Вести

May 9, 2023

Придружете се на ВИП програмата на Винота и уживајте во неделен кешбек од 3.000 евра

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Станете ВИП играч на а нова страница за онлајн казино има многу предности. Повеќето казина би ги наградиле ВИП членовите со ексклузивни бонуси како враќање на готовина, бонуси за депозит, бесплатни вртења, итн. Значи, овој напис ќе ви помогне да ја отпакувате оваа програма за лојалност и да откриете дали навистина вреди да се бара. 

Придружете се на ВИП програмата на Винота и уживајте во неделен кешбек од 3.000 евра

Кој е бонусот за враќање на готовина на Винота од 3.000 евра?

Како што сугерира името, ова е а бонус за враќање на готовина во казино, што значи дека операторот ќе ви врати процент од загубите во казиното во одреден период. Во овој случај, тоа е неделен бонус од понеделник 00:00 UTC до недела 23:59 UTC. Затоа, побрзајте и побарајте ја наградата во секое време од неделата. 

Но, за жал, новите играчи можеби ќе треба да размислуваат за други бонуси и промоции во казиното бидејќи овој бонус за враќање на готовина е строго за ВИП играчи. И тоа не е се. Само играчите во првите 3 ВИП нивоа на Казино Винота може да ја бара наградата. 

Процентот на поврат на готовина и максималниот износ на бонус се одредуваат според вашиот ВИП статус на следниов начин:

  • Маестро: 15% до 1000 евра
  • Кабаре крал: 10% до 2.000 евра
  • Суперѕвезда: 15% до 3.000 евра

На пример, ако сте играч на Суперѕвезда и вашите нето загуби во изминатата недела беа 1.000 евра, имате право на 15% од таа сума, што е 150 евра. Математички гледано, ќе треба да изгубите 20.000 евра за да го побарате целиот бонус од 3.000 евра.

Барања за обложување и други услови

Барањата за обложување се главен во секој бонус за онлајн казино што ќе го најдете, и овој бонус за враќање на готовина не е исклучок. Оваа стапка го одредува износот со кој ќе играте пред да ги повлечете добивките од наградата. Затоа, повисоката стапка ги ограничува вашите шанси да добиете исплата. 

За среќа, неделниот бонус за враќање на готовина на Винота има еден од најпријателските барања за обложување на 1x. Значи, ако парите од бонусот се 100 евра, ќе треба да обложите слична сума пред да ги искеширате добивките. Бонусот за враќање на готовина се кредитира на вашата сметка на казино веднаш. 

Подолу се дадени дополнителните услови за оваа награда за враќање на готовина:

  • Минималниот кешбек што играчите можат да го бараат е 5 €.
  • Промоцијата за враќање на готовина нема ограничено време.
  • Играчите мора да побараат која било сума за враќање на готовина преку е-пошта или разговор во живо.

Овој бонус за враќање на готовина на Винота е една од најдобрите казино промоции што можете да ги најдете. Условот за обложување 1x треба да биде доволен за да одлучите да ја побарате наградата.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести