисници и ќе има такви безбедносни опции како шифрирање или SSL. Ова осигурува дека сите податоци што се споделуваат помеѓу казиното и клиентите остануваат непречени.

Секогаш кога играчот се регистрира во онлајн казино, тој треба да провери дали е целосно лиценциран и дали има цврсти безбедносни мерки.

Доверливи казино сајтови на Skrill

Најнови вести

Најдобрите бонуси за добредојде на Skrill за прибирање во нови казина во јуни 2023 година
2023-06-07

Најдобрите бонуси за добредојде на Skrill за прибирање во нови казина во јуни 2023 година

Секој месец, NewCasinoRank секогаш бара да ви помогне да ги најдете најдобрите бонуси за добредојде. Во јуни, тимот тргна да открие нови казина кои нудат неверојатни бонуси за депозит Skrill што не треба да ги пропуштите.