Најдобрите New Casino со American Express

Нови онлајн казина кои прифаќаат American Express се несомнено меѓу најдобрите на пазарот. American Express е меѓународна финансиска институција, а квалитетот на услугите што ги дава е исклучителен. Нејзините картички се користат трајно и за плаќање во продавница и онлајн плаќања за коцкање .

Една од причините зошто коцкарите претпочитаат обложување да се приклучат на казината на American Express е тоа што не сите казина ги прифаќаат картичките. Повеќето играчи претпочитаат сајтови кои ја прифаќаат оваа картичка бидејќи се меѓу најдобрите на пазарот. На прв поглед, играчот лесно ќе најде на интернет широк спектар на онлајн казина што го прифаќаат.

Најдобрите New Casino со American Express
За American Express
За American Express

За American Express

Основана во 1850 година, Американ Експрес или „Амекс“ е американска корпорација за финансиски услуги со многу луѓе што ја знаат по нивните кредитни картички, наплатни картички и деловни производи за патни картички. Компанијата е бренд име во речиси секој агол на светот, при што на клиентите им е дозволено да позајмуваат пари за да платат за стоки и услуги преку Интернет или кај трговците.

Со партнерство со различни финансиски институции и банки, Amex допре до повеќе клиенти преку иновативни производи кои ги задоволуваат нивните секојдневни барања. Овој бизнис модел му помогна на American Express да порасне и да стане една од водечките финансиски институции во Америка.

За American Express
Историја на American Express

Историја на American Express

Американ Експрес е основан на 19 март 1850 година, кога три компании активни во експресниот транспорт на стоки во некои американски држави ги споија своите активности за да формираат една корпорација.

По спојувањето, корпорацијата излезе со иновации кои го поставуваат темпото на индустријата, како што е кредитната картичка American Express, која им нуди на клиентите можност да позајмуваат и да плаќаат за стоки и услуги во акредитирани трговски продавници и онлајн продавници, како што се онлајн-локациите за коцкање.

На почетокот на 21-от век, American Express стана глобален играч во финансиската индустрија и исто така формираше оддел за издаваштво.

Историја на American Express
Депозит со American Express картички во казина

Депозит со American Express картички во казина

Депонирањето на средствата со картичката American Express е лесно или уште поедноставно во споредба со другите форми на плаќање. Првата работа зошто коцкарите ја користат картичката за депонирање е тоа што не треба да плаќате никаков надоместок за трансакција.

Другата причина е што депозитите и повлекувањата се брзи, и нема ограничување во износот што им одговара и на почетниците и на експертите. За да депонира, играчот треба да идентификува казино што ја прифаќа картичката како начин на плаќање, да креира сметка и да ја користи како примарен начин на плаќање.

Депозит со American Express картички во казина
Како да се регистрирате во American Express

Како да се регистрирате во American Express

Регистрирањето во American Express е лесно; сè што му треба на играчот е да одреди за што треба да го користи, како на пример онлајн коцкање. Следниот чекор е да ги истражите достапните картички. Оваа информација е достапна на интернет и на крај одлучува за картичка.

За да се регистрира, играчот ќе треба да ја прикаже својата кредитна историја, личните податоци и годишниот приход, меѓу другите детали. Неопходно е да се проверат некои други барања во неговата земја бидејќи некои земји може да имаат различни банкарски правила. По регистрацијата, ќе биде испратена е-пошта за да се потврди одобрението со картичката што се обработува во рок од неколку дена.

Како да се регистрирате во American Express
Доверливи сајтови за казино на American Express

Доверливи сајтови за казино на American Express

Индустријата на онлајн казино продолжува да напредува, доживувајќи зголемување на бројот на казина од кои што треба да избираат коцкарите. Сепак, не секој ново онлајн казино треба да му се верува на понудата на American Express како опција за плаќање. Многу луѓе ги изгубиле своите депозити или добивки со работа со казина кои не биле лиценцирани од нивната земја.

Кога се коцка, играчот треба да ги земе предвид само казина кои имаат дозвола да работат во неговата земја. Повеќето онлајн казина ќе обезбедат информации за лиценцирањето и регулаторното тело на нивните веб-локации. Исто така, American Express соработува само со најдобрите и доверливи казина кои ги исполниле регулаторните стандарди.

Безбедни казина на American Express

Со оглед на тоа што коцкарската индустрија вреди близу 500 милијарди долари годишно, играчите секојдневно разменуваат милиони долари додека се коцкаат и исплатуваат од онлајн казиното. Исто така, се споделуваат голем број податоци, вклучувајќи ги и личните податоци и финансиските информации на играчот.

Оттука, клучно е казиното да инвестира во најновата безбедносна технологија. Оваа технологија може да вклучува Secure Socket Layer (SSL), веб-прелистувач и протокол на сервер кој овозможува шифрирање, дешифрирање и автентикација на податоците испратени преку Интернет. Од суштинско значење е играчот да се погрижи да користи заштитена онлајн-страница за негова лична и информациска безбедност.

Доверливи сајтови за казино на American Express