Лепливи и нелепливи бонуси во нови казина

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Нема сомнение дека бонусите играат голема улога во тоа како новите онлајн казина привлекуваат нови клиенти и го задржуваат интересот на нивните постоечки. Меѓу најчестите типови на бонуси што ги нудат овие платформи се лепливи бонуси и нелепливи бонуси. Ќе можете да ги искористите предностите од ваквите зделки со поголемо разбирање ако сте свесни за разликите помеѓу овие два вида на стимулации. Во оваа статија, ќе истражиме неколку суптилни разлики помеѓу лепливи бонуси и нелепливи бонуси, како и нивните особини, со цел да ги разбереме подобро.

Лепливи и нелепливи бонуси во нови казина

Што е леплив бонус?

Лепливиот бонус, познат и како бонус што не може да се исплати, е еден вид поттик за казино што не може да се повлече. Во суштина, тоа е бонус што се држи до вашата сметка и може да се користи само за цели на обложување. Кога ќе го добиете, почетната сума на бонус се додава на вашето салдо на казиното. Овие бонуси најчесто се користат како средство за продолжување на времето за играње на играчите и за нивно обезбедување повеќе шанси за победа.

Што е нелеплив бонус?

Нелеплив бонус е бонус што може да се повлече што може да се наплати откако играчот ќе ги исполни специфичните барања за обложување. Кога ќе го добиете овој бонус, тој се чува во посебно салдо на бонус. Можете да изберете да го користите ова салдо за обложување или да го повлечете заедно со сите добивки добиени од него, сè додека ги исполнувате однапред одредените барања за играње.

Разликата помеѓу лепливи и нелепливи бонуси

Лепливите бонуси, како што споменавме претходно, не можат да се повлечат. Кога ќе го добиете и почнете да играте, износот на бонус се додава на состојбата на вашата сметка во казино. Меѓутоа, кога ќе одлучите да ги искеширате вашите добивки, лепливиот бонус се одзема од вкупниот износ.

На пример, ако сте добиле леплив бонус од 100 долари и сте добиле 500 долари, по барањето за повлекување, ќе можете да повлечете само 400 долари (500 - 100 долари). Одбиената сума останува во казиното бидејќи се смета дека не може да се вработи.

Нелепливи бонуси дајте им на играчите можност да го повлечат и износот на бонусот и сите поврзани добивки. Овие бонуси обично се предмет на специфични барања за обложување или услови за играње. На пример, ако добиете нелеплив бонус од 100 долари со услов за обложување 30 пати, ќе треба да ставите 3.000 долари во облози (100 долари x 30) за да ги исполните барањата и да ја отклучите можноста за повлекување на бонусот и сите акумулирани добивки.

Клучната предност на овој бонус е тоа што им овозможува на играчите да имаат поголема контрола врз нивните средства. Бидејќи износот на бонусот се чува одделно во салдо на бонус, можете да го разликувате од вашите депонирани средства. Ова раздвојување ви помага да ја следите вашата моментална рамнотежа и да одредите кога сте ги исполниле барањата за обложување.

Различни видови на лепливи бонуси

Лепливите бонуси понатаму може да се категоризираат во различни типови врз основа на нивните услови и услови. Некои од нив вклучуваат:

  • Phantom Sticky бонус: Овој тип на бонус исчезнува од салдото на вашата сметка откако ќе иницирате барање за повлекување, а всушност остануваат само вашите преостанати добивки.
  • Леплив бонус по обложување: Во овој случај, лепливиот бонус се кредитира на вашата сметка откако ќе ги завршите барањата за обложување користејќи ги вашите депонирани средства. Бонусот не може да се отстрани откако ќе се додаде; само профитот може да се повлече.
  • Леплив бонус заснован на време: Овој вид на поттик е достапен само за ограничено време. Доколку не се искористи во дадената временска рамка, бонусот се губи.

Заклучок

Разбирањето на разликата помеѓу лепливи и нелепливи бонуси е од клучно значење за донесување информирани одлуки додека коцкање во нови онлајн казина. Лепливите бонуси обезбедуваат продолжена игра и можност за освојување поголеми суми, но тие не можат да се повлечат. Од друга страна, нелепливите бонуси нудат флексибилност за повлекување и на бонусот и на сите поврзани добивки по исполнувањето на бараните услови за обложување.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Што е леплив и нелеплив бонус?

Фразите „леплива“ и „нелеплива“ опишуваат дали бонусот може да се повлече. Лепливиот бонус не може да се повлече и се одзема од вашите добивки кога ќе побарате повлекување. Наменет е да ја подобри вашата игра и да обезбеди повеќе можности за победа. Нелепливиот бонус може да се повлече откако ќе ги исполните наведените барања за обложување. Се чува одделно од вашите депонирани средства, што ви овозможува да го повлечете износот на бонусот и сите поврзани добивки по исполнувањето на барањата.

Каде да најдете детали за (не)лепливи бонуси?

