Совети за тоа како да играте Блек Џек како професионалец

Блек Џек

2022-03-25

Eddy Cheung

Блек Џек е меѓу најдобрите игри во новите онлајн казина. Оваа игра со карти е возбудлива без разлика дали е типичен онлајн блек џек или блек џек во живо. Една од причините за популарноста на оваа игра е фактот што ги спојува шансите и вештината. 

Совети за тоа како да играте Блек Џек како професионалец

Среќата е потребна за да се придобие најдобрата комбинација на карти, додека добивањето оценка од 21 е само вештина. За оние кои се нови во блек џек, оваа статија споделува совети за тоа како да играте како професионалец.

Практиката прави совршена

Откако играчите ќе ги сфатат правилата и прописите на блек џек, следниот чекор е да започнете со вежбање за да го усовршите вештинскиот дел од играта. Колку повеќе коцкари играат, толку повеќе вештини стекнуваат за да станат подобри играчи.

Но, дали ова нема да ги натера играчите да ризикуваат многу пари? Па, тоа е можност до одреден степен, но добрата работа е што играчите можат да вложуваат и до 5 долари. Интересно, облозите за бесплатни пари и бесплатниот режим им овозможуваат на играчите да вежбаат играње блек џек без да ризикуваат вистински пари.

Обидете се со стратегии за Блек Џек

Како што споменавме порано, блек џек е делумно игра на вештина. Како што рече, постојат стратегии кои играчите можат да ги користат за да ги зголемат своите шанси за победа. Како одрекување, стратегиите за блек џек само ја зголемуваат веројатноста за победа, но тие не се 100% загарантирани.

Меѓу најдобрите стратегии за блек џек е секогаш удвојувањето на хард и разделувањето на пар асови и 8-ки. Има многу ресурси на интернет кои објаснуваат повеќе за некои работни стратегии за блек џек во 2022 година.

Одете на високи проценти за враќање на играчот (RTP)

Друг совет е да се обратите за варијанти на блек џек со повисоки RTP. За почеток, RTP се како шанси за победа, така што колку е поголем RTP, толку подобро.

Најдобрите нови онлајн казина имаат многу блек џек игри од врвните продавачи на казино софтвер, како што се Amaya, BetSoft, Amigotechs, Cryptologic и Arrow's Edge. Сега, секоја варијанта на блек џек има свој RTP, некои високи, додека други се ниски. Интелигентните играчи секогаш играат блек џек варијанти со највисоки RTP, на пример, Pontoon (99,64% RTP), Blackjack Surrender (99,62% RTP), Multi-Hand Blackjack (99,60% RTP) и European Blackjack (99,60% RTP).

Побарување Блек Џек бонуси

Исто така, паметна идеја е да се побараат профитабилни бонуси за блек џек за да се зголеми банкротот. За почеток, бонусите се стимулации што операторите на казино ги нудат на играчите. Постојат два вида бонуси за блек џек; бонуси без депозит и бонуси за депозит. Играчите не мора да депонираат пари за да го побараат бонусот за блек џек без депозит, но мора да се направи депозит за да се побара бонусот за депозит.

Блек џек казината имаат многу од овие бонуси, вклучувајќи бонус за добредојде, бонус за повторно вчитување, враќање на готовина и програми за лојалност. Овие бонуси може да се активираат автоматски или со користење на бонус кодови. Играчите се потсетуваат да ги проверат барањата за обложување кога користат бонуси за блек џек.

Завиткување

Горенаведените совети можат да им помогнат на љубителите на блек џек да играат како професионалци. Пробајте ги денес и видете како ќе биде. Но, не заборавајте да играте одговорно. Поставете буџет за коцкање и временско ограничување, никогаш не бркајте загуби и знајте кога да заминете. Ова е коцкање, а куќата секогаш победува!

Најнови вести

Wazdan воведува есен со нова промоција на Mystery Fall Network
2023-09-15

Wazdan воведува есен со нова промоција на Mystery Fall Network

Вести