Вести

December 1, 2021

Карактеристики на професионален коцкар

Chloe O'Sullivan
WriterChloe O'SullivanWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Конечно и повторно, повторувајќи еден непобитен факт. Професионалните коцкари работат на најоптимизирано во една онлајн казино.

Карактеристики на професионален коцкар

Еве уште 4 клучни особини и карактеристики кои ги прават професионалните коцкари. Ова се финалните 4 во нашата серија од 10!

Професионалните коцкари преземаат одговорност и сопственост на нивните животи

На крајот на краиштата, постои стереотип, сигурен сум дека многумина од нас имаат слики во нашите глави на професионални коцкари кои спијат добро после пладне и генерално не брзаат да бидат каде било.

Тоа може да важи за највисокиот ешалон на покер играчи. Сепак, тие мора да бидат способни да се движат по строг распоред на играње игри со готовина, јавни настапи и патување за значајни настани.

Згора на сето ова, професионалните коцкари мора да одвојат време за својот личен живот. Која е поентата да заработувате милиони ако сте премногу зафатени за да уживате во тоа?

Професионалните коцкари се зен - тие се господари на нивните емоции

Секогаш мора да го одржувате вашиот Зен додека се коцкате. Способноста да се задржи нивото на главата во казиното е критична. Професионалните коцкари се неверојатни во контролирањето на нивните емоции.

Лесно е да се види опасноста од навалување кога работите не одат како што сакате. Играчите се збунуваат и ја влошуваат лошата ситуација.

Тоа може да изгледа како обид да собориш одреден противник во покер или да бркаш загуби во спортската книшка. Секој од нив сигурно ќе има разурнувачки ефект врз вашата банка.

Сепак, победата може да ги доведе играчите во друга крајност. Високите на победи може да бидат многу опасни за неподготвен коцкар. Тешко е да се оддалечите од табелите кога победувате. Многу коцкари го претераа своето добредојде и им се вртеше среќата за само неколку минути.

Професионалците знаат како да се грижат за нив, да победат или да губат и ова е еден од најголемите разделувачи помеѓу рекреативците и професионалните коцкари.

Професионалните коцкари се бестрашни

Huevos, cojones, топки. Има многу еуфемизми за храброст наспроти ризикот. И покрај тоа што многумина од вас можеби веруваат, маргината помеѓу успехот и неуспехот е многу тесна за повеќето професионални коцкари.

Последно и не најмалку - професионалните коцкари мора да бидат апсолутно одлучувачки

Во светот на коцкањето со високи влогови, нема простор за второ погодување. Овие коцкари не само што мора цврсто да застанат зад нивната одлука, туку и да земат се што доаѓа од нив.

Вашиот просечен коцкар во казино ќе се попречи кога ќе се соочи со одлука која може да го промени богатството за милиони долари.

Спортските обложувалници секојдневно се соочуваат со одлуките. Во средината на сезоната, може да има неколку натпревари кои се случуваат во исто време.

Спогодувањето на најповолните линии се сведува на важна одлука. Од време на време, таа решителност може да бара само да се седи до вистинското време.

Меѓутоа, ако чекате премногу долго, нема да заработите пари.

Заклучок

Ако сакате да го подобрите сопственото коцкање, тогаш земете ги предвид овие четири дополнителни навики на професионалните коцкари. Не секој има менталитет да стане професионален коцкар. Но, со овие десет правила во целина, можеби ќе можете.

Сепак, слично како козите од спортскиот свет, тоа е нешто што го развивате. Шампионите не се раѓаат пријателе. Тие се направени.

Еве уште 4 главни карактеристики што ги гледате како ги обвиваат сите професионални коцкари, создавајќи вкупно 10.

Најнови вести

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count

Вести