Вести

September 19, 2023

Повторно вчитајте го вашето салдо на Casiqo казино со бонус за зголемување на готовината во понеделник

Chloe O'Sullivan
WriterChloe O'SullivanWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Casiqo е место за казино со врвна оцена управувано од угледната N1 Interactive Ltd. Ова казино од 2021 година е лиценцирано од страна на Органот за игри на среќа на Малта, дозволувајќи им на играчите легално да уживаат во 4.000+ игри од водечките програмери. Казиното има и неколку бонуси и промоции кои ќе ви помогнат да го извлечете максимумот од вашето искуство со игри, вклучително и возбудливата промоција во понеделник Cash Boost. Прочитајте за да знаете за што се работи за овој неделен бонус.

Повторно вчитајте го вашето салдо на Casiqo казино со бонус за зголемување на готовината во понеделник

Кој е бонус за зголемување на готовината во понеделник на Casiqo?

Понеделник е обично еден од најбавните денови за повеќето гејмери ​​откако ги потрошиле своите сметки во текот на викендот. Но не во Касико. Сајтот за казино со седиште во Малта ги наградува лојалните играчи кои депонираат средства на почетокот на неделата со бонусот за зголемување на готовината во понеделник. Во оваа промоција, на ново онлајн казино ќе ве награди со бонус од 30%, достигнувајќи 200 евра. Значи, ако депонирате 100 евра, наградата за бонусот ќе биде 30 евра.

За да го побараат овој бонус, играчите мора да депонираат најмалку 20 евра користејќи го достапното опции за плаќање. При депонирањето, членовите мора да го внесат бонус кодот MBOOST на даденото поле за да го активираат неделниот бонус. Накратко, тоа е бонус за депозит кој им дава на играчите одличен почеток на неделата.

Одредби и услови за бонус за зголемување на готовината во понеделник

Сите бонуси на Казико казино имаат услови за спречување злоупотреба од страна на играчите. Прво, казиното вели дека овој бонус за депозит не е достапен за играчи од Финска и Шведска. Ова може да се должи на регулаторни ограничувања.

Исто така, играчите можат само да бараат бонус за повторно вчитување еднаш неделно. Казиното ќе одговара на депозитите направени во понеделник од 00:01 до 23:59 UTC.

Во однос на барањата за обложување, играчите мора да исполнат стапка од 45 пати пред да повлечат средства. На пример, ако казиното ве награди со 100 евра, мора да обложите 4.500 евра пред да го уплатите неделен бонус и добивки. Иако оваа стапка е висока, играјте и забавувајте се со бонусот.

Други услови што треба да се исполнат во овој бонус за казино вклучуваат:

  • Само играчите со пет или повеќе успешни депозити можат да ја бараат наградата.
  • Максималниот облог при користење на бонусот за повторно вчитување е 5 €.
  • Откако ќе се побара, бонусот важи 7 дена.

Најнови вести

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count

Вести