За да најдете детални информации за лепливи и нелепливи бонуси, можете да се повикате на условите на онлајн казиното или платформата за коцкање што ги нуди бонусите. Овие детали обично се дадени на веб-страницата на казиното, често во делот „Промоции“ или „Бонуси“. За да бидете свесни за какви било потенцијални барања, ограничувања и ограничувања, од клучно значење е правилно да ги прочитате и разберете условите и условите поврзани со секој бонус. Дополнително, претставниците за поддршка на клиентите на казиното можат да обезбедат дополнително појаснување и помош во врска со овие бонуси.

Може ли да конвертирам леплив бонус во нелеплив бонус?

Не, лепливите бонуси не можат да се претворат во нелепливи бонуси. Природата на лепливиот бонус е таква што не може да се повлече. Тој е дизајниран да ја подобри вашата игра и да обезбеди дополнителни шанси за победа, но не може да се наплати како посебна сума од вашите добивки.

Може ли да барам и лепливи и нелепливи бонуси во исто време?

Да, новите онлајн казина може да нудат и лепливи и нелепливи бонуси истовремено. Но, важно е внимателно да ги прочитате условите за секој поттик бидејќи може да има одредени ограничувања или ограничувања за тоа како тие можат да се комбинираат. Некои казина може да бараат од вас да ги исполните барањата за обложување на еден бонус пред да можете да побарате или користите друг бонус.

5 главни бонуси понудени од нови сајтови за коцкање

5 главни бонуси понудени од нови сајтови за коцкање

Бонусите станаа таен сос што го прави играњето на нови места за коцкање уште попримамливо. Тие се како дополнителен поттик на среќа што не сте знаеле дека ви треба. Во оваа статија, прво се нурнуваме во доменот на бонусите што ги нудат овие нови платформи за коцкање. Од бонуси за добредојде што го отвораат црвениот тепих за новодојденците до бесплатните вртења што ги одржуваат тркалата да се вртат, ќе ги откриеме петте главни стимулации што можат да го направат вашето онлајн казино искуство навистина посебно. Значи, ајде да се подготвиме да го истражиме светот на поволности и награди што ве чекаат со кликнување на копче.

Дали новите онлајн казина нудат подобри бонуси од старите?

Дали новите онлајн казина нудат подобри бонуси од старите?

Започнувањето на вашето патување iGaming вклучува правење критични избори, од кои еден е одлучувањето помеѓу новите и редовните онлајн казина. Токму тука доаѓа во игра карактеристичната природа на нивните бонуси и промоции. Дозволете ни да ве водиме низ клучните детали за функциите, ограничувањата и како да ги барате бонусите кои се неопходни во искуството со игри.

Ексклузивни нови казино бонуси и промоции

Ексклузивни нови казино бонуси и промоции

Ако уживате да играте во нови онлајн казина, сигурно знаете дека многу од нив обезбедуваат различни бонуси за да привлечат нови клиенти. Ексклузивните бонуси ги надминуваат стандардните понуди и им овозможуваат на играчите ексклузивен пристап до специјални награди. Овие поволности додаваат дополнителен слој на возбуда и вредност на искуството на онлајн казиното, што го прави уште поисплатливо за играчите. Во оваа статија, ќе навлеземе во доменот на ексклузивни нови онлајн казино бонуси и промоции, кои се специјално дизајнирани да им обезбедат на играчите уште попримамливи награди и придобивки. 

Како да ги пронајдете и барате најдобрите нови казино бонуси

Како да ги пронајдете и барате најдобрите нови казино бонуси

Дали сте страствен ентузијаст за казино во потрага по најдобрите онлајн казино промоции и нови достапни бонуси за казино? Не барајте понатаму! Оваа статија е направена за да ви помогне да се движите низ возбудливиот свет на новите онлајн казина и да ги добиете највредните бонуси. 

Користење на бонуси во нови онлајн казина: Предности и недостатоци

Користење на бонуси во нови онлајн казина: Предности и недостатоци

Како што дигиталното царство продолжува да се развива, се појавуваат нови онлајн казина, обезбедувајќи многу можности за ентузијастичките играчи. Еден одличен аспект што често ги придружува овие свежи платформи за коцкање е достапноста на нови казино бонуси. Овие награди станаа главен елемент во светот на онлајн коцкањето, привлекувајќи ги играчите со ветувања за дополнителни средства, бесплатни вртења и други возбудливи поволности. 

Најдобри нови казино бонуси за високи ролери

Најдобри нови казино бонуси за високи ролери

За искусни играчи и високи ролери, наоѓањето на најдобрите нови бонуси за онлајн казино е клучно за подобрување на вашето искуство со игри и максимизирање на вашите добивки. Во оваа статија ќе навлеземе во светот на вешти играчи, истражувајќи како да станете врвни ролери, најголемите бонус опции достапни исклучиво за високи ролки и чекор-по-чекор процесот на нивно барање. 

Најдобрите нови онлајн казино бонуси за почетници

Најдобрите нови онлајн казино бонуси за почетници

Добредојдовте во возбудливиот свет на новите онлајн казина! Како почетник, можеби ќе се чувствувате преоптоварени од мноштвото опции што ви се достапни. Затоа ние сме тука да ве водиме низ еден од најпримамливите аспекти на онлајн коцкањето – бонусите за казино.