Најдобрите New Casino со PayPal

Нема сомнеж дека PayPal е глобален лидер кога станува збор за онлајн плаќањата. Тоа е еден од погодните начини за трансакции преку Интернет, достапни и безбедно.

Кога ги барате најдобрите нови казина преку Интернет, проверете дали прифаќаат популарни и ефикасни начини на плаќање. Со сигурен начин на плаќање преку Интернет, играчите можат брзо да депонираат пари. Уште повеќе, победниците исто така можат брзо да ги добијат своите средства. Имено, ваквите системи за плаќање преку Интернет гарантираат најсовремена шифрирање, така што играчите немаат за што да се грижат во однос на нивната онлајн безбедност.

Најдобрите New Casino со PayPal
Депозит со PayPal

Депозит со PayPal

PayPal е еден од методите за депозит што ги нудат многу казина. Депонирање пари на нови казина онлајн како и воспоставените казина користејќи PayPal е безболно и едноставно.

Изберете PayPal како опција за плаќање. Ќе ви биде побарано да се најавите на вашата сметка на PayPal. Внесете ја сумата што сакате да ја префрлите. Нема трошоци за такви плаќања. Потребни се само информациите поврзани со сметката на PayPal, така што казиното никогаш нема да има врска до деталите за вашата банкарска сметка или бројот на кредитната картичка.

PayPal делува како посредник помеѓу вашата банка и страницата за казино. Значи, ако не ви се допаѓа да ги давате информациите на вашата дебитна и кредитна картичка, ќе се чувствувате побезбедно користејќи PayPal за депонирање пари на вашата банка.

Предности на депонирање со PayPal

Прво, PayPal е доверлив бренд. Според истражувањето на Morning Consult, PayPal е втор бренд со најголема доверба во светот по Google. За разлика од некои малку познати платежни компании, PayPal е познато име со неверојатни 361 милиони активни корисници од 2021 година.

Покрај довербата, PayPal има затегната мрежа безбедност. Компанијата распоредува шифрирање од воена класа за да ги заштити информациите за банката и кредитните картички на коцкарите. Исто така, постои политика за заштита при купување.

Друга придобивка на PayPal е нејзината достапност. Нема трошоци поврзани со поседување или водење сметка - само пријавете се бесплатно. Трансакциските трошоци се исто така пониски во споредба со конкуренцијата.

PayPal е исто така флексибилни кога станува збор за границите. Дневниот лимит на трансакцијата е 5.000 долари, додека месечниот лимит е 40.000 долари. Ова е фер во споредба со другите е-паричници.

Пејпал е многу ефикасен. Компанијата има робусна инфраструктура која обезбедува брзи депозити. Како резултат на тоа, играчите не мора да чекаат со векови пред парите да се одразат на нивните сметки. Обично, обработката на депозитите на PayPal во казина трае само неколку минути до часови.

Депозит со PayPal
Повлечете се со PayPal во казина

Повлечете се со PayPal во казина

Новото PayPal казино бара детали за вашата PayPal адреса само еднаш. Очекувајте брзи трансакции кога се повлекувате од вашата страница за казино користејќи го овој метод. Плаќањата се обработуваат за неколку минути, за разлика од дебитните картички кои траат неколку дена.

Деталите за вашата MasterCard се безбедни и сигурни кога ги повлекувате вашите исплати. Вашиот PayPal всушност делува како субсидирам. Оттука е идеална алатка за професионално коцкање за да се избегне зависност. Тоа ви овозможува да управувате со вашите добивки и да ја ограничите желбата за бркање загуби на ризичен облог. Со PayPal, можете да го следите протокот на пари благодарение на точната историја на трансакции.

Повлечете се со PayPal во казина
Што е PayPal?

Што е PayPal?

PayPal е американска компанија за финансиско работење која делува како платформа за обработка на плаќања за различни потфати за е-трговија, вклучително и веб-локации за онлајн коцкање. Платформата е крајната алтернатива на традиционалните книжни пари, како што се готовина, парични налози и чекови.

