Најдобрите Ново Казино со Dogecoin

Плаќањата на Dogecoin (DOGE) се стекнаа со многу причини. Како прво, тие немаат ограничувања за депозити и повлекувања. Покрај тоа, трансакциите се безбедни и брзи. Многу нови онлајн казина прифаќаат Dogecoin бидејќи не е напор да се плати со него. Многу коцкари можат да ја ценат оваа дигитална монета бидејќи ги олеснува трансакциите со пониски надоместоци од гигантските криптови како биткоинот.

Играчите кои сакаат да играат во сигурни и легални нови казина може да зависат од информациите дадени на оваа страница. Најдобрите нови казина Dogecoin нудат модерни слотови и инспиративни игри со широк спектар на бонуси и поволности.

Најдобрите Ново Казино со Dogecoin
За DogecoinДепозит со Dogecoin
За Dogecoin

За Dogecoin

Dogecoin беше измислен од страна на поранешните софтверски инженери на IBM и Adobe, Џексон Палмер и Били Маркус на 6 декември 2013 година. Започна како шега, со логото на Shiba Inu Dog. Набргу по лансирањето, таа стана поп-култура, со голема возбуда кучето мем. Она што започна како онлајн комедија се покажа дека е прифатлива за корисниците и децентрализирана криптовалута со скудни такси. Некои од неговите најрани употреби беа добротворни цели и онлајн бакшиш. До 2022 година, Dogecoin ја рангира позицијата 12 со пазарна капа од 22,787,606,651 УСД на coinmarketcap.

Креаторите првично сакаа Dogecoins да има фиксна понуда од 100 милијарди монети. Но, оваа капа беше елиминирана, а корисниците продолжија да ископуваат нови монети. Оваа одлука имаше за цел да ја задржи токенската цена што е можно пониска. Затоа има повеќе смисла да се трансакции дури и мали количини со Dogecoin. Не е ни чудо што се смета за валута на народот.

Dogecoin е неверојатно популарен кај коцкарите. Тие го користат за ставање облози во нови онлајн казина и држете го како форма на инвестирање. Dogecoin се чува во паричникот DOGE, а неговиот токен може да се тргува на крипто берзите за други дигитални монети. Dogecoin користи децентрализирана мрежа која ги олеснува peer-to-peer трансакциите како и другите дигитални валути. Децентрализацијата значи дека ниту една финансиска институција или орган не ги извршува плаќањата или ја контролира мрежата.

За Dogecoin
Депозит со Dogecoin

Депозит со Dogecoin

Dogecoin е достапен на размена како алткоин, но не сите го поддржуваат. Некои платформи дозволуваат купување на DOGE со фиат валута. Корисниците можат да го складираат алткоинот на берзата или во паричник (чувар или незаштитен), што може да се преземе на Google Play и App Store.

Повеќето нови онлајн казина им овозможуваат на играчите да депонираат со Dogecoin и да поминат дополнителна милја за доделување бонуси и награди за игри за користење на овој метод. Еве едноставен процес на депонирање со Dogecoin:

  1. Пријавете се во најдоброто ново казино Dogecoin
  2. Изберете а нова онлајн казино игра да играте за вистински пари
  3. Упатете се до методите за депозит и кликнете Dogecoin
  4. Добијте единствена URL или QR-код
  5. Копирајте го URL-то или кодот и залепете го на вашиот паричник Dogecoin
  6. Внесете го бројот на Dogecoins за пренос во новото казино онлајн
  7. Овластете ја трансакцијата

Износот на депозитот веднаш ќе се одрази во паричникот Dogecoin и новото казино. Брзината на трансакцијата ја надминува секоја од популарните криптовалути и конвенционалните банкарски методи.

Вреди да се напомене дека трансакциите на Dogecoin се неповратни, па затоа е од клучно значење да се потврдат деталите пред да притиснете кое било копче за испраќање. Може да важат некои такси, но тие се занемарливи и пониски од трошоците за Litecoin, Ethereum и Bitcoin. Некои нови онлајн казина може да имаат провизии, така што проверката на условите е од витално значење пред да ставите депозит.

Депозит со Dogecoin