Galactic Wins го најавува дебито на Wish Granted слот од Betsoft

Вести

2023-06-19

Benard Maumo

Лансиран во 2021 година, казиното Галактик Винс нуди избор на игри со врвен квалитет од бројни провајдери, вклучително и Betsoft Gaming. Обезбедувачот на игри има над 160 онлајн слотови и игри на маса на оваа нова онлајн казино страница.

Galactic Wins го најавува дебито на Wish Granted слот од Betsoft

Колекцијата наскоро ќе се прошири уште повеќе откако Galactic Wins објави дека Betsoft's Wish Granted ќе започне на платформата. Значи, што треба да очекуваат играчите од ова слот машина?

Преглед на дадени желби и табела за плаќање

Wish Granted е онлајн слот кој Betsoft ќе излезе на крајот на јули 2023 година. И како и обично, Галаксино не може да ја пропушти можноста да им даде на своите играчи мал поглед на ова претстојно издание.

Тоа е слот со магична тема што се врти околу митскиот џин (Аладин) и неговите моќи да ги исполнува вашите желби во ново регулирано онлајн казино се оствари. Забавниот џин ја запознава прекрасната принцеза во оваа игра за да ви помогне да освоите големи богатства на табла за игри 5x3.

  • За време на секое вртење, отворени се до 243 линии за обложување. Играчите мора да одговараат само на најмалку два симболи на соседните макари за да го добијат богатството на џинот. 
  • Обоените скапоцени камења се икони со ниска вредност со исплати од 0,4x до 0,8x, додека тенџерето, шишето со изработка, стрелаштвото и пар мечеви се премиум симболи. Овие симболи можат да ве наградат со до 1,2 пати влог.
  • Како што продолжувате да собирате победи, можете да го најдете садот за џин каде било на ролните. Ова е диви симбол на играта, кој ги заменува сите икони за плаќање кога се чини дека ќе ви помогне да создадете уште поголеми добивки.

Доделени карактеристики на желби, RTP и нестабилност

Wish Granted располага со повеќе карактеристики и механизми достојни за арапско кралско семејство. Благодарение на уникатниот дизајн на ролна и бројот на линии за плаќање, ќе се натпреварувате за врвна награда од 5.000 пати повеќе од вашиот облог. Овие неверојатни награди, сепак, не се случуваат случајно, бидејќи Betsoft состави возбудлива комбинација од скапоцени камења, оружје и други вредни предмети.

Како што се очекуваше, Wish Granted ќе има бонус за задржување и победа на програмерите што предизвикува повторни вртења и значителни исплати, додавајќи го неговиот раскош за освојување на четирите потенцијални џекпот. Играчите можат да најдат Складени мистериозни симболи и множители за поттикнување, што ја прави играта што е можно помагична.

Wish Granted има пријателски RTP од 96,41% и средна нестабилност. Играта има прилагоден опсег на облози од 0,25 до 80 долари, што ја прави совршена за обични играчи и играчи со високи ролери.

Wish Granted ќе биде третото дополнување на експанзивната библиотека со слотови на Galactic Wins. На 14 јули компанијата го објави додавањето на Inner Fire од Evoplay Entertainment на неговиот избор на игра. Пред тоа, на 5 јуни, соопштија од компанијата Immortal Ways Diamonds од Ruby Play, уникатен слот со 10.000 победнички начини и четири џекпот награди.

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести