Зошто треба да играте казино игри со биткоини

Bitcoin

2021-08-07

Eddy Cheung

Биткоин е веројатно најпопуларната и нашироко користена криптовалута ширум светот. Ова е причина зошто има пораст на бројот на онлајн казина прифаќање на Биткоин како опција за онлајн плаќање. Многу ентузијасти за коцкање открија дека казината во Биткоин се подобри од традиционалните казина, особено со големите џекпот што може да се добијат кога се играат игри во казино користејќи биткоини. Бидејќи трансакциите со Биткоин се случуваат онлајн, тоа е удобна и сигурна опција за плаќање. Еве ги придобивките од играњето во казина Биткоин.

Зошто треба да играте казино игри со биткоини

Брзи повлекувања на пари

Биткоинот е меѓу најбрзите начини на плаќање кога станува збор за повлекување плаќања од казино. Опциите како што е жиро трансферот може да потрае до седум дена за парите да стигнат на сметката, што е незгодно, особено кога итно му се потребни средствата. Иако е-паричниците трае пократко за да се испорачаат средствата, Биткоинот е достојна алтернатива.

Подобрена приватност и безбедност

Криптовалутите се децентрализирани, што значи дека никој не може да ги следи трансакциите на корисникот. Кога отворате сметка за игри со казино Биткоин, потребни се само корисничко име, адреса на е-пошта и лозинка. Ова значи дека ниту една банкарска институција, владини агенции или други трети страни немаат овластување да контролираат облози и трансакции. За да се финансира сметката за обложување, потребен е паричник Биткоин кој во основа е адреса за е-пошта.

Ниски плаќања

Љубителите на коцкање честопати се одложуваат од високата такса што се наплаќа при повлекување од нивните сметки за коцкање. Кога се повлекувате од казино Биткоин, рударите наплаќаат само мал надомест, главно 1% од вредноста на трансакцијата, во зависност од политиката на казиното.

Биткоин бонуси и награди

Играчите се секогаш во потрага по награди и бонуси при играње игри како што се блек џек и рулет. Со верувањето дека вредноста на Биткоинот ќе се цени во иднина, бонусите во казиното на Биткоин може да бидат одличен начин да додадете некои биткоини во нечиј е-паричник. Бонусите за биткоин вклучуваат бонус за соодветни депозити, бесплатни вртења, повторно депонирање и многу повеќе.

Забава

Игрите со биткоин се возбудливи и носат одреден степен на возбуда додека играте. Биткоин казината користат различни игри на маса и слотови каде играчите можат да добијат големи или дури и да уживаат во огромни бонуси за депозит во форма на биткоини.

Сепак, со овие придобивки од користењето на Биткоин како метод за депозит во казино, некои луѓе сè уште тврдат дека е подобро да се купат и да се задржат биткоин. Некои од аргументите вклучуваат:

  • Држете се до него и ставајте позначајни влогови кога вредноста ќе се цени
  • Инвестициски план каде што некој ќе ја продаде криптовалутата во иднина
  • Продавница на вредност; конвертирање на валути за кои некој мисли дека ќе опадне во вредност во иднина во Биткоин
  • Верувањето дека цената ќе продолжи да се зголемува врз основа на поновата историја.

Како заклучок, кога се работи со биткоин, треба да се мери помеѓу придобивките од играњето казино игри со користење на Биткоин или држењето. Сепак, да претпоставиме дека некој е страствен играч на казино. Во тој случај, најдобриот пристап е да се комбинираат двете опции каде што долгорочно ќе заработат пари и во исто време ќе продолжат да уживаат во игрите.

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести