Вести

May 29, 2023

Relax Gaming и BeyondPlay Тим за да го подигнете искуството со повеќе играчи за гејмерите

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Relax Gaming, снабдувач на висококвалитетни казино игри, неодамна објави уникатно партнерство со BeyondPlay. Овој договор има за цел да ја трансформира колекцијата на наслови со врвни перформанси на студиото во возбудливи искуства со повеќе играчи.

Relax Gaming и BeyondPlay Тим за да го подигнете искуството со повеќе играчи за гејмерите

По договорот, Relax Gaming ќе го вклучи иновативниот софтвер за повеќе играчи на BeyondPlay во својата колекција на игри, која е достапна на регулирани пазари како Романија, Данска и Обединетото Кралство. Како резултат на тоа, играчите на регулирани нови казино сајтови кои нудат наслови на Relax Gaming, можат да ги гледаат истите рунди на игри и да ги спојат нивните облози. 

Компанијата вели дека оваа револуционерна карактеристика и ориентирана кон играчи има намера да ги трансформира искуствата од играњето со фокусирање на колективните компоненти на играта и забавните атрибути. 

Играчите на Relax Gaming можат да го направат следново:

  • Направете аватари
  • Приклучете се на тематски разговори
  • Уживајте во P2P реакциите на клиентите

Во меѓувреме, мултинаградуваниот развивач на содржини верува дека прифаќањето на овој нов пристап ќе му помогне да привлече гејмери од новата генерација и да ја зацврсти својата водечка позиција во индустријата за iGaming. Компанијата има репутација за воведување нова и иновативна технологија iGaming.

Шели Хана, директор на казино производи во Опуштете се играње, изјави: 

„Ова е монументално партнерство за Relax Gaming. Не би можеле да бидеме повозбудени кога ќе видиме каде води во наредните месеци и години. Пејзажот на нашата индустрија се менува бидејќи добавувачите прифаќаат возбудлива нова технологија што ја нудат визионери како што е BeyondPlay. Опуштете се Играњето е воодушевено што е дел од патувањето“

Од нивна страна, извршниот директор на BeyondPlay, Каролина Пецл, забележа: 

„Како што напредуваме на нашето патување кон лансирање, горди сме што можеме да го објавиме нашето партнерство со Relax Gaming, кое ќе ни овозможи да го подигнеме искуството на играчите до нови височини со нашиот режим на повеќе играчи. Со комбинирање на нашата иновативна платформа со некои од најомилените игри титули од талентираниот Games Team на Relax Gaming, уверени сме дека оваа соработка ќе донесе неспоредливо ниво на возбуда и забава на играчите“

Relax Gaming неодамна уживаше огромен успех откако склучи договори за пресвртници во индустријата на iGaming и лансираше слотови еден до друг. Неодамна, компанијата го подобри своето портфолио Silver Bullet по потпишување договор за партнерство со Trigger Studios. Исто така, Relax Gaming лансираше два сосема нови слотови овој месец, вклучително и Mega Heist и Fly Cat$, најновиот наслов кој се приклучи на портфолиото на програмерите од 4000+ онлајн казино игри.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести