7 совети за коцкање за паметни коцкари

Вести

2022-01-06

Benard Maumo

Коцкањето веќе некое време се смета за активност заснована на среќа. Новите играчи мислат дека се работи за обложување наоѓање на најдоброто ново онлајн казино, ставајќи облог и надевајќи се на најдоброто.

7 совети за коцкање за паметни коцкари

Но, таму сето тоа го сфаќаат погрешно. Дури и игрите засновани на среќа како слотови и бинго бараат вештини за победа. Значи, за да се издвоите од „просечните“ играчи во најдобрите онлајн казина, користете ги овие седум паметни совети.

Совет #1. Внимателно изберете место за коцкање

Овој е без размислување. Паметните играчи играат во нови казина преку Интернет. Овие казина нудат услови и шанси погодни за играчите, што доведува до повеќе победи на долг рок. За да знаете дали страницата за коцкање е доверлива, проверете ги информациите за лиценцирање на дното на почетната страница.

Совет бр. 2. Разберете го работ на куќата

Повеќето коцкари почетници не размислуваат двапати кога избираат казино игри за играње. Нив ги привлекува славата на покерот или висококвалитетната графика на автоматите. Се разбира, овие избори се на место за оние кои бараат забава.

Но, ако сте по победи, тогаш работ на куќата е важен. За автоматите, сè под 96% е големо НЕ. Од друга страна, постојат многу варијации на игри на маса, од кои секоја доаѓа со различни рабови на куќата. Значи, разберете ги шансите.

Совети #3. Не играјте онлајн слотови

Како што беше кажано погоре, онлајн слотови може да бидат лукаво измамнички со нивните високи исплати и одлична графика. Но, немојте да летате слепо бидејќи овие игри може да ве искрварат, за разлика од игрите на маса како покер, блек џек и бакара.

На пример, бакара (банкарски облог) и француски рулет доаѓаат со ниско ниво на раб од 1,06% и 1,35%, соодветно. Тоа е дури и подобро со видео покер и блек џек, каде што работ на куќата може да оди под 0,50% со оптимална стратегија.

Совет #4. Користете техника за управување со пари

Солиден факт е дека управувањето со пари нема да ви даде предност пред казиното. Но, со добро испланирана стратегија за управување со пари, играчите можат да ги задржат своите загуби. Се работи за заштита на нечиј банкрот. Трикот е да се коцкате само со средства што можете да си дозволите да ги изгубите.

Исто така, парите треба да бидат доволно големи за да ви гарантираат најмалку четири часа играње дневно. И ако е можно, не губи повеќе од 30% од вкупниот фонд во една сесија.

Совет #5. Откажете додека сте уште напред

Ова е донекаде продолжување на управувањето со парите. Интелигентните играчи на казино обично имаат ограничувања за победа и загуба. Ова може да биде $100, $200, $300 или што и да е. Ако заостанете или напредувате со овие суми, тогаш знајте дека е време да се откажете.

Во случај на победи, големи се шансите наградата да исчезне ако продолжите да играте. Зошто? Работ на куќата е секогаш во игра за да се осигура дека вашето добро трчање ќе запре.

Совет #6. Играјте на преполни маси

Дали знаете зошто искусни играчи избираат да играат на преполни маси? Бавен е патот напред во светот на коцкањето. Играњето со многу играчи е најдобро, освен ако не сте играч со предност што сака да донесува побрзи одлуки.

Еве ја работата; колку повеќе играте, толку повеќе рабовите на казиното го отфрлаат вашиот субсидиум. А истото важи и за автоматите. Играњето на две машини во основа ги удвојува вашите шанси за губење.

Совет #7. Избегнувајте странични и реквизити облози

Страничните облози обично се наоѓаат во игрите на маса како што се Caribbean Stud и blackjack. Тие се привлечни за повеќето играчи почетници бидејќи нудат големи странични исплати.

Но, работата е во тоа што некои како осигурувањето на блек џек и облогот за џекпот на Карибите Студ се облози за „цицање“. На пример, облогот за џекпот доаѓа со болен раб од 25% поради големината на садот. Во табелата со глупости, треба да се избегнуваат реквизити како Yo (11,11%) и Horn (12,5%).

Заклучок

Применете ги горенаведените совети и на пат сте да станете ѕвезден играч на казино. Главната идеја е да се има субсидирам за коцкање и подобро разбирање на шансите и предностите на куќата. И, се разбира, не се обложувајте со емоции. Се најдобро!

Најнови вести

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови
2023-09-28

Прагматичното играње открива голем пад на бас врз основа на нејзината популарна серија на слотови

Вести