Најдобрите Ново Казино со Neteller

Пронаоѓањето сигурен и удобен канал за депонирање пари во нови казина преку Интернет може да биде малку предизвик со оглед на бројните достапни опции. Играчите треба да земат предвид неколку карактеристики кои се однесуваат на нивните посебни потреби за да се осигураат дека го прават вистинскиот избор. Neteller е меѓу најпопуларните опции за онлајн казино играчи.

Речиси сите мејнстрим и нови онлајн казино оператори го прифаќаат Neteller како опција за депонирање пари. Тоа значи дека играчите нема да мора да се грижат за наоѓање нови канали за депозит ако имаат намера да ставаат различни облози на различни обложувалници.

Најдобрите Ново Казино со Neteller
Депозит во Neteller

Депозит во Neteller

Играчите мора прво да се регистрираат за сметка на Neteller за да депонираат пари на нивната сметка. Следно, играчот треба да ја посети веб-страницата на компанијата и да обезбеди релевантни детали, вклучително и лични информации како што се име и адреса на е-пошта.

Играчот потоа ќе создаде безбедна лозинка, која може да ја користи за да се најави на неговата сметка во секое време. Откако сите детали ќе бидат успешно потврдени, сметката ќе биде подготвена за употреба.

Следниот чекор ќе вклучува депонирање пари на сметката на Neteller. Постојат бројни опции за тоа, вклучувајќи директни банкарски трансфери и мобилни депозити.

Со комплетната поставена сметка, играчите можат да депонираат пари на нивната нова сметка на Neteller казино во секое време.

Прво, играчите треба да ја започнат процедурата за плаќање од нивната сметка во казино, наведувајќи ги парите што сакаат да ги депонираат. Потоа, играчот се најавува на сметката на Нетлер и го одобрува плаќањето.

Обично е потребно кратко време за да се заврши целата трансакција и парите да се одразат на сметката на онлајн казиното на играчот. Сите трансакции се кодирани за гарантирана безбедност.

Депозит во Neteller
Како да направите повлекување со Neteller

Како да направите повлекување со Neteller

Повлекувањето од новото казино на Нетлер не е бурен процес. Сè што треба да направат играчите е да отидат во делот за исплата и да изберат Neteller како опција за плаќање. Потоа, тие треба да го наведат износот на готовина што сакаат да се префрлат од казиното на сметката на Нетлер, да се најават на нивната сметка на Нетлер и да чекаат 2 до 24 часа за парите да се одразат таму.

Временската рамка за повлекување зависи од тоа колку брзо тимот за поддршка на клиентите во казиното го одобрува барањето на играчот, а самиот Нетлер го обработува повлекувањето.

Како да направите повлекување со Neteller
Што е Нетлер?

Што е Нетлер?

Neteller е онлајн систем за плаќање кој им овозможува на коцкарите и другите корисници да префрлаат пари на трговци како што се сајтовите за коцкање и да добиваат пари од нив.

Многубројните придобивки на Neteller над други начини на депонирање ја подгреваат нејзината популарност меѓу онлајн обложувачите. За почеток, едноставно е да се контролираат и следат средствата од сметката на Нетлер.

Тоа им овозможува на играчите да останат на врвот на нивните банкроли без оглед на исходот од нивните коцкарски активности. Вчитувањето на сметката на Neteller е исто така брзо и лесно. Тоа може да се направи преку директни банкарски депозити, кредитни картички, дебитни картички и мобилни пари, меѓу бројните други опции.

Neteller нуди ВИП програма за поединци кои вршат трансакции со голем обем. Статусот ВИП им нуди на играчите придобивки како што се минимизирани такси и зголемени лимити за повлекување. Покрај тоа, корисниците можат да уживаат во различни награди, вклучувајќи бонус поени кои можат да ги откупат за вистински пари.

Што е Нетлер?
Историја на Нетлер

Историја на Нетлер

Neteller PLC е еден од најголемите пионери во онлајн плаќањата. Компанијата започна да нуди онлајн банкарски услуги уште во 1999 година. Со седиште на Островот Ман, Neteller имаше канцеларии во Кина, Костарика, Канада и Англија.

Што се однесува до плаќањата во казината, Нетлер започна со обработка на трансфери на пари во јули 2000 година. Дотогаш, нејзината пазарна база вклучуваше 85% од трговците со коцкање ширум светот. Добиениот приход доаѓа од трансфер на средства на iGaming компании. Повеќето корисници беа од САД Во САД, Neteller се издава од Сатон банка во Охајо. Банката е лиценцирана од Discover Financial Services.

Со текот на годините, тој помина низ синџир на превземања и спојувања и моментално е дел од британската глобална платежна група наречена Paysafe Group.

Историја на Нетлер
Доверливи казино-страници на Neteller

Доверливи казино-страници на Neteller

Ако некој сака да игра во новите казина на Нетлер за вистински пари, од суштинско значење е да се избере страница која е целосно лиценцирана и легално работи. Играчот треба да обрне внимание на информациите за лиценцирање на дното на веб-страницата. Казиното треба да има валидна лиценца од релевантни органи за коцкање.

Играчите можат да сметаат на казина на Neteller за доверливост, бидејќи тие можат да вршат онлајн трансфер на пари од страна на FCA (Управа за финансиско однесување) на ОК. Ова е организацијата која ги регулира трансакциите на Neteller, осигурувајќи се дека се поставени најновите безбедносни протоколи.

Доверливи казино-страници на Neteller
Безбедна Neteller казина

Безбедна Neteller казина

Neteller е меѓу најдоверливите системи за веб-плаќања. Соработува само со веродостојни казина за да ја задржи својата репутација. Компанијата редовно ги ажурира безбедносните карактеристики со најрелевантните алатки за борба против измами. За безбедност на трансакциите преку Интернет, казината на Neteller користат 3D Secure технологија, SSL и 128-битна шифрирање.

Од играчите не се бара да ги дадат своите банкарски информации на сајтовите за казино. Според FCA, Neteller има мандат да се погрижи салдата на играчот во довербата сметка да биде достапна кога е потребно. Парите се чуваат безбедно без да се изложуваат банкарските изводи на корисникот. Вашата Visa и MasterCard остануваат скриени од казиното кога ќе изберете Neteller.

Безбедна Neteller казина