Најдобрите Ново Казино со CFT(Card Funds Transfer)

Со различните најдобри онлајн казина во класата кои нудат CFT како опција за плаќање, ентузијастите на коцкање кои бараат удобен начин за депозит или повлекување сега имаат среќа. Повеќето од овие платформи за игри обезбедуваат многу бонуси за да им помогнат на играчите да извлечат максимум од парите што ги депонираат на нивните нови онлајн казино сметки преку CFT.

Повлекувањето исплати преку овој платен систем е непроблематично бидејќи парите едноставно се префрлаат назад на сметката на одреден играч. Пред да изберат CFT казино, играчите мора да се погрижат да им се допаднат сите други карактеристики на платформата. Ова е несомнено најдобриот начин да се осигурате дека имаат уникатни искуства играјќи ги своите омилени игри.

Најдобрите Ново Казино со CFT(Card Funds Transfer)
За трансфер на средства со картички во нови казина

За трансфер на средства со картички во нови казина

Трансферот на средства со картичка (CFT) е меѓу најпопуларните банкарски опции за повеќето нови и доверливи казина. CFT е совршен избор за играчи на кои не им е удобно да користат други сложени начини на плаќање и не можат да пристапат до традиционалните банкарски сметки за да вршат директни трансфери.

Тоа им овозможува на трговците да префрлат пари назад на одредена сметка на сопственикот на картичката.

Меѓу главните причини зошто играчите претпочитаат користење на CFT за депонирање пари на нивните сметки за онлајн игри е тоа повеќето нови онлајн казина нудат стимулации за такви депозити. Поголемиот дел од онлајн казината обично нудат бесплатни вртења, различни бонуси, програми за лојалност и бројни други промоции за да се обезбеди дека играчите ќе извлечат најмногу од нивните депозити. Со оглед на популарноста на CFT, не е тешко да се најде соодветно ново онлајн казино кое ги нуди сите такви стимулации.

Една од главните придобивки од користењето на CFT за депонирање пари на сметка за онлајн игри е тоа што е релативно брзо и лесно. Исто така се смета за меѓу најбезбедните начини на плаќање преку Интернет. Тоа го прави особено погоден за високи ролки кои депонираат големи суми пари.

Друга придобивка е тоа новите меѓународни онлајн казина прифаќаат CFT плаќања. Тоа значи дека играчите можат да вложуваат депозити во кое било ново онлајн казино по свој избор без да се грижат многу за географските граници.

За трансфер на средства со картички во нови казина
Депозит со CFT (пренос на средства од картичка)

Депозит со CFT (пренос на средства од картичка)

Постојат многу видови на картички издадени од компании за кредитни картички. Идеално, давателите на кредитни картички нудат кредит на корисниците, обично во заеми. Меѓутоа, со трансфер на средства од картичка (CFT), картичката на играчот се задолжува директно за кредитирање на CFT сметката на новото казино.

Правењето депозити со CFT треба да биде едноставно како и купувањето артикал преку Интернет. Процесот може да се сумира во следните чекори:

 • Посетете ја банкарската страница на новата локација за казино
 • Кликнете на одликата за депозит за да откриете паѓачка листа на банкарски методи
 • Изберете Трансфер на средства со картичка проследено со типот на вашата картичка
 • Внесете ја сумата со која сакате да ја финансирате вашата сметка во казино
 • Внесете ги информациите за картичката, како име, код на ваучер, број на картичка, единствена CVV код и датум на истекување (само за прв пат)
 • Потврдете ги деталите за трансакцијата и кликнете Плати сега или соодветно копче

CFT депозитите се моментални во повеќето случаи. Имено, деталите за картичката се разликуваат во зависност од издавачот и видот на издадената картичка. На пример, припејд картичките имаат код за ваучер и не бараат внесување број на сметка или име на сопственикот на картичката.

Некои добавувачи на картички наметнуваат такси за играчите што прават депозити. Во други случаи, казиното го сноси овој трошок. Цената на услугата може да се движи од 2,5% до 5% до одредена бројка.

Депозит со CFT (пренос на средства од картичка)
Како да направите повлекување со трансфер на средства од картичка

Како да направите повлекување со трансфер на средства од картичка

Значи, сте добиле пари откако игравте нови онлајн казино игри. Еве едноставни упатства за барање исплата во казино CFT:

 • Најавете се на вашата сметка на казино и одете кај касиерот
 • Изберете го копчето за исплата
 • Ако сметката допрва треба да се потврди, поднесете ја вашата лична карта и кој било друг доказ за сопственост
 • Изберете CFT за повлекување
 • Наведете ги деталите за вашата картичка ако ова е ваш прв пат да се повлекувате преку CFT
 • Внесете ги добивките за да ги откупите во готовина
 • Поднесете ги деталите и почекајте одобрение од казиното

За време на барањето за повлекување, на вашиот екран ќе се прикаже преглед на вашите добивки и точниот износ што треба да се исплати. Ќе бидат прикажани и сите такси, било од казиното или од давателот на картичката.

Повеќето повлекувања на CFT се обработуваат веднаш. Оставете неколку дена трансакцијата да се прикаже на вашата изјава. Вреди да се напомене дека припејд картичките не се подобни за повлекување, така што на играчите кои користат припејд картички за депозити можеби ќе им треба различен начин на повлекување.

Како да направите повлекување со трансфер на средства од картичка
Безбедност и безбедност во CFT

Безбедност и безбедност во CFT

Едно нешто што го прави CFT совршен за коцкање во казино е неговото високо ниво на безбедност. На пример, играчите се заштитени со нула одговорност во случај на загуба. Обично, CFT не е поврзан со банкарска сметка, додавајќи дополнителен слој на заштита. Тоа што можете брзо да ја надополнувате вашата сметка во казино го прави овој метод безбеден и удобен. Повеќето системи за трансфер на средства со картички се анонимни; оттука, не треба да внесувате чувствителни податоци на новата веб-страница на казино.

Кражбата на кредитни картички е вистинска, но изборот на безбедна локација е критичен. Новите CFT казина користат иновативни технологии за кодирање на личните информации за да се ублажи ризикот, што ги прави недешифриви. Шифрираните податоци не можат да се користат дури и ако се украдени. Дури и на наједноставното шифрирање од 64-битно, кое сега се смета за застарено, би биле потребни околу пет години за да се пробие.

Повеќето CFT казина на интернет користат 256-битна или 128-битна технологија за шифрирање на која ќе бидат потребни векови за да се прекине. Едноставно кажано, вашите информации се безбедни, дури и ако некој хакира казино.

Безбедност и безбедност во CFT