Најдобрите Ново Казино со Payz

EcoPayz е европска услуга за плаќање преку е-паричник која им овозможува на корисниците да вршат трансакции со релативно лесно. Покрај основните функции на е-паричник, складирање и пренос на средства, тој исто така им дава на корисниците можност да ги повлечат своите средства користејќи ја нивната припејд дебитна картичка позната како ecoCard. Клиентите можат да го користат за префрлање средства на нивните контакти, повлекување и плаќање на трговци како нови онлајн казина.

Што се однесува до употребата на ecoPayz во новите онлајн казина, тој е еден од ретките начини на плаќање преку Интернет што се удвојува како опција за депозит и повлекување.

Најдобрите Ново Казино со Payz
За EcoPayzДепозит со EcoPayz
За EcoPayz

За EcoPayz

Основана во ОК во 2000 година, ecoPayz работи веќе две децении, опслужувајќи милиони клиенти на глобално ниво. Името на брендот ecoPayz е во сопственост и управувано од Psi Pay Limited, лиценцирана од Управата за финансиско однесување за да обезбеди услуги за електронско плаќање.

Дведеценискиот престој на EcoPayz во индустријата за онлајн плаќања го прави вистински пионер во пејзажот на дигиталните паричник. Овој е-паричник првично беше лансиран под името ecoCard, фокусирајќи се на обработка на онлајн плаќање со користење на екокарта за максимална безбедност и доверливост. Откако додаде голем број функции и финансиски производи, тој се ребрендираше во ecoPayz како што е познат денес. Финансиските услуги што ги нуди ecoPayz денес вклучуваат:

  • екокартичка
  • еко-сметка
  • Деловна сметка на ecoPayz
  • екоВиртуелна картичка
  • Трговска сметка на ecoPayz

Денес, ecoPayz се издвојува како еден од водечките даватели на услуги за е-паричници во светот. Се гордее со тоа што нуди „инстант, безбедни и удобни финансиски услуги низ целиот свет“. Всушност, ecoPayz ужива огромен број следбеници во индустријата за онлајн игри.

Исто така, вреди да се напомене дека овој начин на плаќање е особено популарен во нови казина онлајн кои официјално го прифаќаат ecoPayz како начин на плаќање за коцкање. Овој начин на плаќање преку онлајн казино е особено популарен во Канада, Австралија и Германија, кои го имаат како официјален начин на плаќање.

За EcoPayz
Депозит со EcoPayz

Депозит со EcoPayz

Депонирање во ново онлајн казино што прифаќа ecoPayz треба да биде беспрекорен потфат. Пред да направат депозит, новите корисници треба да започнат со тоа што ќе се упатат на официјалната веб-страница на ecoPayz и ќе се регистрираат за сметка. Овој процес може да биде успешен само со поднесување на потребните лични и финансиски детали, заедно со прифаќање на условите и условите.

По успешната сертификација, корисниците треба да се упатат во ново казино ecoPayz по свој избор. Корисникот треба само да ги избере опциите за ecoPayz во казиното и потоа да ја внесе сумата за депонирање. Потоа, тие ќе бидат пренасочени на веб-локацијата ecoPayz за да го потврдат плаќањето користејќи ги нивните ингеренции (знајте ги информациите за вашиот клиент (KYC)).

Временска рамка и ограничувања за депозит

Времето потребно за депозитот да се одрази на сметката на ecoPayz обично зависи од тоа како корисникот ги депонира своите средства. Вообичаено, депозитите со кредитни и дебитни картички треба да бидат моментални. Оние направени со жичен трансфер може да потраат релативно подолго, да речеме до пет дена.

Кога префрлате средства во нови онлајн казина, депозитите треба да бидат моментални. Сепак, вреди да се напомене дека ова времетраење обично е поврзано со внатрешните политики на казиното. Но, генерално, повеќето казина ќе ги имаат средствата достапни веднаш штом ќе бидат депонирани.

Вообичаено, нема поставени ограничувања за играчите да прават депозити користејќи ecoPayz. Казиното е она што поставува максимални ограничувања за депозити во повеќето случаи, но ecoPayz не. Сè што е потребно од страната на трговецот се проверки на KYC за да се потврди трансакцијата.

Депозит со EcoPayz