Кога беше основан во 1998 година, PayPal беше познат како Confinity. Четири години подоцна, компанијата излезе на берза преку ИПО пред да стане подружница на eBay во 2012 година. Во тоа време, PayPal беше проценет на огромни 1,5 милијарди долари. Подоцна, во 2015 година, компанијата беше предадена на акционерите на eBay. Ова го претвори PayPal во независна компанија што е.

Денес, PayPal е големо име во индустријата за онлајн плаќања. Компанијата беше сведок на експоненцијален раст, особено за време на тековната пандемија Ковид-19, каде што нејзините акции забележаа драматичен пораст од 78%. Според приходите, PayPal е рангиран на 134-то место во Fortune 500 за 2021 година.

Наградуваната fintech компанија може да се пофали со преку 20 престижни награди, вклучувајќи ја и наградата Webby за најдобра локација за финансиски услуги, освоена во 2006 година.

PayPal поседува над 20 истакнати компании, меѓу кои и Honey, вредна над 4 милијарди долари и iZettle, проценета на 2,2 милијарди долари. Други значајни подружници на PayPal вклучуваат Bill Me Later, Braintree, Xoom Corporation и Hyperwallet.

PayPal е фантастичен начин на плаќање за нашите врвни препорачани нови онлајн казина. Нуди дополнителен слој на заштита помеѓу банкарските детали на играчите на казиното и сајтовите за казино. Секое казино што прифаќа депозити и повлекувања на PayPal се препорачува. PayPal прифаќа трансфер на пари само на лиценцирани веб-локации кои се целосно усогласени со законот.

Што е PayPal?
Доверливи казина на PayPal

Доверливи казина на PayPal

Лесно е да се користи PayPal во онлајн казино. Но, новото казино по ваш избор мора да има целосна лиценца за да работи со коцкарски активности.

Обемот на трансакции кои се обработуваат преку PayPal во казино сајтовите е огромен. Електронскиот паричник е способен брзо да се справи со бројни барања, што го прави лесен дури и за оние кои првпат се обложуваат.

Искористете ги предностите на PayPal како субсидирам за да ги издвоите вашите пари за обложување. Тоа е исто така најбезбедниот метод за да ги обезбедите вашите исплати. PayPal има договор со банкарски институции ширум светот за одржување на интегритетот на информациите за картичките на потрошувачите преку Account Updater. Податоците на играчот остануваат безбедни и ажурирани.

Безбедни казина на Paypal

Играчите на казино на PayPal се заштитени со мноштво протоколи за безбедност на податоците, како што се заштита од измама, заштита на купувачот и напредни методи за криптографија. PayPal ги штити корисничките информации од љубопитните очи користејќи SSL шифрирање.

Покрај тоа, компанијата не може да соработува со онлајн казина кои имаат лоша репутација. Сомнителните веб-локации можеби нема да бидат во позиција долго да работат со PayPal.

Постои функција за заштита на сметка што ја користи PayPal за да одобри купувања. Ова ги штити играчите на казино од кражба на идентитет. Значи, не постои начин бескрупулозните лица да можат да пристапат до вашата сметка за да одобрат плаќања без ваша согласност. Затоа плаќате и повлекувате без да ги изложувате деталите за картичката на трети лица.

Доверливи казина на PayPal

Најчесто поставувани прашања

Се што треба да знаете за казината

Која е добра алтернатива за депонирање пари во онлајн казино ако PayPal не е достапен?

Многу начини на плаќање работат на ист начин како PayPal. Некои казина прифаќаат PayPal како начин на депозит, но многумина не. Ако најдете онлајн казино во кое би сакале да депонирате, но без тие да нудат PayPal како начин на депозит за вашето онлајн казино, ние би ви предложиле Скрил, Нетлер, Доверливо, наместо тоа, казина на American Express или Крипто казина.