Вести

June 26, 2023

Прагматична игра и салса технологија потпишуваат договор во Латинска Америка

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Прагматична игра, познат снабдувач на наградувани онлајн казино игри, објави сосема нов договор со Salsa Technology во Латинска Америка. Компанијата се надева дека договорот со брзорастечкиот провајдер на решенија iGaming дополнително ќе го зајакне неговото присуство во регионот LatAm, каде што Pragmatic Play е активен во последно време.

Прагматична игра и салса технологија потпишуваат договор во Латинска Америка

Договорот ќе му овозможи на широкото портфолио на игри на Pragmatic Play да допре до уште повеќе играчи во регионот. Некои од игрите што ќе започнат ги вклучуваат прославените на компанијата онлајн слотови, допаѓа:

  • Портите на Олимп
  • Шеќер Раш
  • Зевс против Адот - богови на војната
  • Мудроста на Атина
  • Вселенски човек

Играчите во Латинска Америка, исто така, може да очекуваат пристап до казино игрите во живо од Pragmatic Play преку овој договор за пресвртница. Тие ќе играат омилени наслови на фановите како Live Sweet Bonanza CandyLand и PowerUP Roulette. Инвеститорот, исто така, ги подреди своите конвенционални игри на маса со интересни вртења за играчи од овој регион.

И на крај, Salsa Technology ќе има неограничен пристап до библиотеката за виртуелни спортови на Pragmatic Play. Оваа иновативна колекција содржи детални 3D прикажувања на активности како што се трки со коњи и кучиња, фудбал и мотоспорт.

Не многу одамна, Прагматична игра има склучено значајни договори со регулирани нови казино сајтови во Латинска Америка. Компанијата, исто така, учествуваше на неодамна завршениот бразилски iGaming самит и SiGMA Americas, освојувајќи три големи награди.

Коментирајќи го новото партнерство, потпретседателот за операции во Латинска Америка на Pragmatic Play, Виктор Аријас, изјави:

„Исклучително сме возбудени што соработуваме со Salsa Technology со цел да ја донесеме содржината на Pragmatic Play до повеќе играчи во Латинска Америка од кога било досега. Видовме експоненцијален раст, победи на награди и континуиран успех во LatAm досега, а овој потег овозможува да ги донесеме нашите фантастични игри на многу повеќе оператори со лесните за употреба решенија на Salsa. Уверени сме дека резултатите ќе бидат неверојатни!"

Од своја страна, Елиан Нунес, раководител на маркетинг и продажба во Салса технологија, забележа:

„Pragmatic Play е несомнено еден од најпознатите и најценетите провајдери во Латинска Америка, па затоа е бесмислено да се интегрираат неговите одлични понуди на нашата платформа. Работиме на донесување на најдобрите игри во индустријата во регионот LatAm, и Чест ни е што сега можеме да ги снабдуваме изданијата на Pragmatic Play. Се радуваме на силно и успешно партнерство“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри
2024-05-16

CogniPlay открива нова ера во онлајн наградните игри и платформите за социјални игри

Вести