Вести

September 29, 2023

Unibet го воведува првото супер тркало во индустријата од Stakelogic во рано објавување

Chloe O'Sullivan
WriterChloe O'SullivanWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Stakelogic и Stakelogic Live соработуваа за да го револуционизираат светот на iGaming со воведување на нивната нова бонус функција Super Wheel. Оваа уникатна и возбудлива карактеристика треба да биде објавена пред предвиденото во Unibet пред меѓународното лансирање на 9 ноември 2023 година.

Unibet го воведува првото супер тркало во индустријата од Stakelogic во рано објавување

Новата понуда ја спојува познатата имагинативна акција на компанијата со бонус тркало за казино во живо. Ова им овозможува на играчите да освојат големи награди откако ќе го завртат тркалото за пари.

Според Stakelogic, оваа бонус функција ќе биде достапна на избор од нејзините најдобри перформанси онлајн слотови, вклучувајќи:

  • Див див бас 2
  • Multiplayer4Player
  • Candyways Bonanza 3 Megaways

Тоа е опционална функција што ја имаат играчите нови онлајн казина може да активира додека играте кој било слот машина Stakelogic RNG. По активирањето, тие се преселуваат во студио во живо, чиј домаќин е харизматичен водител со тркало за пари од 54 сегменти. Среќните играчи ќе го вртат тркалото за да освојат некои фантастични награди.

На развивач на софтвер вели дека уживањето не завршува тука. На тркалото, играчите можат да активираат три возбудливи бонус игри. Слетувањето на кој било од тие сегменти на тркалото ќе ве телепортира во друго студио за да играте една од трите бонус рунди.

Стакелошки и Unibet уживаа во успешно партнерство во последно време. На 20 септември компанијата го објави ексклузивното лансирање на Super8Wild во Unibet. Претходно, компанијата одлучи да ги стави на тест своите борбени вештини против „непобедливите“ Кралот на кенгур.

Извршниот директор на Stakelogic, Стефан ван ден Отелаар, го изрази својот ентузијазам за најновата функција на компанијата, Super Wheel, истакнувајќи дека ги комбинира најдоброто од акцијата со слот и искуството во живо во казино. Тој рече дека ова ќе им овозможи на операторите да им понудат на клиентите привлечно и уникатно искуство за игри.

„Казиното во живо е една од најбрзо растечките вертикали во индустријата iGaming, а комбинирањето со нашиот каталог на слотови ни овозможува да обезбедиме нови можности за забава и незаменливо искуство за играчите, зацврстувајќи го нашето место како еден од најкреативните даватели на содржини во индустријата денес“, додаде тој.

Димитриос Меркурис, менаџер за производи во Stakelogic Live, коментира:

„Super Wheel е вистински менувач на играта, дизајниран да внесе свежа доза на возбуда во светот на онлајн казино забавата. Нашиот тим вложи безгранична креативност и експертиза во изработката на карактеристика што ја опфаќа суштината на возбудливата игра, нудејќи им на играчите извонредна искуство како никогаш досега“

Најнови вести

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count

Вести