Бонуси

February 17, 2022

Најдобрите бонуси за крипто казино во 2022 година

Chloe O'Sullivan
WriterChloe O'SullivanWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Со експлозијата на онлајн казината, индустријата за коцкање сега им нуди на обложувачите она што не знаеле дека им е потребно; крипто обложување. Казината што прифаќаат дигитална валута нудат подобрени искуства со побезбедни и побрзи алтернативи за плаќање. Дополнително, тие обезбедуваат анонимност што ја заслужува секој обложувач кога се коцка на интернет.

Најдобрите бонуси за крипто казино во 2022 година

Оние заинтересирани за нови онлајн казина но на кои традиционалните банкарски методи им се малку незгодни, треба да пробаат крипто коцкање. Уште повеќе, депонирањето средства со дигитални валути додава елемент на забава во равенката со бонуси за крипто коцкање.

Кои се крипто бонусите во онлајн казина?

Крипто бонусите се промотивни понуди за депонирање средства со криптовалути, вклучувајќи Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple, Litecoin и Dogecoin. 

Некои онлајн казина се специјално дизајнирани да обработуваат плаќања преку крипто. Бонусните понуди се достапни во различни игри, од рулет, класични слотови, кено, покер и блек џек, до гребење карти. Како што се очекуваше, секој бонус доаѓа со сет на барања за обложување. Еве преглед на најпопуларните крипто бонуси.

1. Бонус за добредојде

Новите играчи добиваат процент од нивниот вкупен депозит во овој бонус, да речеме 100% совпаѓање, кога ќе се регистрираат во крипто казино. Да претпоставиме дека нов играч депонира 50 долари, а бонусот за добредојде е 200%. Веб-страницата додава уште 100 долари, давајќи му на играчот 150 долари како негов почетен фонд.

2. Бесплатни вртења без депозит

Повеќето крипто казина наградуваат нови клиенти со бесплатни вртења дури и пред да депонираат кој било износ. Бесплатните вртења се начин да се охрабрат играчите да депонираат подоцна и да ги отклучат облозите во вистински пари. Бесплатните вртења се единствени затоа што им овозможуваат на играчите да пробуваат онлајн казино игри без да ги ризикуваат своите пари. На пример, 25 бесплатни вртења значи дека обложувачот може бесплатно да врти слот 25 пати.

3. Бонус за депозит во крипто казино

Се нуди бонус за депозит на играчите (нови и редовни) кои ќе одлучат да додадат пари на нивната банка. Крипто казиното обично има бонус за натпревар на првиот, вториот и третиот депозит. Може да биде дел од понудата за добредојде. Генерално е придружено со бесплатни вртења. 

Добар пример е казино Биткоин што обезбедува бонус за депозит од 150% до 3BTC плус 150 бесплатни вртења на вториот депозит во состојба на обложување 30x. Играчот мора да се обложи 30 пати пред да добие добивка од парите од бонусот. Клучен фактор овде е тоа што играчот мора да додаде минимален износ на депозит за да се квалификува за овој бонус.

4. Повторно вчитај бонусите

Бонусот за повторно вчитување е постојана понуда во повеќето онлајн крипто казина, за разлика од бонусот за депозит што се однесува на првите три депозити. Овде, крипто играчите добиваат дополнителни пари од бонус кога повторно ги вчитуваат своите депозити. Понудата доаѓа како процент од депозитот и е ограничена до максимум.

Понекогаш, бонусите за повторно вчитување се достапни во одредени денови или специјални настани, како што е роденденот на играчот. Други се изненадувачки бонуси испратени преку е-пошта. На пример, бонус за повторно вчитување во петок од 30% до 5 ETH се применува на првиот депозит што обичен играч го прави во секој даден петок користејќи Ethereum. 

Значи, ако играчот депонира 10 ЕТХ во петок, казиното се совпаѓа со 30%, па кулминира до 3 ЕТХ. Ова го носи вкупниот биланс на 13 ETH достапни за обложување.

Крипто казината започнуваат сега и тогаш. Оваа страница ги разгледува и оценува најдобрите онлајн казина со криптовалути. Играчите ќе најдат ексклузивни бонус кодови кога ќе се регистрираат преку оваа платформа.

Најнови вести

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count
2023-10-26

Wizard Games објави нов плашлив наслов Treasures of the Count

Вести